Сумки з тканини та… поліетилену

Субота, 10 Грудня, 2011

Мар’яна Макарович з Ужгорода створює торбинки з нестандартних матеріалів

Прозора сумка

Не минуло й року з часів нашої попередньої розмови з Мар’яною Макарович, як чарівна майстриня з Закарпаття надихнула нас на ще одне інтерв’ю. Дизайнерка продовжує вигадувати все нові й нові творчі речі: накладні аксесуари для одягу, креативні запрошення на каву та сумки з цікавих матеріалів. Наприклад, з поліетилену! От про це й поговоримо ;)

- Маряно, з яких матеріалів можна виготовляти сумки? Зазвичай, майстриням на думку спадають два матеріали: шкіра та тканина…

- З будь-яких, залежно від призначення. Щоправда, якщо передбачається виключно функціональна річ, то вибір матеріалів зменшується. Оскільки треба враховувати властивості й вміти передбачити, як поведе себе в окремій ситуації аксесуар чи використаний матеріал.

Дизайнерська сумка з бантиком

«Треба їх подружити»

- Звідки у вас взагалі з’явилася ідея пошиття сумок не з тканини, а з чогось іншого?

- Я придбала поліетилен (звичайну клейонку), щоб виготовляти лекала для пошиття одягу. Цей матеріал дуже зручно застосовувати саме для цього. А потім я перебирала шматки тканини: декілька з них потрапили на поліетилен, і я подумала: «Гм… цікаво виглядає. Треба їх познайомити і подружити». От так і зшила першу сумку з додаванням поліетилену :)

- Зараз дуже модно перетворювати старі речі на нові: робити мистецькі об’єкти зі сміття, зі старенького одягу шити інтер’єрні прикраси… Ваші сумки теж можна назвати ресайклінгом чи ви творите виключно з нових матеріалів?

- Останнім часом шию виключно з нових тканин.

- Скільки може прожити поліетиленова сумка?

- Мій пакет живе уже два роки і поки на стан здоров’я не скаржиться, тому маю надію, що він ще довго мене тішитиме й виручатиме :)

Торбинка з колажем

Нестандартний декор

- Ви також прикрашаєте свої торбинки лаком для нігтів. Такі малюнки довго тримаються?

- Лак для нігтів можна використати для малювання по тканині. А от на поліетилені він не тримається…

- А використовувати для створення сумок самі пляшечки від лаку можна? Якщо так, то що це може бути – прикраса, брошка для сумки?.. :)

- Можна, як декор, але краще – для косметички.

- Які є особливості у роботі з нестандартними матеріалами?

- Майстер має визначитися із застосуванням певних матеріалів, а також із концепцією виробу: чи це буде щось лаконічне, чи кітчеве.

Сумка з комп'ютерними дисками

«Співіснувати можуть різні матеріали»

- Чи стаються «трагічні» випадки, коли, наприклад, під час прострочування поліетилену цей матеріал розтягується чи рветься? :)

- Трагічні випадки є, але благо, вони не приносять шкоду суспільству, окрім поповнення смітника :)

- На ваших нестандартних сумках з поліетилену можна побачити кольорові нашивки. Це тканина чи папір? Як ці матеріали співіснують на сумці?

- Є у мене клатчик, який виготовлено за допомогою канцелярських файлів, вирізок з журналу, і плюс підкладка з білого джинсу… Співіснувати можуть різні матеріали – головне, щоб не всі зразу, бо ж вас сплутають зі збирачем макулатури та «цінних» матеріалів :)

Сумка Мар'яни Макарович з Ужгорода

- Поліетилен, зазвичай, трапляється прозорий :) Як ви виходите з такої «ситуації»? :) Шиєте прозорі сумки чи підкладаєте під прозорий матеріал щось непрозоре?

- Використовую обидва варіанти.

- Такі вироби – суто декоративні, створені для краси? Чи з дизайнерською поліетиленовою сумкою можна сходити й до продуктового магазину?

- Ні, музейних експонатів я не створюю. Наприклад, з фруктів, овочів, паперу… :) Можливо, поки що… Хтозна?!

***

П.С. Дякуємо за фото Тетяні Лемак!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/maryana-makarovych/ Мар’яна Макарович: | Made in Ukraine

  [...] Чи сподобалося Вам працювати з нестандартними матеріалами – поліетиленовими пакетами, пластиковими пляшками та [...]

 • Golovata

  прикольно) з дисками сподобалася сумка, ніби повна торбина дисків)))

 • http://made-in-ukraine.info/festyval-art-podarunkiv/ Фестиваль арт-подарунків | Made in Ukraine

  [...] зі скла, батик, вишивки, іграшки, натуральна косметика, сумки, незвичайні світильники, антикваріат, живопис та [...]

 • http://made-in-ukraine.info/sklady-tekstyl-kontaktu-shoping/ Склади Текстиль-Контакту: шопінг! | Made in Ukraine

  [...] деталей для штор продаються декоративні торбинки по 6 грн! Сумки дуже прості, без застібок, шиті з [...]

blog comments powered by Disqus