Текстиль-Контакт звинувачують у злочині

Пятниця, 19 Грудня, 2014

Бавовняні тканини

Усі рукодільниці та представники швейних підприємств знають Текстиль-Контакт – мережу магазинів з продажу тканин та фурнітури та підприємство бавовняних полотен. Її власник Олександр Соколовський днями опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці розповідь про «типовий приклад з життя підприємства». З допису можна зрозуміти, як живеться текстильним підприємствам у нинішній Україні. Подаємо розповідь пана Соколовського з деякими скороченнями.

«Я, звичайно, розумію, що приємно нічого в своїй країні не міняти, лише зловтішно спостерігати за падаючою ціною на нафту і зростаючим курсом рубля в Росії – це бадьорить і відволікає від власних проблем. Але я пропоную повернутися до наших баранів. Я вважаю, що основна проблема падіння українського ВВП, колапсу економіки, обвалу гривні та ін. – це корупція і огидний інвестклімат! Але, як казав тов. Сталін: «Кожна проблема має прізвище, ім’я та по батькові…» Чого ми їх боїмося, коли зовсім поруч йде війна і гинуть наші солдати?

Поки ми мовчимо і терпимо, відкуповуючись від злочинців у держапараті, «вирішуємо питання», замість того, щоб зробити все, щоб вони сиділи в тюрмі, все живе в реальному секторі економіки потихеньку вмирає. І не треба кивати на війну і окупацію, як виправдання відсутності боротьби з корупцією. Наші головні вороги гірше окупантів. Пропоную оголосити на них полювання. І ось вам конкретний кричущий приклад:

ЗАГАДКА

Пропоную розгадати її Арсену Авакову і Антону Геращенку, Вам це буде цікаво!

Отож. Текстиль-Контакт, власником якого я є, 10 останніх років не працював, як постачальник, з Укрзалізницею. Як і з багатьма іншими держмонополіями і силовими міністерствами. І не тому, що не хотів. Дуже хотів. Але там були такі постачальники і правила гри (точніше, їх відсутність), що це було ризиковано, незважаючи на те, що всі ці роки ми випускали на своєму комбінаті не менше 2/3 всієї української бавовняної тканини. Адже всі знають, що проблема – не поставити, а проблема, щоб з тобою потім розрахувалися. Але цього року всім запропонували «жити по новому», ну ми і не відмовилися. І вирішили, наприклад, цього року взяти участь у тендері на поставку комплектів пост.білизни для держ.підприємств Укрзалізничпостач.

Для довідки. Ціна такого комплекту (два простирадла, наволочка і рушник) в 2012 році – 146 грн.

У 2013 році ціна чомусь була вже 113 грн.

Курс всі ці роки пам’ятаємо – стабільно 8 грн за дол.

Ми пропонуємо в 2014 році 112 грн. за комплект при річному курсі 12 грн!!! Контракт на 89000 комплектів на суму трохи більше 10 млн грн підписали восени.

Починаємо поставки при курсі 16 грн, адже довго не підписувався договір через втручання та перевірки даного тендеру Антимонопольним комітетом (!!!), але це окрема історія.

Зараз нам винні за поставлену вчасно продукцію, але курс вже 20,5 грн! І незрозуміло, що буде завтра. І чи не «покладуть» незаплановані збитки найбільше підприємство галузі? Але це бізнес і наші ризики, чекаємо оплати і думаємо, як виживати будемо.
Питання. Дії держави? (а покупець, Укрзалізничпостач – це держпідприємство, нагадаю) Пропоную варіанти:

1. Розрахуватися за контрактом, поспівчувавши, що ми «попали» на курсі, і порадівши, що ми їм зберегли державні грошики. І дати нам за поставку нижче собівартості грамоту.

2. Порушити від імені ГУМВС України в м.Києві кримінальну справу «ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.364 КК України». А також написати в листі на держпідприємство УЗП, що «… досудовим розслідуванням ВСТАНОВЛЕНО, що посадові особи тов. «Текстиль-Контакт» … зловживаючи службовим становищем, порушуючи норми чинного законодавства, при вчиненні поставки виробів текстилю невідповідної якості… завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам держави, що заподіяло тяжкі наслідки».

При цьому найсумніше для слідчого і його замовників те, що наша продукція повністю, і за складом (100% бавовна), і за щільністю, і за розмірами відповідає, і навіть більш ніж відповідає прописаним у контракті параметрам. І наше підприємство з радістю і задоволенням вітало би будь-яку незалежну об’єктивну експертизу! Тому змушений стверджувати, що слідчий, не маючи ні єдиного законного підстави для звинувачення «Текстиль-Контакту», і називаючи нас фактично злочинцями, без рішень судів, перевищує своє службове становище, займається підтасовуванням і замовленням від конкурентів, усунутих нами в цьому році від поставок. І, до речі, про те, що запропонована нами ціна за комплект була, навіть ще при курсі 12 нікому з швейників особливо не цікавою, говорить факт, що крім нас поставки з цією ціною здійснила лише одна фірма, взявши аналогічний лот, а два інших постачальника навіть вигравши разом снами тендер і підписав договір, згодом відмовилися від поставки з причини її низької рентабельності і навіть, як виявилося – збитковість. Адже бавовна і тканини з нього – товар, прив’язаний до курсу валюти.

Імена замовників і натхненників я поки залишу за дужками. Ми розуміємо, хто стоїть за фірмами, що програли тендер і є замовниками цього беззаконня. Звичайно, їх дії з корумпованості слідчого або його начальників навряд чи можна буде довести, але ми вирішили не мовчати і відправили відповідні скарги, як на адресу Управління внутрішньої безпеки ГУ МВС України в м.Києві, так і до прокуратури м.Києва. Подивимося на результати. І якщо не доведемо факт корупції, то обов’язково доведемо це питання до кінця і доведемо факт непрофесіоналізму слідчого (а їм проведена величезна «робота» – запити до митниці, СБУ, на фабрики, виїмки документів у ще одного постачальника таких же комплектів – «Нікатекс- Трейд» тощо, а на виході – нуль, але все одно звинувачує нас у недоведеному злочині!). А якщо будуть спроби фабрикувати і підтасовувати документи, то це стане лише додатковим доказом, але вже в іншій кримінальній справі.

Ніхто не буде забутий і ніщо не забуте. І, як казав класик, тарганів не можна вивести, але можна зробити їх життя нестерпним))».

Фото з сайту design-char.com

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus