Трикотажна шапка з вушками

Вівторок, 28 Березня, 2017

Шапка з вушками з трикотажу

Шапка з вушками – це дуже милий аксесуар, який може вдало підкреслити образ як дитини, так і дорослої людини. Проте ми сьогодні розглянемо майстер-клас з пошиття смішної трикотажної шапки з вушками, яка підходить виключно малюкам :) Це потішний головний убір із фінського журналу викрійок Ottobre (№4-2011, модель 8), який дуже зворушливо виглядає на дитині завдяки гострому верху та вушкам, що стирчать на різні боки.

Для того щоб зшити трикотажну шапку з вушками, візьміть:

- тонкий еластичний трикотаж (стрейч-футер або стрейч-кулір);

- ножиці для тканини;

- кравецькі булавки;

- швейну машинку (знадобляться такі шви: трикотажний, прямий, оверлочний).

Як пошити шапку з вушками для дитини?

1. Викроїть з тканини усі потрібні частини, подані у викрійці журналу. Це має бути 1 прямокутна деталь для «пояска» шапки, 2 центральні деталі, 4 бокові деталі, 2 більші деталі вушок і 2 менші деталі вушок. Деталі вушок мають різні розміри для того, щоб більші з них утворили складки.

Деталі шапки з вушками

2. З вушок і почнемо! Складіть попарно два вушка лицьовою стороною всередину (кожне вушко має складатися з однієї більшої і однієї меншої деталі) та скріпіть кравецькими булавками.

Деталі вушок

3. На машинці оберіть трикотажний шов та зшийте дві сторони кожного вушка (окрім нижньої лінії). Виверніть вушка на лицьову сторону.

Вушка для шапки

4. На ширшій частині кожного вушка сформуйте складку (можете додатково зафіксувати її булавкою чи ручним швом) та прикладіть до верхньої частини бокових країв центральної деталі шапки. Ручним швом зафіксуйте вушка на бокових краях цієї деталі шапки.

Вкладання вушок у шапку

5. До цих же бокових ліній центральної деталі прикладіть дві бокові деталі (лицьовими сторонами всередину) та скріпіть булавками. Таким чином, вушка опиняться всередині цього «бутерброду», між центральною та боковими деталями шапочки. Пройдіться по цих лініях на машинці, використовуючи трикотажний шов.

Бокові частини шапки

6. Так само складіть докупи і задню частину шапки: скріпіть булавками центральну частину і боковинки.

Задня частина шапки

7. А потім прострочіть трикотажним швом на машинці.

Поєднані деталі шапки з вушками

8. Припуски цих швів (це стосується і передньої частини шапки з вушками, і задньої) обробіть оверлочним швом. Потім встановіть на машинці прямий шов та по лицьовій стороні відстрочіть лінії швів, щоб шапка виглядала більш охайно. Ось такі у вас вийдуть дві половинки шапки:

Частини дитячої шапки

9. Прямокутну нижню деталь шапки складіть навпіл (виворотом всередину) та запрасуйте так, щоб утворився згин. Потім розгорніть деталь та складіть навпіл в кільце (лицьовою стороною всередину) і скріпіть булавками краї.

Деталь обідка шапки

10. Зшийте цей край деталі на машинці трикотажним швом, щоб сполучити деталь у кільце. А після цього згорніть деталь навпіл за згином. Поясок для шапки готовий!

Поясок шапки з вушками

11. Передню і задню частини шапочки складіть разом лицьовими сторонами всередину, зафіксуйте краї булавками та трикотажним швом прострочіть дві сторони (окрім нижньої лінії). Потім припуски обробіть оверлочним швом. Усе готове для того, аби зробити останній крок – зшити разом шапку з вушками та нижній обідок.

Шапка і обідок

12. Обідок, зігнутий вдвічі, прикладіть до нижнього краю шапки так, щоб поєднати зрізи цих деталей. Зафіксуйте булавками, трошки розтягуючи при цьому обідок (бо його ширина дещо вужча за ширину низу шапки).

Кріплення обідка до шапки

13. Пришийте обідок трикотажним швом, потім обробіть краї оверлочним швом і прямим швом відстрочіть над обідком по лицьовій стороні.

Обідок на шапці з вушками

Трикотажна шапка з вушками готова! Таку дитячу шапку шити довше, ніж звичайну цільнокроєну, зате результат виходить цікавіший! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Ручна робота – це цікаво і творчо, але не завжди можна зробити своїми руками потрібну річ. Це стосується і весільних каблучок, отож їх створення краще довірити професіоналам! А большой выбор обручок чекає на вас в онлайн-магазині «Лівша»: завітайте і роздивіться цю красу!

Метки:

blog comments powered by Disqus