«Це був вибух»

Пятниця, 3 Грудня, 2010

У столиці відкрилася виставка ювелірного мистецтва «Десять грамів мелодії»

Кольє Юхима Жданова зі срібла, цитрина, раухтопаза та перламутра

До Національного музею українського народного декоративного мистецтва привезли свої роботи чотирнадцять ювелірів з Одеси, Сімферополя, Ужгорода та Києва. Серед них – відомі майстри, творчість яких здобула популярність ще у вісімдесятих та дев’яностих роках минулого століття: Віталій Хоменко, Олександр Міхальянц, Юхим Жданов, Олег Федоров, Сергій Сєров, Леонід Косигін.

На виставці можна побачити унікальні персні, кольє (ожерелья), брошки та невеличкі скульптурки, зроблені з коштовних металів та каміння. Витвори різних ювелірів відображають різні мистецькі епохи.

Перстень "Перст" Олександра Міхальянца (ріг, золото та срібло)

«Найбільш яскраво спалахнуло українське ювелірне мистецтво у післявоєнний час, у шістдесятих, сімдесятих та вісімдесятих роках. Тоді когорта художників розпочинала свою справу потужно, емоційно… – каже мистецтвознавець Ірина Бариш-Тищенко. – Для себе кожен митець відкрив увесь світ мистецтва, у тому числі – і світ коштовностей. На тлі промисловості п’ятдесятих-шістдесятих років це був вибух».

"Просвітлення" коштовного мурашки

За словами мистецтвознавця, кожен художник творить ніби у своїй окремій мушлі, але разом з тим має певні уявлення про розвиток європейського мистецтва, а також ювелірної справи Африки та південних країн. «Вони знають, що таке тенденція абстракціонізму, мистецтво мінімалізму – усі сучасні «-ізми» та сучасні мистецькі рухи відомі нашим ювелірам», – зазначає пані Бариш-Тищенко.

Кольє "Африка" Штефана Пержана (бивень мамонта, срібло, бірюза)

Основною задачею виставки організатори назвали показ можливостей майстра, який може виготовити шедевр самотужки у власній майстерні. Тобто, без допомоги інженерів та художників – тих фахівців, які працюють на ювелірних підприємствах.

Виставка триватиме до кінця грудня. Адреса музею: м. Київ, вул. Мазепи, 5, корпус 29.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/volynski-topazy-naykraschi-u-sviti/ Волинські топази – найкращі у світі | Made in Ukraine

    [...] нинішнім співрозмовником ми побачилися на відкритті ювелірної виставки. Серед десятків робіт саме його витвори того вечора [...]

  • http://made-in-ukraine.info/vystavka-yuvelir-ekspo-2012/ Виставка Ювелір Експо 2012 | Made in Ukraine

    [...] на виставці можна буде придбати не лише українські прикраси, а й зарубіжні. Відомі й не дуже виробники ювелірних [...]

blog comments powered by Disqus