Тут була хата Тараса Шевченка

Понеділок, 5 Березня, 2012

Мистецька виставка до річниці Кобзаря

На виставці покажуть наддніпрянське вбрання та рушники

6 березня столичний Музей Івана Гончара запрошує на відкриття виставки «Тут була хата Тараса Шевченка», яке відбудеться о 17:00. Виставку влаштовано до 198-ої річниці від Дня народження Великого Кобзаря. На ній  представлено експонати із фондових збірок Черкаського обласного краєзнавчого музею і Музею Івана Гончара.

«Метою організаторів є створення символічного образу хати-світлиці, в якій формувався світогляд майбутнього поета і художника. Серед експонатів – унікальні документальні світлини родини Тараса Шевченка, характерні наддніпрянські краєвиди, а також елементи місцевого вбрання, вишивані рушники, ткані рядна, скатертини; керамічний та дерев’яний посуд, меблі; народні ікони та картини, – кажуть у музеї. – Представлено і неодмінний атрибут українських селянських хат – портрети Кобзаря, виконані народними малярами».

Завітавши на виставку, ви отримаєте нагоду поспілкуватися із провідними науковцями Черкаського обласного краєзнавчого музею, шевченкознавцями, шанувальниками  народної культури, зануритися в стихію українського народного мелосу.

Започаткований цього року проект «Україна етнографічна» має на меті представити  у виставковому просторі Музею Івана Гончара кращі етнографічні колекції як державних, так і приватних збірок з різних регіонів України.

Виставка «Тут була хата Тараса Шевченка» триватиме з 6 березня до 1 квітня. Завітати до Музею Гончара можна щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30. Вхід на відкриття виставки вільний, а у наступні дні коштуватиме для дорослих 15 грн, для дітей та пенсіонерів – 3 грн. Адреса Музею Івана Гончара: Київ, вул. Лаврська, 19.

(с) made-in-ukraine.info Використання матеріалів дозволене лише з зазначенням джерела.

Метки: , ,

blog comments powered by Disqus