Вечорниці на Андрія

Середа, 12 Грудня, 2012

Забави та майстер-класи у Києві

Українська хустка на ляльці

13 грудня у приміщенні столичного Музею Івана Гончара відбудуться Вечорниці на Андрія. Це дійство музей традиційно влаштовує на свято неодруженої молоді, відтак саме цього вечора можна буде зануритися в атмосферу народних обрядів.

«Кличемо вас:

На вечорницях гуляти,

Андрія справляти,

На дівочу долю ворожити.

Щоб в дівках не ходити.

Ще й на коцюбі стрибати –

Калиту кусати», – закликають музейники.

«Андріївські вечорниці відбувалися найчастіше напередодні, увечері 12 грудня, а подекуди й на самого Андрія – 13 грудня, – розповідають у Музеї Івана Гончара. – Головними мотивами свята були ворожіння на майбутню долю та обряд кусання Калити. Ворожінням займалися переважно дівчата; вони ж гуртом і випікали Калиту (сонцеподібний корж з діркою посередині). Його підвішували на стрічці, і кожний хлопець, під’їжджаючи на коцюбі, мав спробувати відкусити від нього шматок. При цьому присутні намагалися розсмішити «пана Коцюбинського» і, якщо засміється, – «писали» сажею по обличчю. Цього вечора парубоцька ватага робила «шкоду» тим господарям, які не відпускали дівчат на гуляння».

Програма Вечорниць на Андрія:

18:30 – 20:00  Майстер-класи з ліплення вареників, вив’язування традиційних українських жіночих головних уборів, виплітання українських жіночих зачісок, «гуляння макогона у макітрі з маком» від Петра Гончара, «під’їжджання на коцюбі від «пана Калитинського» – Сашка Лірника, випробовування для парубків танцями від гурту «Баламути».

19:30-20:30  Ворожіння на дівочу долю від гуртів «Рожаниця» та «Кросна».

20:30-21:00  Кусання калити і казки від Сашка Лірника.

21:00 Забава, танці, гостина.

Адреса Музею Івана Гончара: Київ, вул. Лаврська, 19. Вхід до музею коштує для дорослих 15 грн, а для дітей та пенсіонерів – 3 грн. Отже, 13 грудня обов’язково завітайте до Музею Гончара на Вечорниці!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Вам понадобится разработка сайтов и раскрутка, если вы хотите завести хороший сайт для своей фирмы. Также необходимые элементы имиджа – это логотип и фирменный стиль.

blog comments powered by Disqus