Великодні писанки: цікаві ідеї

Неділя, 2 Квітня, 2017

Українські писанки

Підготовка до Великодня – дуже творчий період: ми вишукуємо нові способи декорувати помешкання, згадуємо традиційні методи писання писанок і, звісно ж, налаштовуємося на світлу весняну хвилю. Якщо ви у поривах креативу любите пробувати щось новеньке або шукаєте, чим незнаним розважити непосидливих дітей, погляньте на ці великодні писанки: цікаві ідеї зібрані в одній публікації! :)

Українська писанка

1. Українські писанки. Це доволі важкий спосіб декорувати яйця до Великодня. Проте також це – найкращий вибір, якщо ви полюбляєте традиційне відзначення цього свята! У нагоді вам стануть видуті гусячі або курячі яйця, писачок, віск, барвники і книга стародавніх писанкових орнаментів. Творити українські писанки доволі довго, отож це заняття – для любителів дрібних малюнків та «повільних» хобі.

Трипільські писанки

2. Трипільські писанки. Серед майстринь-писанкарок точиться дискусія про те, чи варто серйозно ставитися до писанок із трипільськими мотивами. Так чи інакше, такий спосіб прикрашання святкових яєць – не надто складний, отож підійде для новачків. Один природний барвник, трошки часу, і трипільська писанка готова!

Панно з писанок

3. Панно з писанок. Цікавий спосіб оформлення готових писанок! Зауважте, що у такому випадку яйця мають бути обов’язково видуті: по-перше, тільки так їх можна натягнути на нитках, а по-друге, саме таке панно буде безпечно висіти на стіні і не принесе нікому шкоди :)

Писанка у гнізді

4. Писанка у гнізді. Навіть з єдиної писанки можна створити святкову атмосферу в оселі! Просто пишно оформіть великоднє яйце – покладіть його до симпатичного гніздечка з кольоровими стрічками!

Писанки на страусячих яйцях

5. Писанки на страусячих яйцях. Це вже – найвищий пілотаж, тобто така творчість, яка підійде бувалим мисткиням-писанкаркам. Яйця страуса видувають, а потім витравлюють – роблять наскрізні орнаменти або просто рельєфні монохромні. До слова, існує й інший бік майстерності – писанки на перепелиних яйцях! :)

Писанка-витинанка

6. Писанка-витинанка. Чудовий варіант великоднього декору (та ще й у традиційному виконанні) – це витинанка у вигляді писанки. Доволі недорогий вид творчості, який, тим не менше, подарує вам святковий настрій та може стати чудовим презентом дорогим людям.

Писанки з бісеру

7. Писанки з бісеру. Така творчість дуже полюбилася нашим майстриням: обплівши бісером заготовку яйця, можна отримати гарненький сувенір, що просто виблискує мініатюрними камінцями! Майстер-клас зі створення бісерної писанки є також у нас на сайті!

Намальовані писанки

8. Намальовані писанки. Якщо ви хочете винести великодній настрій за межі свого помешкання і поділитися ним із іншими людьми, прикрасьте писанками вуличні меблі – лавки або ліхтарі. Звісно, якщо ви на своєму подвір’ї або у вас є відповідний дозвіл ;)

Декоративна писанка з тканини

9. Декоративна писанка з тканини. Велика писанка зможе прикрасити таке саме немале приміщення! Таку можна виготовити із пап’є-маше, а зверху декорувати ніжною тканиною на кшталт шифону. Саме так зробила мисткиня Наталія Гронська: на фото – її робота.

Інсталяція з писанок

10. Інсталяція з писанок. Це вже – геть нестандартна великодня ідея! Але варта уваги. Таку інсталяцію з писанок робила художниця Оксана Мась кілька років тому, але й ви за наявності великої кількості писанок можете повторити це в себе вдома чи на роботі :) Тут багато залежить також від розмірів приміщення.

Писанка квілінг

11. Писанка квілінг. Суто декоративна ідея – великоднє яйце, змайстроване зі скручених різнокольорових паперових смужок. Чудова ідея для школярів, яким на шкільне святкування варто принести щось творчо-великоднє!

Писанки на дереві

12. Писанки на дереві. Це також спосіб зробити великодній декор для школярів або інших ватаг людей. Все дуже просто: заготовки писанок треба прикрасити, а потім стрічками причепити до гілок дерева.

Велика писанка з пап’є-маше

13. Велика писанка з пап’є-маше. Зробивши таку велику заготовку, можна запросити до її розпису цілий клас або старшу садочкову групу. Краще за все – попередньо нанести на яйце орнаментальні лінії олівцем ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus