Великодня композиція: курочка з писанками

Вівторок, 19 Лютого, 2013

Пасхальний майстер-клас

Пасхальна курочка

Великдень 2013 наближається! Римо-католики відзначатимуть це свято 31 березня, а православні та греко-католики – 5 травня. Відтак, господиням вже пора починати готуватися до Пасхи! Писанкарка Ірина Михалевич із Олександрії (у блогосфері її звати danirra) пропонує пошити курочку з тканини, за допомогою якої можна буде створити чарівну великодню композицію з писанками.

Пасхальна композиція: матеріали

Для виготовлення пасхальної курочки нам знадобляться: тканина (бязь чи ситець), канва (бажано подібна до мішковини), торочки трьох видів (біла широка для хвоста, біла вузька торочка-тягучка для окантування країв, зелена), будь-який наповнювач (у цьому майстер-класі використаний синтепон), ножиці, нитки, голки, булавки, коричневі та зелені нитки муліне, зелені нитки та гачок для в’язання, два ґудзики темного кольору, великі червоні намистини (5 штук), дрібні червоні (3 штуки) та білі дрібніші намистини, а також швейна машинка.

Викрійка курочки

«Я піддивилася викрійку на котромусь інтернет-ресурсі. До Ваших послуг – скан, який можна роздрукувати або перевести прямо з монітору», – ділиться майстриня. Тож розпочинаємо роботу.

Викрійка курочки

1. Переводимо на зворотний бік тканини дві деталі для тулуба курки (праву й ліву), дві деталі для гребеня (праву й ліву). Припуск: 1-2 см.

Вирізаємо тулуб

2. Щоб зробити дзьоб, вирізаємо з бязі два квадрати 5×5 см, складаємо їх окремо навпіл по діагоналі, трикутники, що утворилися, ще раз складаємо навпіл і скріплюємо ниткою, наклавши один трикутник поверх іншого.

Дзьоб курки

3. Кишені (їх буде дві) вирізаємо з канви. Оскільки до них ми потім покладемо пасхальне яйце,  розмір кожної кишені складає 8×15 см. Припуск не обов’язковий.

Кишені з тканини

4. Коли краї кишень будуть обстрочені на швейній машинці, можна братися за вишивку. Пропоную оздобити кишені курочки українським рушниковим швом верхоплут. Розмір вишивки плануємо з урахуванням того, що нижній та верхній краї будуть пізніше обшиті торочками.

Шов Верхоплут

5. До нижнього краю кожної кишені варто пришити торочку-тягучку, це дозволить акуратно стягнути кишеню, і яйце надійно зберігатиметься в утвореному «мішечку».

Прикрашаємо кишені

Як зшити курочку?

6. Зшиваємо тіло курочки: склавши деталі тулуба «лице до лиця», починаємо зшивати їх за допомогою швейної машинки. Залишаємо отвори в ділянках А для вшивання гребінця, в ділянці Б для вшивання дзьоба та в районі ділянки В для вшивання хвоста. Не зашиваємо також нижній край курки. Вивертаємо, накладаємо на нижній край заготовки торочку-тягучку, натягуємо її і застрочуємо швейною машинкою. Низ курочки стягнеться, що не дозволить випадати наповнювачу. А ще, завдяки таким хитрощам, наша пасхальна курочка впевненіше триматиметься на поверхні великоднього столу.

7. Збираємо хвіст: відрізаємо достатньої довжини широку білу торочку. Враховуємо додаткові сантиметри для віяла — закріплюємо торочку в формі віяла вручну ниткою. Потім з’єднуємо з тулубом курки в ділянці В швейною машинкою, пропустивши хвіст всередину основної деталі тулуба. Край тканини, що лягатиме на торочку-хвіст, необхідно попередньо зарубити.

Хвіст курки

8. Збираємо гребінь: дві деталі складаємо «лицем до лиця» та зшиваємо машинкою, нижній край гребеня не зашиваємо.

Зшиваємо гребінь

9. Вивертаємо гребінець, прасуємо, зашиваємо (набивати наповнювачем не потрібно), зарублюємо викрійку тулуба курки в ділянці А, вшиваємо гребінець машинкою.

Вивернутий гребінь

10.Прикріплюємо дзьоб: уже скріплений дзьоб вшиваємо в тулуб курочки в ділянці Б, попередньо зарубивши край викрійки.

Пришиваємо деталі

Як зробити очі для іграшки?

11. Іграшкова великодня курочка матиме плетені очі. «Оскільки моя пасхальна курочка коричневого кольору з білими торочками, я вирішила оздобити її очі простими в’язаними квітками зеленого кольору», – каже danirra. Для цього нам знадобляться нитки зелені Violet, гачок для в’язання 2,5 мм, а також пара темних ґудзиків.

Плетені квіточки

- В’яжемо ланцюжок з трьох повітряних петельок.

- Закриваємо ланцюжок в коло за допомогою з’єднувальної петлі.

- Коло обв’язуємо стовпчиком без накиду – всього 10 стовпчиків.

- Завершуємо коло з’єднувальним стовпчиком.

- В’яжемо пелюстку. Для цього в першу петлю наступного ряду робимо 5 стовпчиків так: стовпчик без накиду, три стовпчики з накидом, стовпчик без накиду.

- У другу петлю робимо з’єднувальний стовпчик.

- В’яжемо ще 4 пелюстки за тією ж схемою: в одній із петельок в’яжеться пелюстка, в наступну – з’єднувальний стовпчик.

- Із 10 петельок ми вив’язуємо 5 пелюсток. В кінці обв’язуємо квітку повітряними петлями по 3 (до центру пелюстки – до основи пелюстки – до центру наступної пелюстки).

12. До плетених зелених очей пришиваємо по ґудзику. Очі для курочки готові!

Квіти перетворюютсья на очі

13. Набиваємо курочку синтепоном, пришиваємо очі-ґудзики, вдягаємо намисто, комірець.

Прикрашаємо курочку

14.Кріпимо вишиті верхоплутом кишені по обидві сторони курочки вручну.

Вишиті кишені

15.Залишається написати дві писанки й покласти їх до кишень! Удачі вам та світлого настрою!

Великодня композиція з писанками

До речі, навчитися писати писанки та інші орнаментовані пасхальні яйця може кожен! Відвідайте блог Ірини danirra.livejournal.com і переконайтеся в цьому! Електронна адреса майстрині: daniradio(песик)bigmir.net

P.S. Також вам може стати у нагоді ось така великодня курочка, яку ми пропонували пошити минулого року!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы следите за своей внешностью, то знаете, что Окрашивание волос хной в наши дни – очень модный способ обновить свою прическу.

Метки:

 • http://www.facebook.com/people/Tana-Sribna/100003115561071 Tana Sribna

  Гарно як!

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

   свято наближається :)

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-bila-pysanka/ Майстер-клас: біла писанка | Made in Ukraine

  [...] з дрібними малюнками. Сьогодні ж майстриня Ірина Михалевич із Олександрії пропонує вам зробити писанку [...]

 • http://made-in-ukraine.info/pysanka-z-seriyi-trypilski-sny/ Писанка з серії Трипільські сни | Made in Ukraine

  [...] з бісеру живуть довгоМайстер-клас: браслет ШамбалаВеликодня композиція: курочка з писанкамиМайстер-клас: мотанка з немовлямВідвідуваність сайту [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-pysanka-z-biseru/ Майстер-клас: писанка з бісеру | Made in Ukraine

  [...] This WeekСхеми вишивок сорочокВеликодня композиція: курочка з писанкамиМайстер-клас: браслет ШамбалаКвіти з бісеру живуть [...]

 • http://made-in-ukraine.info/paskhalni-mayster-klasy-u-kyyevi/ Пасхальні майстер-класи у Києві | Made in Ukraine

  [...] WeekСхеми вишивок сорочокМайстер-клас: браслет ШамбалаВеликодня композиція: курочка з писанкамиКвіти з бісеру живуть довгоМайстер-клас: друк [...]

 • http://made-in-ukraine.info/velykodni-mayster-klasy-v-oushen-plazi/ Великодні майстер-класи в Оушен Плазі | Made in Ukraine

  [...] – майстер-клас «Підставка для писанки». Для добре оформленої писанки необхідна яскрава [...]

blog comments powered by Disqus