Великоднє яйце з тризубом

Субота, 19 Квітня, 2014

Великодній майстер-клас для любителів нестандартних писанок

Великоднє яйце з тризубом

Великдень 2014, вочевидь, стане найбільш патріотичним за всі роки незалежності України. Інтернетом ширяться фотографії великодніх яєць, оформлених в патріотичному стилі. Хтось робить мальованки із зображенням українського орнаменту, хтось фарбує кожне яйце синьо-жовтим, як наш прапор. А ми пропонуємо вам ще більш нестандартний спосіб прикрасити яйця до Великодня! Таким чином можна нанести плямистий візерунок або зображення великих предметів на кшталт тризуба, серця, квітки.

Для цього декорування вам знадобляться: яйця, поталь, часник, олівець, тонкий пензлик та широкий (косметичний, наприклад).

Поталь з інструментами

Робимо великоднє яйце з тризубом

1. Для початку треба зварити яйця: декорувати мусимо вже зварені. Тож кладемо яйця до каструлі, заливаємо водою і трохи солимо її, щоб шкаралупа не потріскалася. Поки яйця варяться, робимо природній клей, який допоможе зафіксувати малюнок з поталі. Клей цей буде часниковий! Просто вичавлюємо кілька зубців часнику та поміщаємо цю кашку до маленької посудини чи кришечки.

Клей з часника

2. Якщо яйця вже зварилися, лишаємо їх на 5 хвилин у холодній воді, а потім витираємо насухо. Олівцем малюємо на яйці тризуб. Все, як говорить стара легенда: спочатку малюємо центральне «підвішене яйце», потім дві вертикальні і одну горизонтальну рисочки, які символізують світи Ява, Права і Нава. З двох боків вертикальних рисок малюємо фігури двох людей – чоловіка і жінки. Все, тризуб готовий!

Малюнок тризуба

3. Тонкий пензлик занурюємо в часникову кашку та покриваємо цим блискучим «клеєм» малюнок тризубця.

Наносимо клей

4. Одразу, поки клей не висох, прикладаємо аркуш поталі і міцно притискаємо. Поталь – це така дуже тоненька фольга, яка буквально розсипається в руках. Вона продається у художніх магазинах і найчастіше буває золотава, срібляста і бронзова.

Поталь

5. Тепер широким пензлем видаляємо залишки поталі з яйця. Отримуємо золотавий тризуб з деякими «дірочками». Виходить непогано!

Забираємо поталь

6. З іншого боку яйця можна нанести клей крапками і так само притиснути поталь. Вийде ось таке мармурове яйце.

Мармурове яйце

Великоднє яйце з тризубом готове! Так само ви можете з поталлю інших кольорів. До речі, непогано виходить і комбінація кількох кольорів поталі. Вдалого приготування до Великодня!

До речі

Поталь не несе ніякої загрози великодньому меню: ми кріпимо її часниковим соком, а отже, декорування це – цілком безпечне.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/patriotychni-avtivky/ Патріотичні автівки | Made in Ukraine

    [...] всюди: на фасадах будинків, на вітринах магазинів, на великодніх писанках і на комунальному транспорті. Крім того, прикрашати [...]

  • http://made-in-ukraine.info/try-tsikavi-ideyi-do-dnya-zakokhanykh/ Три цікаві ідеї до Дня закоханих | Made in Ukraine

    [...] така, яку ми використовували для декорування ось цих великодніх яєць. Це надзвичайно тонкі аркуші золотавого кольору [...]

blog comments powered by Disqus