Венера Мілоська у Музеї Ханенків

Субота, 4 Квітня, 2015

Венера Мілоська

Якщо ви хочете стати справжнім митцем, запишіться на курси до www.artacademia.kiev.ua і відвідайте уроки з живопису для дорослих! Ну а якщо хочете побачити рідісні мистецькі твори – приходьте до київського Музею Ханенків! Лишень подивіться: один з них – Венера Мілоська, гіпсовий відлив 19 сторіччя з мармурового орігіналу скульптури. Так-так, саме цей витвір мистецтва ви можете побачити, прийшовши до музею на будь-яку екскурсію!

Як розповідає Ігор Хоборов, завідуючий відділом науково-освітньої роботи Музею Ханенків, у стінах закладу зберігається гіпсовий відлив всесвітньо відомої мармурової статуї, зроблений в майстерні Лувру. «Оригінал фахівці спочатку відносили до періоду класики, а зараз вважають шедевром епохи еллінізму, – каже фахівець. – Образ відкривається поступово. Тіло спіралеподібно звільнюється від одягу, що спадає додолу. Внизу – безліч бганок, зверху – виразно окреслений, м’яко вигнутий тулуб. Обличчя богині непорушне та безпристрасне».

Дві основні частини луврської скульптури – драперія й тіло – зроблені з окремих шматків малоазійського мармуру. Спочатку статую було пофарбовано, оскільки у складинах лишилися частинки пігменту.

«Ця скульптура не відкриває нам остаточно свої таємниці. Як виглядав твір спочатку? Була це група чи окрема постать? Ким є героїня: богинею кохання Афродітою, дружиною Посейдона Амфітритою або іншою богинею давньогрецького пантеону? Хто був автором твору й чи він сам знайшов рішення образу, чи скопіював скульптуру 4 ст. до н.е.?» – зазначає Ігор Хоборов.

Як з’явилася скульптура в зібранні музею Ханенків ви зможете дізнатися, завітавши до цього чудового закладу! У музеї діють екскурсії вихідного дня – це бюджетна програма, яка дає змогу познайомитись з музейною колекцією всього за 25 грн.

Адреса Музею Ханенків: Київ, вул. Терещенківська, 15 – 17.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus