Відреставровані речі Шевченка

Неділя, 22 Квітня, 2012

У столичному музеї показують старожитності Кобзаря

Старожитності

До 26 травня у Києві можна побачити речі, які належали Тарасові Шевченку. Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України відреставрували майже п’ятсот музейних експонатів, тож тепер картини, документи та власні речі письменника показують киянам в оновленому вигляді.

Виставка «Дослідження та наукова реставрація раритетів Національного музею Тараса Шевченка» триває у Національному музеї Тараса Шевченка. Працівники закладу називають експозицію новаторською, адже речі Тараса Шевченка отримали нове життя завдяки сучасним технологіям. Минулого року ми описували процес реставрації картин, тож можна лишень уявити, яку велику роботу цього разу виконали реставратори.

«Комплекс фізико-хімічних, оптико-фізичних та фотодосліджень малярської спадщини поета дав змогу художникам-реставраторам і науковим співробітникам Національного науково-дослідного реставраційного центру України визначити склад ґрунтів та пігментів фарбових шарів живопису, особливості стилістики та манери письма митця, – кажуть у Музеї Шевченка. – Крім того, було сформовано банк даних еталонних музейних творів Тараса Шевченка».

Окрім малярських витворів, персональних речей, документів та прижиттєвих видань Кобзаря, на виставці показують і світлини ходу реставрації цих експонатів.

Приходьте на виставку «Дослідження та наукова реставрація раритетів Національного музею Тараса Шевченка» до музею за адресою: Київ, бульв. Тараса Шевченка, 12. Експозиція відкрита в усі дні, крім понеділків, з 10:00 до 17:30 (каса працює до 17:00).

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Робите ремонт і хочете оновити меблі у квартирі? Тоді погляньте на шафи-купе ціни і оберіть найкращий варіант шафи для вашого приміщення!

Метки:

blog comments powered by Disqus