Вибір тканини у Музеї Ханенків

Пятниця, 29 Травня, 2015

Вибір тканини

Ось і настали довгоочікувані вихідні – вікенд, протягом якого можна буде гуляти парками, слухати улюблений український рок досхочу, відвідувати фестивалі та ходити по музеях! Столичний Музей Ханенків до цих вихідних підготував для вас нову цікаву «родзинку» – порцелянову групу Вибір тканини, що зберігається у колекції закладу.

Цей витвір мистецтва створено наприкінці 19 – на початку 20 століття у мануфактурі «Самсон», що у Франції. Матеріал, з якого зроблено цю красу, це порцеляна. Ну а неповторні риси і деталі прописані за допомогою поліхромного розпису.

«Порцелянова група представляє сцену, що відбувається в будинку заможної дами. Господиня – у себе вдома, тож і одягнена вона по-домашньому, у «négligé» (від фр. «недбалий»), – розповідає Людмила Кравченко, старший науковий співробітник європейського відділу Музею Ханенків. – У ті часи це слово позначало модний тренд – зумисну, кокетливу неохайність. Про те, що недбалість була удаваною, свідчить старанно, як для виходу «у світ», напудрена зачіска молодої пані та її ошатні, прикрашені золотими пряжками, жовті пантофлі на підборах».

Втім, зазначає Людмила Кравченко, етикет дозволив господині вдягтися у власній оселі в скромну квітчасту спідницю з простим чорним ліфом та накинути на плечі «петанлер», – дуже короткий халатик жовтого кольору з крупними яскравими квітами. Назва цього предмету домашнього одягу була такою ж грайливою, як і мода на негліже. «Рet-en-l’air» з французького перекладається як «сідниці на повітрі».

Порцелянова група «Вибір тканини», виготовлена на рубежі 19-20 століть, є стилізацією подібних виробів доби рококо. Дізнатися подробиці про інші експонати виставки «Музей-Couture» можна буде на кураторській екскурсії в суботу о 12:00. Запис за телефоном: 235-32-90. Ну а о 15:00 можна буде відвідати екскурсію східною частиною музею.

Вартість екскурсії вихідного дня становить лише 25 грн! Адреса Музею Ханенків: Київ, вул. Терещенківська, 15 – 17.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus