Виставка витинанки та вириванки

Середа, 29 Лютого, 2012

У Києві покажуть паперові витвори Ольги Шинкаренко

Вириванка Ольги Шинкаренко

Національний музей українського народного декоративного мистецтва підготував для поціновувачів прекрасного чергову цікавинку – виставку витинанок та вириванок Ольги Шинкаренко. Презентація виставки відбудеться 2 березня о 16:00, тож кияни зможуть розпочати весняний сезон, насолодившись прадавнім мистецтвом витинанки.

Ольга Шинкаренко народилася на Кубані – у місті Краснодар. З дитинства мріяла стати художником і, переїхавши на навчання до Києва, почала втілювати у життя свою мрію. Її одразу привабило українське народне мистецтво. Зацікавив колорит і прихована енергетика декоративно-прикладної творчості, висока ступінь образності стилістики.

Авторська витинанка

Мисткиня починала свою мистецьку роботу з декоративного розпису, при цьому намагалася розробляти власний стиль, зі стилістичними особливостями, наближеними до Київщини та Наддніпрянського регіону. Тоді вона відкрила для себе нову галузь народного мистецтва – витинанку. У ній художницю захоплював лаконізм високого рівня умовності та насичені відкриті кольори.

Витинанкою Ольга Шинкаренко займається вже більше десяти років. Розпочавши з традиційного народного витинанкарства, вона активно впроваджує свої творчі пошуки та вільно експериментує в цій галузі. Майстриня сміливо комбінує та поєднує матеріали, з якими роботи від рівня узвичаєних технік переходять в ранг складних художніх аплікацій.

Особливо вдалими тут показали себе останні творчі роботи в техніці вириванки. Так, хаотична пластика вільних і динамічних країв вириванок контрастно поєднується з чіткими та вивіреними лініями різаних витинанок, тим самим підсилюється художня напруженість твору, виникає відчуття тривожної мелодики.

З 1994 року Ольга Шинкаренко є дійсним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, бере активну участь у всеукраїнських виставках образотворчого мистецтва. Майстриня була неодноразово нагороджена відзнаками, грамотами та подяками за роботу, внесену в культурний розвиток України. Зараз вона працює в Київському палаці дітей та юнацтва, де викладає дітям народний розпис. Усе своє знання та вміння, відчуття прекрасного Ольга Шинкаренко намагається передати юному поколінню громадян України.

Отже, 2 березня о 16:00 приходьте до Музею декоративного мистецтва! Його адреса: Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 2.  Виставка працюватиме до 16 березня.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-druk-vytynankoyu/ Майстер-клас: друк витинанкою | Made in Ukraine

    [...] ВАЛ показали цікавий майстер-клас. Навчитися витинанковому друку може кожен: головне – мати необхідні матеріали [...]

  • http://made-in-ukraine.info/kamin-nozhytsi-papir/ Камінь, ножиці, папір | Made in Ukraine

    [...] витвори з двох абсолютно різних матеріалів. Паперова витинанка та скульптури з каменю – саме ці роботи майстрині [...]

  • http://made-in-ukraine.info/paperovi-vidkhody-tse-zoloto/ Паперові відходи – це золото | Made in Ukraine

    [...] Теліженко бачить сюжет витинанки у паперових обрізках "Мелодія дикої [...]

blog comments powered by Disqus