Як оформити вишиту картину? | Made in Ukraine

Як оформити вишиту картину?

Неділя, 12 Березня, 2017

Як оформити вишиту картину?

Існує безліч варіантів оформлення вишитих картин, проте найчастіше сучасні вишивальниці вдаються до найпростіших із них. Це – оформлення вишивки багетом (рамою) або тим-таки багетом, але з додаванням паспарту. Я у своїй вишивальницькій «кар’єрі» експериментувала досхочу, тому хочу поділитися з вами усіма можливостями, які допоможуть декорувати ваші готові роботи. Отже, як оформити вишиту картину, щоб вона виглядала довершено і вдало вписалася в інтер’єр?

1. Фактурна рама з паспарту. На фото – я і моя улюблена вишита картина з орангутаном Орестом :) Робота була не надто складна: як бачите, тло вишивати не треба було, а зелень я здебільшого вишила на півхрестиком (це коли у клітинці канви – не дві скісні риски, накладені одна на одну, а лише одна риска). Тим не менше, я захотіла оформити цю вишивку «по повній». Відтак, знайшла у багетній майстерні на Академмістечку у Києві фактурний багет у вигляді бамбукових стебел і замовила паспарту в тон композиції. Одразу скажу, що оформлення цієї вишивки обійшлося мені найдорожче з усього мого досвіду – 450 грн (а справа була доволі давно – у 2010 році…), але результатом я залишилася дуже задоволена. Фактурний дерев’яний багет високої якості + доречне паспарту = дуже вдалий вибір для улюблених вишитих картин!

Рама для картини з дерева

2. Звичайна рама з нефарбованого дерева. А це, навпаки, найдешевший варіант. Тонка проста рама, звичайне скло (не «антиблік»), та ще й власне заправлення вишитої картини під раму – вийшло не більше 100 грн, хоча розмір полотна – немалий. Все було дуже просто: на Андріївському узвозі у Києві я знайшла майстра, що виготовляє рами, і замовила у нього раму відповідних розмірів. Потім прийшла за тиждень, забрала у майстра раму (разом з картонним задником, цвяшками і склом), привезла додому і самотужки натягнула вишите полотно з кораблем. Вийшло дешево і сердито! Але саме такий варіант оформлення підходить для вишитих картин з елементами деревини на зображенні.

Багет без паспарту

3. Фарбований багет без паспарту. Вже складніший і дорожчий варіант, ніж попередній, але також достатньо бюджетний. Триптих з листям різних дерев я оформила саме так: позаяк тло картин – не вишите і забезпечує багато простору від основного об’єкта (листочка) до рами, вирішила паспарту не замовляти. Лише фарбована рамка, що підходить за кольором, і все. Результатначебто вийшов непоганий!

Рама для вишивки з відступом

4. Рама для вишивки з відступом. Здавалося би, на цьому фото ви бачите той самий спосіб оформлення вишивки – фарбована рама без паспарту. Проте тут я хотіла наголосити на тому, що якщо у вашої вишивки – «рвані» краї (як у цього червоного вишитого тла), від них варто зробити відступ до рами, а не розташовувати її впритул. Декілька сантиметрів чи навіть міліметрів відступу додадуть роботі виграшного вигляду! Проте таке оформлення коштуватиме дорожче, ніж рама впритул до вишивки: все-таки, під час оформлення вишитих робіт ви платите за довжину використаного багету :)

 http://atlantis-hotel.com.ua/

http://atlantis-hotel.com.ua/

5. Рама для вишивки з магазину «Все по 10 грн» :) Найпростіший та найсмішніший варіант оформлення вишитої картини. Тут мені довелося забути про паспарту, антиблікове скло та інші привілеї співпраці з багетними майстернями. З іншого боку, я змогла самотужки оформити вишиту картину та декорувати раму на свій смак (у дещо примітивному стилі та використовуючи лак для нігтів – прошу строго не судити! :) ) Як вам результат?

Рама з мереживом

6. Рама з мереживом. Оформлення цієї вишивки також було доволі просте: у багетній майстерні «Дзеркало», що у Києві на вулиці Виборзькій, я обрала готову раму стандартного розміру та вдома вручну натягнула під неї полотно. Композиція вийшла простувата, тому я додала затишного декору: за допомогою двостороннього скотчу наклеїла на внутрішній периметр рами тонке мереживо. Саме те, що потрібно для новорічного декору ;)

Багет з паспарту

7. Простий багет з паспарту. Серед моїх вишивок є доволі примітивні роботи – наприклад, серія картин зі свійськими тваринами у стилі «квакер». Звісно, до монохромних вишитих картин треба було підібрати і відповідне оформлення – прості лаконічні рами. Проте у тому-таки салоні «Дзеркало» мені порадили додати до картин ще й паспарту ніжного кольору, завдяки чому простенькі картинки заграли зовсім в іншому світлі :)

Фактурна рама для вишивки

8. Фактурна рама для вишивки. Хтось любить оформлювати вишиті картини просто рамами, хтось додає до них паспарту, а є й ще одне рішення – фактурний багет, що виглядає як рама разом із паспарту. Насправді ж, це суцільний багет, виконаний, в моєму випадку, не з дерева, а з дешевшого пластикового матеріалу. З дерева такий матеріал коштував би взагалі золоті гори! :)

Вишивка без рами

9. Оформлення вишивки без рами. Так склалося, що для однієї моєї вишивки у східному стилі я не могла підібрати раму. І вирішила, що краще без неї! :) Приєднала до верхньої та нижньої ліній картини дерев’яні планки, декорувала нитками білого та червоного кольорів, і готово! Подібним чином можна оформити усі східні вишивки, яких багатсько серед популярних наборів для вишивання.

Сумка з вишивкою

10. Сумка з вишивкою. Чи всі вишиті картини ви плануєте декорувати рамами та вішати на стіну? Подумайте ще над таким варіантом: вишивкою можна прикрасити сумку ручної роботи! Сумка з вишивкою – це чудовий варіант для тих, хто любить ексклюзивні аксесуари та пропагує ручну роботу. Декорувати вишивкою сумку доволі просто: приєднайте вишиту картину до полотна сумки кравецькими булавками, а потім по периметру декоруйте широкою стрічкою, ніби паспарту. Як вам такий результат? Які способи оформлення вишитої картини ви зазвичай використовуєте? ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus