Як вшити блискавку? Майстер-клас

Неділя, 29 Липня, 2018

Як вшити застібку блискавку

Є у швацькій справі такі «сходинки», через які можна перечепитися на шляху до справжньої майстерності. Наприклад, обшивання країв тканини бейкою або вшивання блискавки. Часто майстрині відкладають знайомство з цими «процедурами» на потім, адже далеко не у всіх вони можуть вийти з першого разу. Насправді ж, вшити блискавку в куртку, кофту або жилет доволі просто! Сьогодні ми розглянемо найпростіший варіант на прикладі утепленої дитячої жилетки. У нашому майстер-класі ви побачите не все пошиття жилету, а саме вшивання застібки до зовнішньої частини виробу (поки жилет ще не має підкладки).

Для вшивання блискавки візьміть:

Двобортний виріб, у який треба вшивати блискавку

Блискавку потрібної довжини (або довшу)

Швейну машинку

Дитяча жилетка і блискавка

Одразу хочу зазначити, що якщо ви будете вшивати застібку у трикотажний виріб (наприклад, у спортивну кофту або худі), для підстраховки вам знадобляться кравецькі булавки. Ними вам треба буде зафіксувати половинки блискавки на двох бортах виробу, що підрівняти їх. Адже часто під час пришивання блискавки трикотаж розтягується, тому половинки блискавки можуть перекрутитися і зіпсувати вашу роботу.

Як вшити застібку-блискавку на машинці?

1. Застібку не розмикайте. Бігунок перетягніть вгору блискавки, а саму блискавку починайте прикладати до борта виробу від низу. Якщо низ майбутнього жилету чи куртки ви ще будете підвертати на зворотний бік (у випадку приєднання підкладки, наприклад), то відступіть 2-3 см від нижнього краю, і аж тоді прикладіть нижній край блискавки. Блискавку і борт треба скласти лицьовими сторонами всередину.

Як пришити блискавку

2. Прострочіть прямим швом на машинці пряму лінію, що припаде приблизно на середину стрічки половини застібки.

Вшивання блискавки

3. Відверніть блискавку, щоб побачити, як вона виглядатиме на лицьовій стороні жилета.

Блискавка з лицьового боку

4. Тепер прикладіть до другого борту жилету блискавку так, щоб друга половинка блискавки співпадала з бортом і була повернута лицем до лиця. Прострочіть пряму лінію прямим швом, таким чином пришивши і другу половинку блискавки. До речі, для вшивання застібки-блискавки можна використовувати як спеціальну лапку для блискавок, так і звичайну лапку-зигзаг.

Вшивання застібки блискавки

Ось і все: ви побачили, що вшити блискавку своїми руками доволі просто! Звісно, можна і ускладнити собі завдання – наприклад, відстрочити обидві половинки блискавки по лицьовій стороні, трохи відступивши від швів, що фіксують застібку. Проте основна робота – доволі проста, отож неодмінно спробуйте вшити застібку, якщо ви ще цього не зробили! Вдалого вам шиття!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

До речі, на сайті 070.com.ua ви можете знайти дуже цікаві і такі потрібні у побуті дрібнички! Зробіть приємну покупку і потіште себе та своїх близьких!

Метки:

blog comments powered by Disqus