Як зробити фундамент? Наш дачний досвід

Понеділок, 24 Квітня, 2017

Як зробити фундамент?

Навесні і влітку закипає робота на присадибних ділянках. Їхні власники намагаються якомога швидше посадити усі необхідні рослини, а ще – облаштувати свою територію, поки погода тішить теплом. Якщо ви затіяли серйозне будівництво (хочете звести літню кухню, окремий душ або й цілий будинок), без фундаменту не обійтися! У цій публікації на вас чекають поради щодо того, як зробити фундамент власноруч. Це – наш дачний досвід, адже нещодавно ми будували окремий душовий будиночок. Сподіваємося, вам ці поради також стануть у нагоді!

Щоб зробити фундамент, вам потрібно:

- окреслити межі зелі, у яких стоятиме нова споруда;

- підготувати усі необхідні матеріали та інструменти (лопату, металеву арматуру або прутики, гравій або непотрібні шматки цегли, рівні дерев’яні дошки, кілки з дерева, пісок, цемент);

- врахувати пропорції розчину для фундаменту: 10 кг цементу, 30 кг піску, 40 кг гравію.

Як зробити фундамент самостійно? Хід роботи

1. Чимось гострим (прутиком або лопатою) прокресліть на землі чіткі межі майбутньої споруди. Кілька разів перемірте їх, аби переконатися, що у вас вийшли рівні лінії. Від цих ліній викопайте траншею по всьому периметру майбутнього будинку. Ширина і глибина траншеї для невеликого будинку на кшталт нашого душу має бути десь 30 см. Встановіть металеву арматуру по всій довжині траншеї. Метал буде «скелетом» фундаменту, але прослідкуйте, щоб він не стирчав вище за поверхню землі.

Траншея з арматурою

2. Підготуйте розчин для фундаменту. У великому кориті змішайте частину піску, гравію та цементу з водою, але так, щоб не порушувати описані вище пропорції. Деякі будівельники радять додати до розчину буквально півсклянки засобу для миття посуду – мовляв, він робить розчин для фундаменту більш міцним. Але такий складник розчину – не обов’язковий. Отож, отриманим розчином залийте траншею, намагаючись не зсунути арматуру. Розчин має зрівнятися з рівнем землі. Залиште його застигати на одну добу.

Розчин з гравієм для фундаменту

3. Фундамент буде переходити в основу споруди. Щоб рівно зробити її, встановіть по периметру майбутньої будівлі (прямо над фундаментом) рівні дошки, які би окреслювали межі стін. Цього разу приготуйте розчин вже без додавання гравію: лише цемент, пісок і вода. Залийте цим розчином «траншеї» з дощок, але не до самого верху. Залиште розчин застигати на одну добу.

Основа стін

4. При цьому, щоб дошки не зсунулися і основа стін не деформувалася, підіпріть дошки кілками з дерева.

Дошки для основи стін

5. Якщо насувається дощ, а ви щойно залили розчин у траншеї, краще перестрахуватися і накрити фундамент плівкою. Для того, аби плівка не «залізла» у розчин, на бортики з дощок покладіть поперечні дошки, а вже їх зверху накрийте плівкою.

Перекриття фундаменту

Через добу перевірте, чи застиг розчин. Ось і все! Тепер ви знаєте, що зробити фундамент самостійно – не надто складна задача. Успіху вам у будівельних справах!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо у вас немає дачі або власної ділянки за містом, обирайте котеджі у Карпатах ось тут http://greentourism.com.ua/ru/accommodation/ і рушайте на чудовий відпочинок!

Метки:

blog comments powered by Disqus