Як зробити лампаси на штанах?

Неділя, 18 Червня, 2017

Як зробити лампаси на штанах - майстер-клас

Якщо ви любите спортивні штани з лампасами по боках, цей майстер-клас – саме для вас! Тут ми розглянемо, як зробити лампаси на штанах для дитини. Мова піде про штанці «у зародку», тобто про такі, які ви шиєте з нуля. До готових штанів, звісно, пришити бокові смужки набагато складніше – треба робити це вручну, адже всередину штанин швейна машинка не залізе. Та й рівненько нашити лампаси тоді навряд чи вдасться! Ну а у нас – двічі корисний майстер-клас: тут ми роздивимося, з якого матеріалу зробити власне рівні бокові смужки, і яким чином їх пришити, щоб вийшло гарно і охайно!

Для того щоб зробити лампаси на штанах, візьміть:

- заготовки для штанин: викроєні передні і задні полотна штанин з трикотажу;

- кіперну стрічку, з якої й будуть зроблені лампаси;

- нитки під колір кіперної стрічки;

- кравецькі булавки;

- швейну машинку, на якій є три види швів (прямий, трикотажний і оверлочний) з відповідними лапками.

Матеріали для лампасів

Отож, таємницю відкрито: ми будемо робити лампаси зі звичайної кіперної стрічки! Це матеріал буває різної ширини та різного складу (100% бавовняна або синтетична «кіперка») – обирайте на свій смак та гаманець. Часто лампаси роблять з окремо викроєних смужок тканин, але це – додаткова морока: треба спершу рівно викроїти смужки, а потім ще й гарно пришити їх, підігнувши бокові зрізи. Ми ж оберемо простіший шлях для новачків – оберемо вже готову кіперну стрічку з обробленими краями, які не треба підвертати.

Як зробити на штанах лампаси?

1. Складіть разом попарно деталі штанин – задню + передню. Складати їх треба лицьовими сторонами всередину. По боковій лінії скріпіть ці деталі кравецькими булавками приблизно через кожні 10 см.

Частини штанини

2. Прострочіть бокові лінії обох штанин трикотажним швом, а потім встановіть оверлочну лапку і оверлочний шов і обробіть ним край щойно зробленого бокового шву. Запрасуйте боковий шов на зворотному боці штанини на бік задньої половинки штанини.

Одна штанина дитячих штанів

3. Як рівно пришити лампаси на штани? Все починається з першого лампасу: його просто треба рівняти на щойно зроблений боковий шов! Отож, пристрочіть прямою строчкою один край кіперної стрічки точно по боковому шву (перед тим накрийте кіперкою цей шов і уважно слідкуйте, щоб стрічка не сповзла в сторону під час шиття).

Кіперна стрічка

4. Отож, пристрочіть один крій кіперної стрічки, орієнтуючись на боковий шов, а потім розверніть полотно штанини і прострочіть другий край кіперної стрічки. Перший лампас готовий! Одного для спортивних штанів, мабуть, буде малувато, тому варто пришити ще один лампас, а може навіть ще два (знову-таки, це залежить від ваших вподобань).

Лампаси на штанах

5. Другий лампас також цілком реально пришити рівно – для цього його треба рівняти на перший лампас. Почніть пришивати другу кіперну стрічку так, щоб край лапки швейної машинки ніби торкався краю першої кіперної стрічки і таким чином прострочіть всю довжину штанини, не віддаляючи лапку від краю першого лампасу. Тоді у вас вийдуть два чудові охайні лампаси, розташовані чітко паралельно один до одного! Ну а другий бік другого лампасу пристрочіть довільно – там, де він лежить.

Пришиті лампаси

6. Штанина з лампасами готова! Так само зробіть і з другою штаниною – охайно і рівненько пришийте до неї такі самі лампаси. Потім просто поєднайте обидві штанини, зшивши їх разом у штани.

Зробити лампаси на штанах дуже просто! Особливо, якщо у вас є готовий матеріал для лампасів – кіперна стрічка! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Обирайте найкращі экскурсии по Одессе та рушайте у мандрівку, яка запам’ятається вам надовго!

Метки:

blog comments powered by Disqus