Як зробити носову хустинку?

Середа, 3 Травня, 2017

Як зробити носову хустинку - майстер-клас

Сьогодні пропонуємо вашій увазі дуже простий, але водночас, практичний майстер-клас. Як пошити носову хусточку своїми руками? Саме про це й піде мова, адже поруч з одноразовими паперовими хустинками багато хто все ще «визнає» звичайні носовички з тканини. Будемо шити чоловічу носову хустинку з охайними кутиками!

Щоб зробити хустинку, візьміть:

- тонку натуральну бавовну для носовичків;

- натуральні нитки, що за кольором та товщиною підходять цій тканині;

- ножиці для тканини;

- кравецькі булавки;

- непотрібні нитки, які можна «пустити» на ручне наметування;

- швейну машинку зі звичайним прямим швом та стандартною лапкою під назвою «зогзаг».

Заготовка для носових хустинок - купон

Тканина для носових хустинок: як її вибрати?

Спочатку – пару слів про сам матеріал, з якого варто робити носовички. Отже, це має бути тоненька тканина, адже під час використання вона не має подразнювати шкіру. Та й обов’язкова умова для носовичка – має бути можливість кілька разів скласти його та непомітно носити у кишені (отож, ця вимога також стосується тонкості матеріалу).

Найзручніший варіант у наші дні – це купити заготовки для носових хустинок у магазині тканин або в інтернет-закупці для рукодільниць. Заготовка для носовичків виглядає, як «купон» тканини зі вже нанесеними на неї границями носовичків (і, як у нашому випадку, орнаментом). Вам залишиться лише розкроїти такий купон і почати шиття.

Як зробити носову хустинку для чоловіка?

1. Викроїть з тканини квадрат потрібного розміру (або визначте його самі, або покроїть заготовку по відповідних лініях, нанесених на неї).

Викроєна хустинка

2. Почніть оброблять один з країв цього квадрату. Для цього двічі загніть край носовичка на виворотний бік (загнутої тканини має бути до 5 мм) і закріпіть уздовж згину кравецькими булавками.

Підігнуті краї

3. Дійшовши до кута квадрата, двічі загніть спершу одну сторону, а потім – суміжну. Отже, на самому куті у вас вийде нагромадження тканини (тканина буде у кілька шарів). Усі сторони квадрата підверніть та закріпіть таким чином.

Кутик хустини

4. Тепер у ручну голку вдіньте непотрібну нитку будь-якого кольору і пройдіться пунктирним швом (наметайте) край згину однієї сторони квадрата. Не доходячи до кутика приблизно 7 см, зупиніться і зафіксуйте голку з ниткою. Добре пальцями притисніть кутик, щоб на тканині у цьому місці утворилися лінії-згини. Зніміть обидві булавки суміжних кутику сторін та розверніть сам кутик. На цьому фото булавка показує скісну лінію, за якою тепер треба відрізати кутовий шматок тканини. Цю лінію ви визначите, орієнтуючись на згини, які ви «змалювали», притиснувши тканину пальцями. Отож, зрізати треба повністю кутовий квадратик + дві половинки сусідніх квадратиків (два трикутники). Така хитра «операція» потрібна для того, щоб кутики носовичка вийшли охайні і тонкі, а не щільні (адже ви пам’ятаєте, що як раз на кутах утворилося багато шарів тканини, яка може створювати занадто грубий вигляд виробу).

Зайва тканина у кутику

5. Отож, зріжте кутик носової хустинки і лінію зрізу трошки заверніть в сторону центра хустинки.

Загнутий кутик

6. Тепер заверніть дві суміжні сторони так, як і загинали їх раніше – двічі на зворотному боці виробу. У вас вийде ось такий охайний кутик без зайвого нагромадження тканини.

Сформований кутик хустини

7. Пройдіться по всьому периметру хустини наметуванням і зафіксуйте згини всіх сторін і кутиків. Всі булавки вийміть, аби вони не заважали шити.

Наметування країв

8. Оберіть на швейній машинці звичайний прямий шов з інтервалом 2 та прострочіть всі сторони хустинки, відступивши від згину краю біля 1 мм.

Обробка країв носовичка

9. Ось такій шовчики у вас вийдуть по всіх сторонах хустинки.

Шов для обробки країв хустини

10. Ну а кутики будуть ось такі – охайні, рівні та красиві!

Кутики хустини

Тепер ви знаєте цей простий секрет – як зробити хустинку своїми руками! Такий спосіб обробки країв бавовняних тканин підійде і для виготовлення простирадл, і для пошиття скатертин. Хай вам щастить у шитті! :)

Носовичок своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо вам треба провести генеральне прибирання, запрошуйте в гості професіоналів! Вам допоможе Клининговая компания одесса – її працівники і вікна помиють, і приберуть після ремонту, і сміття вивезуть.

Метки:

blog comments powered by Disqus