Як зробити поріг своїми руками?

Неділя, 5 Липня, 2015

Майстер-клас: поріг з цементу

Не пиріг, а поріг! :) Сьогодні у нас буде дуже солідний чоловічий майстер-клас – робитимемо невеликий поріжок для душового будиночку на дачі. Такий самий ви можете зробити для своїх вуличних будівель на кшталт літньої кухні або господарської хатинки! Все, що для цього знадобиться – трохи матеріалів, інструментів і терпіння :)

Щоб зробити поріг своїми руками, вам знадобляться: совкова лопата (її також називають лопатою для снігу), велика посудина для вимішування розчину (наприклад, корито чи великий таз), цемент, пісок, вода, старі металеві пружини чи сітка-рабиця (або інші залізяки, які підійдуть на роль каркасу конструкції), трохи гравію, дошки для встановлення меж порогу. Для інших, більш серйозних робіт, вам знадобляться надійні котлы wichlacz високої якості, ну а в цьому майстер-класі ми використали лише підручні матеріали.

Отже, як зробити поріг з цементу?

1. Спочатку вам треба визначитися, якого розміру і в яких межах буде зроблений поріг. На цьому місці спочатку окресліть прямокутник, використовуючи лопату, а потім викопайте неглибоку ямку (в глибину сантиметрів 10) у межах цього прямокутника. По периметру ямки прокладіть дерев’яні дошки. Вони мають бути трохи вищими за рівень землі: такими, щоб цементний розчин не виливався через край.

Ямка для порогу

2. До великого корита помістіть цемент та пісок у пропорції 1:3.

Цемент

3. Добре перемішайте ці матеріали до однорідного стану.

Цемент з піском

4. Потроху додавайте до цієї суміші воду і одразу ж перемішуйте її.

Цементна суміш

5. Доливайте воду, поки цементна суміш не стане такої консистенції, як на фото. Іншими словами, вона має бути рідка, щоб можна було вилити її в ямку для порога, але не занадто рідка (щоб могла добре схопитися та швидко висохнути). Бувалі будівельники радять додавати до цементної суміші кілька ложок рідини для миття посуду – кажуть, що від неї розчин стає міцніший. Але можна обійтися і без цієї хімії – це вже на ваш розсуд.

Ось така має бути суміш

6. До ямки для порогу, обрамленої дошками, покладіть шар гравію чи щебеню, які зроблять поріжок міцнішим. Зверху на каміння покладіть шматок сітки-рабиці чи інші металеві елементи. Зауважте, що вони не мають стирчати вгору, за межі майбутнього порогу! Ну а далі, коли гравій та металевий каркас вже встановлені, залийте цементним розчином ямку для порогу. Заливати рамку по вінця не слід: залиште до верху якихось 2-3 см.

Каркас для порогу

7. Якщо ви активно користуєтеся будівлею, для якої робите поріжок, покладіть одну-дві перекладини зверху на раму порогу: так буде легше заходити до приміщення, поки поріг не застигне. Ну а далі – просто почекайте, щоб цементна суміш висохла, зніміть дерев’яну раму та користуйтеся порогом за призначенням!

Поріг своїми руками

Поріг своїми руками – це просто, швидко і ощадливо! :)

Порада: слідіть за погодою і за необхідності накрийте не застиглий поріг плівкою, щоб його не змочив дощ!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: , ,

blog comments powered by Disqus