Як зробити табурет власноруч?

Неділя, 21 Серпня, 2016

Як зробити табурет своїми руками

Сьогодні у нас – та-да-да-дам! – чоловічий майстер-клас :) Адже жінкам зробити табурет своїми руками буде важкувато… Одразу хочу сказати, що ця табуретка доволі простого плану, без прибамбасів і рідкісних матеріалів. Зробили з того, що було на дачі: зі звичайних не шліфованих дощок та цвяхів. Якщо вам також треба зробити табурет, але ви не знаєте, як це втілити у життя, прогляньте наш майстер-клас!

Для того щоб зробити табурет своїми руками, вам знадобляться:

- 2 пласкі й широкі дошки (або 1, яку можна буде розділити навпіл) для сидіння;

- 8 коротких планок, які у розрізі виглядають, як квадрат;

- 4 тонші планки для зміцнення ніжок табуретки;

- цвяхи;

- наждачний папір (грубий – для первинної обробки дощок і дрібніший – для кінцевого шліфування);

- молоток;

- пилка.

Стосовно розмірів деталей підказувати не буду: тут вам треба орієнтуватися на власні побажання. У цьому майстер-класі ви бачите табуретку для дитини 4-6 років, тому її розміри я навіть не писатиму: вони вам можуть не підійти. До речі, якщо ви майструватимете на дачі, не забудьте купить насос тут для дачних робіт: на заміській ділянці насос – дуже потрібна річ!

Як зробити простий табурет своїми руками?

1. Якщо ви також використовуєте нешліфовані дошки (негебльовані, як кажуть на Галичині ;) ), наждачний папір знадобиться вам від самого початку роботи. Відмірявши та спиливши дві дошки для сидіння потрібного розміру, пошліфуйте їх наждачкою з крупними зернинами. З таким деревом буде приємніше і безпечніше працювати: ви не заженете під шкіру скалки, як у випадку з нешліфованими дошками.

Шліфування дошки

2. Поєднайте дві дошки в одне сидіння. Це зробити доволі просто.

Сидіння табурета

3. Треба прикласти до нижньої сторони дощок дві короткі планки та збити їх цвяхами, як показано на цьому фото:

Кріплення сидіння табурета

4. Ще дві короткі планки будуть під’єднані до табурету трохи згодом. Поки що д вони мають стати верхньою лінією двох букв «П», які ви зробите з майбутніх ніжок табуретки. Отож, поєднайте попарно ніжки за допомогою короткої планки. Цвяхи у цьому випадку треба забивати у напрямку через ніжку до планки, як на фото:

Збивання планок

5. Таких заготовок ніжок у вас має вийти 2 штуки. Обидві вони на цьому етапі виглядають, як літера «П».

Ніжки для табурета

6. Ну а тепер треба ці заготовки ніжок прибити до табурету. Переверніть догори дригом сидіння табуретки. До двох планок, якими ви поєднували дошки сидіння, прибийте цвяхами заготовки ніжок.

Прибивання ніжок до табуретки

7. Табурет своїми руками робити не так складно, отож більша частина роботи вже позаду! Залишилося лише зробити перетинки, які би зробили ніжки більш стійкими.

Табурет своїми руками

8. Відмірте тоншу планку так, щоб розпилити її на 4 однакові перетинки для ніжок. Для цього поміряйте відстань внизу між однією й іншою ніжкою табуретки й додайте кілька мм, щоб перетинка міцно «врізалася» в ніжки.

Перетинка для ніжок табуретки

9. Прибийте цвяхами перетинки до ніжок, а після цього пошліфуйте готову табуретку наждачним папером з дрібнішими зернинами. Обов’язково обробіть надачкою сидіння, щоб воно не поранило нікого, хто на нього сідатиме.

Шліфування наждачним папером

10. А також особливу увагу під час шліфування зверніть на боки сидіння, адже саме за них користувачі табурету братимуться, щоб перенести його у бажане місце.

Шліфоване сидіння табуретки

Ось так можна швидко і просто зробити табурет своїми руками! Звісно, цей виріб ми таким не залишили і декорували його спеціально для маленької дитини. Але яким був цей декор, я розповім в одному з наступних майстер-класів ;) Ось тут: http://made-in-ukraine.info/dekupazh-dytyachoyi-taburetky/

Табурет своїми руками з простих дощок

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus