Як зробити викрійку сукні? Частина 1

Середа, 14 Вересня, 2016

Як зробити викрійку сукні

Мода повертається! Цього літа були у моді жіночі сукні зі строгим комірцем, що нагадували приталені й подовжені чоловічі сорочки. От додати б їм трошечки елегантності – і вийдуть викапані сукні, які носили жіночки 50 років тому! Саме тому інформацію про те, як зробити викрійку такої сукні, ми знайшли у старезній Енциклопедії домашнього господарства. Так, саме за такими книжками зараз можна шити собі одяг! Показуємо цей опис вам, щоб і ви мали змогу зшити собі щось вінтажно-сучасне :)

Мірки для пошиття сукні:

- довжина сукні (для прикладу взято 110 см)

- довжина спинки до талії (38 м)

- довжина плеча (14 см)

- півокружність шиї (18 см)

- півокружність грудей (48 см)

- півокружність стегон (50 см)

- довжина переду до талії (51 см)

Власне, усі ці мірки знадобляться вам для створення креслення викрійки, яку ви бачите на фото з усіма відповідними позначками. Якщо ж ви не любите морочитися з пошиттям одягу, краще купіть модні костюми та комбынезони на сайті http://tm-newstyle.ru/catalog/kostyumy-kombinezony-10295 – там продаються доволі гарні моделі, які підходять для різних фігур.

Як зробити креслення викрійки сукні?

1. Накресліть прямокутник АДЕЖ. Довжина сукні (вертикальна лінія від А до Ж) = 110 см. Ширина сукні (горизонтальні лінії АД та ЕЖ) = 52 см (ПОГ + 4 м для всіх розмірів).

2. Глибина пройми рукава. Від точки А прокладіть вниз 20 см і поставте точку Г (1/3 ПОГ + 4 см для всіх розмірів). За мірками опису нехай це буде 20 см.

3. Від точки Г праворуч проведіть горизонтальну лінію, а точку її перетину з лінією ДЕ позначити Г1. Зазвичай, глибина пройми не перевищує 23 см.

4. Лінія талії. Від точки А вниз прокладіть 38 см і поставте точку Т (довжина спини від талії до мірки). Від точки Т праворуч проведіть горизонтальну лінію, а точку її перетину з лінією ДЕ позначте Т1.

5. Лінія стегон. Від точки Т вниз відкладіть 18 см (для всіх розмірів) і поставте точку Б. Від точки Б праворуч проведіть горизонтальну лінію та позначте точку її перетину з лінією ДЕ, як Б1.

6. Ширина спинки. Від точки Г праворуч прокладіть 18,5 см і поставте точку Г2 (1/2 ПОГ + 2,5 см для всіх розмірів).

7. З точки Г2 проведіть перпендикуляр, і точку його перетину з лінією позначте П.

8. Ширина пройми. Від точки Г2 праворуч прокладіть 12 см і поставте точку Г3 (1/4 ПОГ).

9. Висота полочки. З точки Г1 зробіть перпендикуляр 24,5 см і поставте точку Р (1/2 ПОГ + 0,5 см для всіх розмірів).

10. З точки Г3 зробіть перпендикуляр, що дорівнює також 24,5 см, і поставте точку П1, а точку його перетину з лінією АД позначте, як П2. Поєднайте точки Р та П1.

11. Бокова лінія. Від точки Г2 праворуч відкладіть 3 см. Поставте точку Г4, а з неї вже опустіть перпендикуляр. Точку перетину перпендикуляра з лінією ЕЖ позначте Н, а точку перетину з лінією ТТ1 – Т2. Точку перетину з лінією ББ1 позначте Б2.

12. Допоміжні лінії плеча та пройми. Лінії ПГ2 та П2 Г3 розділіть на 4 рівні частини.

Викрійка передньої частини сукні вже готова! Залишилося сконструювати спинку (задню частину сукні), і можна буде розпочинати пошиття одягу! Зробити викрійку сукні для свого розміру доволі просто, і сьогодні ви у цьому переконалися!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus