Як зшити чохол на стіл?

Четвер, 21 Вересня, 2017

Як зшити чохол на стіл? Майстер-клас

Дитячий столик нашого сина час від часу зазнавав шкоди: гострі кути іграшок залишали на ньому ямки, а пластилін, необачно залишений поза підставкою, «пророкував» жирні плями. Аж ось одного разу я вирішила зробити дві речі одночасно – захистити дитячий столик від пошкоджень та прикрасити інтер’єр новим текстильним елементом. Тобто, зшити чохол на стіл! Я зробила його з водо- і жировідштовхувальної тканини та оздобила еластичним нижнім краєм, завдяки чому чохол не зсувається і добре сидить на своєму місці.

Дитячий столик без чохла

Для того щоб зшити чохол на меблі, візьміть:

- бавовняну тканину з пропиткою для скатертин;

- круглу ґумку (її ще називають капелюшною);

- нитки, які за кольором та міцністю підходять тканині;

- ножиці для тканини;

- кравецькі булавки;

- непотрібні нитки для ручного наметування;

- ручну голку;

- швейну машинку.

Бавовна для скатертин

Як зшити чохол на дитячий стіл?

1. Зробіть заміри вашого столика (столешниці) та подумайте, наскільки глибоко чохол має вдягатися на нього. У мене розміри столешниці вийшли 77 на 50 см, а бортик чохла вирішено було зробити висотою 3 см. Отож, з тканини для скатертин я викроїла великий прямокутник для столешниці (81 на 54 см) та смужки для бортика, які треба було ще й зшити між собою (загалом мало вийте не коротше 2 м 60 см на 5 см).

Деталі для чохла

2. Якщо ваша тканина також не дозволяє викроїти один суцільний бортик для чохла, зшийте його частини, попередньо склавши їх вузькими краями лицьовими сторонами всередину. Для поєднання частин бортика я використовувала прямий шов з інтервалом 3. Після цього розпрасуйте припуски швів на різні боки, щоб бортики виглядали охайніше.

Бортик чохла

3. Довжелезну смугу бортика прикладіть до будь-якого краю основного прямокутника чохла (лицьовими сторонами всередину), самі ж зрізи розташуйте разом. Орієнтуючись на позначки лапки, пристрочіть бортик по всьому периметру чохла.

Приєднання бортика до чохла

4. На поворотах будьте особливо обережні: тут треба буде зупинитися, підняти лапку та вручну витягнути з-під лапки кутову частину бортика, щоб вона випадково не застрочилася.

Кут чохла

5. Пришитий бортик додасть виробу об’єму. Ось так робота виглядатиме з лицьового боку:

Заготовка чохла

6. А це – стик частин бортика, тобто його початок і кінець. Для завершеності цього кроку ці частини бортика треба зшити між собою – тоді вони утворять охайний кутик.

Замикання бортика

7. Зшийте початок і кінець бортика прямим швом на машинці. Залиште припуски 5-7 мм, а решту зріжте ножицями.

Чохол для дитячого столика зсередини

8. Протилежний від припусків край бортика двічі підігніть на виворотний бік – це буде тунель для ґумки, що стягуватиме чохол для дитячого столика. Спершу зафіксуйте згин кравецькими булавками.

Підгиб краю тканини

9. А після цього закріпіть наметувальним швом. Булавки вийміть, щоб вони не заважали шити й не ламали машинну голку.

Наметувальний шов

10. Прямим швом прострочіть згин, пильнуючи, щоб залишився достатній для ґумки тунель. Крім того, залиште невеликий отвір, щоб можна було помістити ґумку всередину тунелю.

Прошитий згин

11. Зріз, залишений від зшивання основної частини чохла і бортика, обробіть оверлочним швом (на моїй машинці Janome є окремий оверлочний шов і оверлочна лапка, які ідеально підходять для цієї ролі).

Оверлочна строчка

12. Протягніть ґумку через весь тунель за допомогою англійської булавки або скріпки.

Кругла гумка для стягування

13. Кінчики ґумки зв’яжіть між собою. Все, чохол можна вдягати на стіл!

Закріплення гумки

Чохол для дитячого столика готовий! Тепер поверхня дитячих меблів захищена від пошкоджень іграшками та творчими елементами :) Звісно, такий чохлик доведеться частенько прати, проте сам стіл проживе довше. А ви би хотіли за таким принципом зшити чохол на стіл, табурет чи прасувальну дошку?

Чохол на меблі своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Замовляйте для своєї оселі вироби з металу ось тут maestro.ua/izdeliya-iz-metalla та отримуйте задоволення від користування предметами інтер’єру високої якості!

Метки:

blog comments powered by Disqus