Як зшити дитячі джинси? Частина 1

Четвер, 24 Березня, 2016
Як зшити дитячі джинси?

Як зшити дитячі джинси?

Сьогодні почнемо готуватися до теплого сезону і зробимо першу половину дитячих джинсів! Це широкі джинси для хлопчиків (я би сказала, для хлопчиків не худої тілобудови) з багатьма кишенями та декоративними заокругленими «вставками» внизу штанин. Викрійка дитячих джинсів взята з журналу Ottobre №1-2006 (модель 27), де ці штанці представлені у кількох кольорових варіаціях. Гульфик я зробила штучний: це означає, що у цих штанів немає застібки-блискавки. А на талії у них – широка гумка, загорнута у пояс з еластичної рібани, що дозволяє комфортно вдягати і носити джинси.

Щоб зшити джинси для хлопчика своїми руками, візьміть: 70 см легкої джинсової тканини, рібану з еластином блакитного кольору (10 см), широку гумку для талії (40 см), натуральну тканину для мішковин кишень (я у цьому майстер-класі використала залишки бавовни з пошиття дитячої постелі), нитки під тон тканині, кравецькі булавки, ножиці для тканини і, звісно ж, швейну машинку.

Тканини для джинсів

Як пошити джинси для дитини?

1. Викроїть усі необхідні деталі джинсів. З джинсової тканини це будуть 2 передні половинки штанин, 2 задні половинки штанин, 2 декоративні «вставки» для нижнього краю передніх частин штанин, 2 задні кишені, 2 декоративні кишені для передньої частини, а також 2 деталі входів до кишень. З рібани викроїть широкий пасок, попередньо зробивши заміри приготованої еластичної гумки. Якщо ширина гумки – 3 см, то ширина рібани має бути 3*2 (поясок буде складений вдвічі) +2 см (для припусків) = 8 см. Довжина рібани має складати 2/3 довжини верхнього краю джинсів (для цього складіть разом деталі штанин та поміряйте довжину верхнього краю). Деталі з рібани краще одразу запрасувати: скласти вдвічі виворотом всередину та запрасувати згин.

Деталі джинсів

2. Ця модель джинсів ускладнена (а разом з тим – і декорована) нижньою вставкою нижнього краю передньої сторони штанин. Тож, щоб отримати суцільні передні частини штанин, треба спершу зшити основні частини з цими вставками. Для цього складіть деталі, співставивши їх за заокругленою лінією, і зафіксуйте булавками. Прострочіть цю лінію на машинці, використовуючи прямий шов з інтервалом 3.

Вшивання вставки

3. Поміняйте просту лапку швейної машинки на оверлочну лапку та обробіть краї припусків шву зі зворотного боку виробу. На моїй машинці оверлочний шов добре «працює» з інтервалом 4: голка як раз «перестрибує» потрібні деталі лапки, і виходить охайна окантовка.

Обробка припусків

4. Припуски шву поверніть в сторону штанини (а не в сторону вставки) і відстрочіть по лицьовій стороні прямим швом з інтервалом 3. При цьому, від стику тканин тут варто відступити до 3 мм.

Передня штанина зі вставкою

5. Наступний крок: як зробити передні кишені джинсів? Тут вам знадобляться бавовняні мішковини кишень. Прикладіть мішковину до вирізу кишені на джинсовій тканині (лицьовими сторонами всередину) та прострочіть на машинці вигнуту лінію входу в кишеню. Для цього використовуйте звичайну лапку і прямий шов. Після цього обробіть краї тканин за допомогою оверлочної лапки і того ж шву.

Мішковина передньої кишені

6. Виверніть виріб так, щоб мішковина кишені опинилася під джинсовою частиною, та відстрочіть вхід кишені, відступивши від стику тканин 2 мм. Так само зробіть і з другою передньою кишенею.

Відстрочені входи до кишень

7. Другу пару мішковин кишень декоруйте джинсовими деталями, які будуть «на виду» у готовому виробі. Пристрочіть джинсові деталі зигзагом з інтервалом 1,5.

Задні мішковини кишень

8. Зробіть заготовки для декоративних кишень, які ви будете пришивати спереду на штанинах. Підверніть тканину з усіх боків кишень та закріпіть краї ручним швом.

Заготовки декоративних кишень

9. Прикладіть декоративні кишені до передніх половинок джинсів у тих місцях, де ви хотіли би їх пришити. Мішковини кишень з бавовни при цьому відверніть, щоб не прострочити їх разом з декоративними кишенями. Зафіксуйте декоративні кишені кравецькими булавками. На цей момент входи в кишені вже мають бути відстрочені на машинці.

Декоративні кишені

10. Пришийте кишені на машинці, використовуючи прямий шов. Якщо у вас – невеликий досвід у пошитті одягу, пришивати кишені краще без натискання на педаль машини: просто прокручуйте вручну колесо машинки, і у вас все охайно вийде.

Кишені на передніх частинах штанин

11. Задні мішковини кишень, до яких ви пришивали джинсові елементи, тепер треба прикласти до мішковин, вже пришитих до джинсів. Скріпіть обидві бавовняні частинки булавками.

Задні мішковини кишень

12. Прострочіть на машинці мішковини кишень, зшивши їх у готові кишені.

Передні кишені джинсів

13. Передні половинки джинсів вже повністю готові! Тож можна перейти до виготовлення задніх частин цих штанців. Пришийте до задніх частин штанин верхні деталі, припуски обробіть оверлочним швом, загніть вниз та відстрочіть на машинці.

Верхня планка задньої частини джинсів

15. Зробіть заготовки задніх кишень: прострочіть входи в кишені, всі інші сторони заверніть на виворотний бік, зафіксуйте ручним швом та булавками приєднайте до штанин. Далі машинкою Пришийте кишені по всіх сторонах, крім верхньої. Щоб кишені надійніше трималися на джинсах, зробіть закріпки у верхній частині на швах: прострочіть коротким і вузьким зигзагом.

Задні кишені джинсів

Перша половина джинсів для хлопчика готова! У наступному майстер-класі я розповім про те, як зібрати всі деталі джинсів докупи і як виготовити для них еластичний пояс. Ну а поки що можете розповісти у коментарях, чи доводилося вам шити джинси, чи любить ваш малюк носити джинси з кишенями і чи подобається вам дитячий варіант джинсів – без блискавки :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Ось тут у Харкові виготовляють ПЕТ-пляшки та пластикові кришки до них. Подивіться, якщо ви цікавитеся такою продукцією!

Метки:

blog comments powered by Disqus