Як зшити метелика на дитяче свято?

Вівторок, 1 Березня, 2016
Краватка метелик для хлопчика своїми руками

Краватка метелик для хлопчика своїми руками

Музкерівниця у дитячому садочку постановила: на цьогорічному Святі весни усі хлопчики групи будуть Промінцями! Таємного сценарію свята, звісно ж, ніхто не розкриває, тому мамам залишається лише чекати і потихеньку готувати костюми :) Спочатку «мамська» громада пропонувала «декорувати» дітей якимись дивакуватими трикутниками, потім – вдягнути їм на голови конусоподібні ковпаки, але врешті вирішили зробити простіше. Кожен хлопчик має прийти на свято з жовтим метеликом на шиї :) Свій «метеликовий» обов’язок я вже виконала, тому пропоную вам майстер-клас з пошиття простої краватки-метелика.

Якщо вашій дитині потрібен більш солідний метелик, пошийте його з благородної тканини і залиште без додаткової оздоби. Ну а найменшим хлопчикам (особливо, якщо їхні ролі на святі того вимагають) підійде й більш веселий варіант краватки!

Для того щоб пошити метелика на дитяче свято, візьміть такі матеріали та інструменти:

Тканина жовтого кольору

Тканина білого кольору (у мене в обох випадках це – трикотаж, проте це не відіграє ніякої ролі, адже після ущільнення флізеліном трикотаж перестає розтягуватися)

Флізелін

Нитки жовтого кольору

Ґудзик або гачок (дивлячись, яку застібку ви оберете)

Фігурна тасьма – 7 «сонечок»

Ножиці для тканини

Швейна машинка

Трикотаж, гудзик та декор

Як зшити своїми руками краватку метелик?

1. Викроїть з тканини основного кольору (у мене це жовтий трикотаж) прямокутник розміром приблизно 8 на 20 см. З флізеліну викроїть такий самий прямокутник, блискучим боком прикладіть його до вивороту основної тканини та пройдіться гарячою праскою, щоб зліпити разом обидва матеріали. Вийде ущільнена тканина, метелик з якої буде добре тримати форму.

Ущільнення флізеліном

2. Складіть прямокутник навпіл (горизонтально), склавши лицьову сторону всередину. Краї тканини прострочіть прямим швом на машинці (найзручніше використовувати інтервал 3), щоб з тканини утворилася трубочка.

Трубочка

3. Край трубочки зачепіть скріпкою або англійською булавкою і з її допомогою виверніть тканину на лицьовий бік. Спочатку це виглядатиме не дуже охайно :)

Вивернута трубочка

4. Але нічого страшного: покладіть трубочку швом вниз та добре запрасуйте виріб. Потім бокові краї цієї трубочки складіть разом (швом назовні, як на фото) і зшийте на машинці. Вийде ось таке кільце.

Майбутній метелик

5. Кільце покладіть так, щоб його шов був на дальній від вас половинці виробу чітко по центру. Добре запрасуйте майбутнього метелика, щоб бокові краї стали чіткими.

Шов по центру, на дальній половині виробу

6. По краю з двох боків майбутньої краватки нашийте по три «сонечка». Для хлопчика-промінчика такий варіант декору має підійти :)

Сонечка (чи промінці)

7. Стягніть центр метелика спочатку просто пальцями, а потім закріпіть цей згин нитками (прошийте вручну).

Заготовка краватки метелик

8. Підготуйте деталь центрального обідка метелика. З білої тканини викроїть невелику смужку, складіть її двічі (лицьовою стороною назовні) та прострочіть на машинці, утворюючи трубочку. Вивертати її не треба: просто поверніть шов на центр трубочки, щоб потім можна було сховати його у краватці. По центру цього «ремінця» пришийте ще одне декоративне «сонечко».

Обідок з сонечком

9. Обгорніть ремінцем центральну частину метелика та на звороті вручну зшийте краї цього ремінця. Дуже туго не стягуйте цю деталь: під нього згодом ще має вміститися основний ремінець, який огортатиме шию малюка.

Метелик з обідком

10. Основний ремінець зробіть з такого самого білого трикотажу. Ущільніть довгий прямокутник флізеліном, запрасуйте цю смужку, складену навпіл. Потім запрасуйте і два краї, складені до центру (до першого згину).

Три згини

11. Складіть ремінець по згинах (має вийти 4 шари ущільненої тканини) та прострочіть на машинці прямим швом майже по краю.

Основний обідок краватки

12. З одного боку ремінця пришийте ґудзик, а з іншого проробіть петлю і обшийте її вручну петельним швом (або пришийте ту застібку, яку ви підготували). Вдягніть ремінець у петлю зі зворотного боку краватки.

Петля та гудзик

Тепер вам відомо, як зшити метелика на дитяче свято чи на фотосесію! Шити краватку своєму малюку дуже приємно і навіть весело, ось побачите :)

Як зшити метелика на свято

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Підготуватися до свят вам допоможе і принтер mg2440 з непоганими характеристиками і приємною ціною. На ньому можна роздруковувати забавки для малят, розмальовки, елементи декору та паперові іграшки!

Метки:

blog comments powered by Disqus