Як зшити штани дощовик? Майстер-клас

Пятниця, 27 Лютого, 2015

Дощові штани для хлопчика

Сьогодні у нас – дуже складний майстер-клас. По-перше, це штани з підкладкою, по-друге, це робота з плащовою тканиною, а по-третє, тканина ця ще й на мембранній основі! Але скажу одразу: зшити штани дощовик зможе навіть новачок! Головне – дотримуватися правил та менше експериментувати :)

Для того щоб пошити водовідштовхуючі штани для дитини, візьміть: плащову тканину на мембрані (водо відштовхуючу плащовку), фліс або іншу тканину для підкладки (можна взяти трикотаж, щоб штанці вийшли більш легкі), клейову стрічку для проклеювання швів, ножиці, нитки, папір для викрійки (побільше), кравецькі булавки, гумку для талії, двобічний скотч.

Мембрана і клейова стрічка

Викрійка: штани дощовик

Цю викрійку ми подаємо у повному розмірі (клікніть на зображення, і отримаєте велику викрійку). Викрійка знадобиться і для самих штанів, і для підкладки. Вона розрахована на зріст дитини 92 см: щоб отримати викрійку цього розміру, збільште її так, щоб ліва вертикальна лінія дорівнювала 35 см. Потім роздрукуйте викрійку та виріжте її. Або просто прикладіть до монітора пергамент для викрійки та поступово, рухаючи зображення, обведіть по контуру.

Викрійка дитячих штанів

Як зшити водовідштовхуючі штани для дитини?

1. Складіть плащову тканину вдвічі (щоб одразу викроїти обидві штанини), скріпіть її булавками за межами викрійки. Потім викрійку приклейте до тканини двобічним скотчем у двох-трьох місцях. Інакше викрійка буде ковзати по тканині, і рівно викроїти деталі у вас не вийде.

Кріплення викрійки

2. Викроїть два штанини з плащівки, відступивши від контурів викрійки по 1 см з усіх боків (це буде відступ на шви). У нас, як ви бачите, тканина на білій мембранній основі, яка більше нагадує тоненьку гуму.

Штанини

3. Складіть разом два штанини так, щоб лицьова сторона обох деталей була всередині. Скріпіть пройми переду і задньої частини кравецькими булавками, але тільки у межах запланованих відступів для швів. Поясню: якщо ви «залізете» булавками на територію самих штанин, то зовнішній вигляд виробу може зіпсуватися: на плащовій тканині дуже легко залишаються дірочки від булавок. Тож кріпити цю тканину варто лише на відступах для швів.

Кріплення булавками

4. Зробіть «бутерброд»: скріплені булавками штанини покладіть між двома аркушами пергаменту. У такому вигляді, разом з папером, прострочіть пройми переду і задньої частини на машинці, налаштувавши прямий шов з «кроком» 3 мм. Я пробувала строчити цю мембрану без паперу, але нічого не вийшло: нижній шар тканини розтягувався, а верхній стояв на місця, збираючи по кілька стібків в один отвір. Тож такий бутерброд – єдиний можливий вихід для вередливого матеріалу! Хоча буває й така мембранна тканина, яку можна прошити й без паперу: якщо її мембрана більше схожа на плівку, а не на гуму.

Як шити мембрану?

5. Одразу обидва шви треба проклеїти клейовою стрічкою. Це потрібно для того, щоб штани справді не промокали, адже поки що вони можуть пропускати воду через дірочки на швах. Працювати з клейовою стрічкою доволі важко, але вона справді якісно «запаює» шви. Отже, зробіть так:

- на прасувальну дошку покладіть дерев’яний брусок, щоб підняти шов над іншим полотном;

- на брусок покладіть шов, який ви будете проклеювати, виворотом догори;

- складіть припуски цього шва разом і відігніть їх в один бік (ліворуч чи праворуч – неважливо);

- накрийте відгорнуті припуски клейовою стрічкою;

- зверху покладіть марлю, складену двічі, або тонку бавовняну тканину;

- ну і після цього пройдіться по шву дуже теплою праскою.

Якщо ви все зробили правильно і охайно, то шов стане повністю закритий стрічкою.

Проклеювання швів

6. Таким самим чином, закладаючи тканину між пергаментом, прострочіть і кроковий шов – від низу лівої штанини через центр до низу правої штанини. Потім проклейте цей шов клейовою стрічкою.

Кроковий шов

7. Користуючись тою самою викрійкою, викроїть дві деталі штанин для підкладки. У нашому випадку підкладка зроблена з флісу жовтого кольору.

Фліс для підкладки

8. Зшийте з підкладкової тканини окремі штанці: спочатку прострочіть пройми передньої та задньої частин, а потім – кроковий шов.

Підкладкові штани

9. Вкладіть підкладку до основних штанів так, щоб підкладкові штанці опинилися лицьовою стороною всередину.

Вкладіть підкладку

10. Притримуючи краї штанців, виверніть їх на зворотній бік. Зафіксуйте пунктирним швом низ обох штанин (з’єднайте підкладку та плащову тканину).

Низ штанини

11. Так само зробіть і з верхньою частиною штанів: поєднайте плащову тканини і підкладку пунктиром. Якщо збоку подивитися на цей виріб, він виглядатиме, наче на штанах з флісу зверху лежать штани з платівки, вивернуті навиворіт. І при цьому низ і верх цих штанів поєднані між собою.

Верх штанів

12. Прострочіть на машинці нижні краї штанин та верх штанів (не забудьте залишити отвір для гумки), заклавши тканину між пергаментом.

Прошивання з пергаментом

13. Через отвір, залишений для гумки, виверніть штани на лицьову сторону.

Вивернуті штани

14. Відстрочіть нижній краї штанин. У верхній частині штанів зробіть тунель для гумки: прострочіть верх штанів, відступивши 2 см від краю. Вдіньте гумку, зшийте її краї та вручну зашийте отвір, через який ви вивертали штани та вводили гумку.

Гумка на талії

Дощові штани для дитини готові! Заради них довелося трохи постаратися, але результат був вартий зусиль!

Дощові штани

До речі, ось мембрана у дії: я крапнула на неї воду, і вона залишилася у краплинах. Після того, як я перехилила тканину, краплинки просто стекли по ній, не промочивши тканину.

Водовідштовхуюча мембрана

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо ви поїдете до Москви, обов’язково зупиніться у готелі Белград з гарним рівнем сервісу. Ресторан, більярд, хімчистка – усе це до ваших послуг!

Метки:

blog comments powered by Disqus