Як зшити штори своїми руками?

Неділя, 17 Вересня, 2017

Як зшити штори?

Нові штори зараз – недешеве задоволення. Метр відповідної тканини коштує в українських магазинах кількасот гривень, а за пошиття штор в ательє просять ще більші суми. Отож, пора братися за свою швейну машинку та шити штори своїми руками! Насправді, нічого складного у цьому процесі немає – варто лише все добре відміряти та розрахувати!

Для того щоб зшити штори своїми руками, вам знадобляться:

- тканина для штор бажаної довжини (у мене було два відрізи, яких як раз вистачало на дві штори до великої кімнати);

- шторна стрічка (спеціальна стрічка з петельками для підвішування штор) – довжина залежить від ширини штор, має бути на 5-10 см більша за ширину обох штор разом;

- нитки під колір штор;

- ножиці для тканини;

- нитки для наметування;

- булавки кравецького типу (з кульками на кінцях);

- ручна голка;

- швейна машинка зі звичайним прямим швом;

- праска.

Тканина для штор

Як пошити штори самостійно?

1. Спершу добре поміряйте, якої довжини вам знадобляться штори. До верху додайте 2 см, до низу – усі 5 см (там підгинати тканину доведеться двічі). Викроїть з тканини полотно необхідної довжини і, якщо ви плануєте виготовляти дві або більше штор, викроїть зі цим зразком інші штори (щоб вони точно були однакового розміру). Деякі шторні полотна продаються з кромками по боках, а у деяких кромки немає. Якщо кромки на вашій тканині нема, доведеться рівненько підрізати ще й бокові лінії, а згодом – і підшити їх, двічі підвернувши краї на виворотний бік.

Бокові краї штор

2. У нас на шторному полотні є обидві бокові кромки, тому впоратися треба лише з двома зрізами – верхнім та нижнім. Нижній край – найпростіший, адже до нього не треба ладнати шторну стрічку з петельками. Отож, двічі підверніть на виворотний бік нижній зріз, зафіксуйте його булавками, а потім – наметувальним швом вручну. Булавки можете вийняти, або вони не заважали шити на машинці.

Нижній край штори

3. Встановіть на машинці прямий шов з інтервалом 3 (не менше!) та прострочіть підігнутий край нижнього зрізу, орієнтуючись на лапку машинки.

Край нижнього зрізу

4. Слідкуючи за напрямом і положенням лапки, у вас вийде охайний шов. Якщо нижній край штори вже готовий, запрасуйте його, щоб виріб виглядав гарніше.

Запрасований нижній край

5. Тепер пришийте до верхнього зрізу штори спеціальну стрічку з петлями. Для цього підверніть на виворотний бік верх штори один раз, а зверху булавками прикріпіть шторну стрічку. При цьому, край стрічки має співпадати з краєм штори. У нашому випадку стрічка прозора, тому добре видно, як під нею підвернутий край штори.

Шторна стрічка

6. Бокові краї стрічки (на початку та наприкінці верху штори) підверніть вниз і додатково закріпіть булавками.

Закріпки для шторної стрічки

7. Наметувальним швом додатково прикріпіть шторну стрічку до верху штори, а булавки вийміть.

Кріплення шторної стрічки

8. Добре закріпіть перші стібки на машинці, а далі прямим швом пройдіться по верхньому краю штори, орієнтуючись на лапку для охайності.

Прямий машинний шов

9. Потім поверніть шиття, прострочіть бокову частину стрічки і розверніться на нижній край стрічки. Його також прострочіть прямим швом.

Стрічка з петлями для штори

10. Особливу увагу надайте саме боковушкам – добре закріпіть їх, застосувавши реверсний рух машинки.

Штора зі шторною стрічкою

Штори своїми руками готові! Залишилося як слід попрасувати їх та випробувати на міцність – розвісити на карнизах. Зшити штори своїми руками може будь-хто, проте якщо ви у швацьких справах – новачок, не забудьте перед тим потренуватися на клаптиках тканини та старайтеся на сильно натискати на педаль машинки, щоб вона шила не надто швидко. Вдалих вам рукодільних експериментів!

Штори зі шторними стрічками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Найцікавіші творчі товари і загалом все для рукоділля краще купувати у магазині Пуговичок! Тканини, фетр з малюнками, різноманітні застібки – тут продають лише найкраще!

Метки:

blog comments powered by Disqus