Як зшити теплий жіночий світшот?

Понеділок, 18 Грудня, 2017

Як зшити світшот

Плетені вручну светри стають все більшою рідкістю: рукодільниці переходять на світшоти! Ці одежинки, пошиті з теплого трикотажу з начосом, виглядають стильно та добре зігрівають у найлютіші морози. Зшити теплий жіночий світшот на звичайній машинці дуже просто! Давайте разом пройдемо цей шлях і створимо такий потрібний в холодну пору світшот ;)

Для того щоб зшити теплий світшот, візьміть:

Футер з начосом (тринитку) шириною 180 см – 1 м

Кашкорсе або рібану 2 на 2 – 25 см

Кравецькі булавки

Нитки в тон тканинам

Побутову швейну машинку зі змінними лапками (лапка зигзаг та лапка для оверлочування)

Ножиці для тканини

Якщо ви вже професійно шиєте і мрієте розпочати власну справу, радимо записатися на курсы предпринимателям та дізнатися усю необхідну інформацію про бізнес!

Натуральний футер з начосом

Як зшити жіночий світшот? Опис роботи

1. Спершу викроїть із футера з начосом всі необхідні деталі. У світшота їх небагато – це лише перед, спинка і два рукава. Горловину та манжети краще за все кроїти пізніше – вже коли основа виробу буде готова.

Деталі світшота

2. Розкладіть на столі передню деталь світшота лицьовою стороною вгору. Прикладіть до одного з плечових зрізів цієї деталі рукав та зафіксуйте кравецькими булавками.

Кравецькі булавки

3. Цю лінію прострочіть на машинці, використовуючи звичайну лапку та трикотажну строчку. Трикотажний шов на машинці Janome виглядає ось так – наче дрібні скошені зубчики.

Футер і трикотажний шов

4. Щоб шити світшот було швидше, одразу прострочіть усі шви, де потрібне використання трикотажної строчки (звісно, це стосується лише тих швів, які можна виконати на даному етапі). Отож, пришийте до передньої деталі інший рукав, а потім приєднайте до цієї конструкції й четверту деталь – спинку. Її також пристрочіть трикотажним швом до зрізів рукавів.

Поєднання деталей світшота

5. А тепер поміняйте лапку – встановіть оверлочну лапку та встановіть оверлочний шов. Обробіть цим швом припуски всіх чотирьох щойно пророблених швів.

Оверлочна обробка країв

6. Щоб жіночий світшот було приємніше носити, припуски швів на звороті треба ніби притиснути до тканини. Для цього знову встановіть на машинці звичайну лапку і виберіть трикотажний шов (хоча можна використати і звичайний прямий). По лицьовій стороні відстрочіть лінії чотирьох швів, при цьому на звороті підвернувши припуски на сторону рукавів.

Відстрочений шов

7. Виверніть виріб на зворотний бік та булавками зафіксуйте бокові лінії та зрізи рукавів. Пройдіться по цих лініях трикотажною строчкою, а краї обробіть оверлочним швом (відповідно, з оверлочною лапкою).

Боковий шов

8. Основа світшота готова! Тепер нижній край цього светрика обшийте оверлочним швом.

Низ світшота

9. Підверніть нижній край свішота на зворотний бік, зафіксуйте булавками, а потім ручним наметувальним швом. І прострочіть нижню лінію світшота, відступивши від згину не менше 2 см.

Обробка нижнього краю світшота

10. Сантиметром поміряйте окружність горловини світшота. ¾ цієї величини – це буде довжина деталі горловини. Висота цієї деталі залежить від ваших побажань: це може бути 4 см (якщо ви хочете просту окантовку) або навіть 25 см (для високої горловини, як у нашому випадку). За таким самим принципом викроїть деталі манжетів – поміряйте окружність краю рукава та викроїть прямокутник ¾ цієї величини на 10 см. Обидва манжети та горловину складіть вдвічі (зворотом всередину) перпендикулярно ровочкам трикотажу та запрасуйте.Розкладіть деталі горловини і манжетів, складіть їх лицьовою стороною всередину і паралельно ровочкам трикотажу. Зшийте ці деталі так, щоб кожна з них утворила ніби тунель. Потім виверніть та складіть за згином. Булавками прикріпіть горловину до зрізу горловини на світшоті. Пристрочіть горловину трикотажним швом, потім обробіть краї оверлочним швом, а по лицьовій стороні светрика відстрочіть трикотажною строчкою.

Горловина жіночого світшота

11. Так само приєднайте манжети до країв рукавів.

Манжети світшота

Зшити теплий світшот доволі просто! Трохи складніше – створити светрик з прикрасами на кшталт кишень або декоративних строчок. Тим не менше, саме такий світшот ви можете виготовити за власними мірками та значно зекономити гроші! Це светрик обійшовся нам у менш ніж 200 грн :)

Жіночий світшот

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus