З глибин етнопам’яті

Пятниця, 29 Липня, 2011

У столиці можна роздивитися обухівські рушники та плетиво з соломки

Обухівський весільний рушник, вишитий Надєю Химченко

Вчора у Київському осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України стартувала виставка «Відроджені символи: з глибин етнопам’яті». Тут можна побачити чарівні витвори різних напрямів мистецтва: лялькарства, плетіння з соломи та лози, художньої кераміки, декоративної флористики та вишивки.

Три виставкові зали Спілки майстрів повністю «захопили» вузликові та мотані ляльки, чарівні вінки для наречених, весільні обухівські рушники (вишиті явно не за схемами рушників), неймовірно тонкі скульптури та прикраси з соломи й лози, а також керамічні статуї та посуд із трипільським «присмаком».

Солом'яні сульптури та скриньки

Свої роботи тут презентували мисткині Київщини: Раїса Павленко (плетіння та інкрустація соломкою), Зінаїда Лугова (майстер плетіння з соломи та лози), Вікторія Дяченко (народні ляльки та авторські іграшки), Катерина Меркушова (художня кераміка) та Надія Химченко (вишивка та виготовлення дівочих й весільних віночків). Частина виставлених робіт зберігається у фондах Спілки.

Кераміка Катерини Меркушової (Обухів)

Експозицію приурочено до двадцятої річниці незалежності України, а також до двадцятої річниці самої Спілки майстрів народного мистецтва України. Тож у кожній роботі, виставленій тут, можна знайти щось рідне та неповторне.

Традиційні ляльки на усі смаки

Обов’язково знайдіть час для відвідин цієї виставки ;) Вона триватиме до 9 вересня. Адреса Київського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України: Київ, вул. Рейтарська, 27-А.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: , , ,

  • http://made-in-ukraine.info/tayemnytsi-lozopletinnya/ Таємниці лозоплетіння_Made in Ukraine | Made in Ukraine

    [...] цілий витвір нереально! Але майстриня плетіння з лози Зінаїда Лугова знає дві таємниці, які спрощують її [...]

  • http://made-in-ukraine.info/vesilni-vinochky-znovu-u-modi/ Весільні віночки знову у моді | Made in Ukraine

    [...] ювелірне мистецтво Відвідуваність сайту « З глибин етнопам’яті Майстер-клас: підставка під гаряче [...]

blog comments powered by Disqus