З любов’ю до минулого

Неділя, 3 Квітня, 2011

У столичному Музеї гетьманства відкрили великодню виставку майстрів Гуцульщини та Покуття

Гуцульських писанок на виставці дуже багато

До експозиції увійшли писанки різних розмірів, традиційні гуцульські сирні коники, гобелени, вишиті роботи, керамічні вироби та унікальні ікони, виготовлені за допомогою… соломи. «З любов’ю до минулого, з поглядом у майбуття» – так назвали свою виставку гуцульські мисткині.

Найбільш дивовижними експонатами виставки є великі солом’яні образи – сонячні ікони просто-таки випромінюють світло. Їх «мати» – майстриня Мирослава Бойків – каже, що й сама вражена від можливостей соломи. «Здавалося б – такий простий матеріал, який ми, зазвичай, топчемо ногами… Для нас основним є зерно, а солома – це лише залишок від зерна. Але якщо трошки попрацювати над соломою – проварити її, пофарбувати – з’являються дуже цікаві ефекти», – розповідає пані Бойків.

"Українська Мадонна" Мирославі Бойків. Аплікація з соломи, 2010 рік.

Світлі образи дуже вдало співіснують із десятками різноманітних писанок, які передали до Києва гірські мисткині. Свій розписний доробок тут презентують мешканки села Космач, що на Івано-Франківщині (Ганна Линдюк, Ольга Реведжук, Марія Юсипчук, Марія Варцаб’юк, Параска Плиторак), села Чорний Потік (Оксана Василишин, Ярослава Васлишин), міст Коломия (Надія Никорович) та Косів (Уляна Шкорм’юк). Сирні коники крутила Олена Кравчук із Космача, а вишивала виставкові експонати Гафія Черняк з того самого села.

Фрагмент гобелену "Веселі музики". Мирослава Бойків, 1998 рік.

Цілий набір писанок презентувала також майстриня Уляна Лінда-Варцаб’юк: її вироби поєднують геометричний орнамент із зображенням тварин та пташок. «Я народилася у горах – у селі Космач. Тож зростала у традиціях писанкарства, – каже писанкарка. – Народне мистецтво – це те бездонне джерело, яке дає сили, з якого п’ють вчені, митці та художники».

Гуцульські та покутські художниці запрошують вас відвідати виставку до 1 травня. Адреса Музею Гетьманства: Київ, вул. Спаська, 16-Б. Музей працює з 10:00 до 17:00, вихідний день – п’ятниця.

П.С. А на нашому сайті скоро з’явиться інтерв’ю з Мирославою Бойків, у якому майстриня розповість про особливості аплікації з соломи. Не пропустіть ;)

А ось і інтерв’ю: http://made-in-ukraine.info/myroslava-boykiv/

***

Спонсор запису:

Уже планируете свой отпуск и мечтаете отдохнуть на островах? Посмотрите на отели гран канария - вам подойдет такой вид отдыха с гран канария отели!

Метки: , , ,

 • Вікторія

  у мене схожа писанка-сувенір лежить років вже 10 мабуть, колись подарували. Милуюся нею =)
  Це ж яка кропітка робота…

 • Анонимно

  ого, десять!!! а вона видута?
  бо я у музеї Тичини тримала у руках невидуті писанки: таке враження, ніби весь вміст яєць трохи висох і приклеївся до шкарлупки в одному місці. створює центр тяжіння :) ))

 • http://made-in-ukraine.info/myroslava-boykiv/ Мирослава Бойків: | Made in Ukraine

  [...] солом’яні ікони стали неабиякою прикрасою виставки «З любов’ю до минулого», де ми й познайомилися з мисткинею. В інтерв’ю [...]

blog comments powered by Disqus