Жінкам подобаються чорно-білі прикраси

Неділя, 25 Березня, 2012

Майстриня з Миколаєва декорує браслети крапковим розписом

Чорно-білі прикраси

Євгенія Осядла працює з різноманітними матеріалами: з дерева вона робить браслети й кулони, а скляні основи перетворює на мереживні вази. Усі ці творіння поєднує спосіб декорування – миколаївська майстриня розписує вироби акриловими фарбами. Для створення тендітних орнаментів вона обрала крапковий розпис.

Дерев'яні браслети

- Євгеніє, чи є у вас художня освіта? Розкажіть, де ви навчилися гарно малювати?

- Моя перша освіта – економічна, я закінчила Миколаївську аграрну академію. З 1997-го до 2010-го року працювала у фінансовій галузі (казначейство, банк)… До своєї роботи ставилася відповідально і професійно, але не можна сказати, що любила її… Завжди любила творчість – з дитинства плела, шила, щось майструвала… Люблю гарні, незвичні речі, мені подобається оригінальність в інтер’єрі та одязі. 2009-го року я ризикнула і не пошкодувала. Рік присвятила навчанню і отримала диплом «Художник розпису по дереву», закінчивши професійний ліцей. Там і опанувала основу розпису, познайомившись із різними стилями та напрямами.

Декоративна ваза

Крапковий розпис пасує різним стилям

- Як виглядали ваші перші мистецькі проби?

- Мої перші роботи були у народному стилі. Це наш знаменитий петриківський розпис. Дощечки, тарілки, панно, підноси, ложки – мої перші роботи, які дуже подобалося дарувати рідним, близьким та друзям.

- Чому ви обрали саме таку методику нанесення фарби – крапкову?

- Захотілося знайти застосування розпису у сучасному інтер’єрі, де можна поєднувати різні стилі… Це і класичний стиль, і етно, і абстракція тощо. Я побачила в Інтернеті крапковий розпис і «захворіла» ним!

Крапковий розпис на вазі

«Дуже люблю етно-стиль»

- Що можна зобразити за допомогою крапок? Ця техніка – лише для орнаментів чи нею можна намалювати зображення квітів, тварин, людей?..

- У цій техніці можна зобразити що завгодно – від найпростіших дитячих малюнків до складних багатоколірних панно з зображенням портретів та пейзажів.

- Що ви найбільше любите малювати на своїх виробах?

- Не можу виділити щось одне. На початку це були абстрактні картинки. Дуже люблю етно-стиль, подобається розписувати ялинкові прикраси, великодні яйця…

- Орнаменти ви вигадуєте наперед чи фарба сама вас «веде», вимальовуючи узори?

- Усі орнаменти вигадую у процесі роботи, ніколи не знаю наперед, що вийде :)

Яскраві браслети з дерева

Майстриня обирає російські фарби

- Якою фарбою ви розмальовуєте прикраси, вази та пляшки? Це акрил?

- Усі роботи виконані акриловими фарбами, а після цього покриті фінішним акриловим лаком.

- Ви малюєте прямо тими тюбиками, у яких продається фарба, чи використовуєте додаткові інструменти? Знаю, що деякі майстрині скаржаться на незручність «носиків» тих фарб, які продаються у тюбиках…

- Ці тюбики з акриловими фарбами називаються контурами. Тому розпис ще називають контурним. Контури є різного виробництва, різної якості. Для себе за зручністю, якістю фарби та носиків, а також за ціною обираю російські контури.

- Майстри рукоділля знають, що знайти нестандартну пляшку чи вазу для розпису доволі складно. Відкрийте таємницю – де ви вишукуєте скляні вироби такої чудернацької форми? :)

- Скляні вази, глечики купую через Інтернет. Зараз це буде зручно та доступно.

Тендітні вази з авторським розписом

«На склі можна зобразити ажурний малюнок»

- Які матеріали вам доводилося розписувати?

- Вже, мабуть, перепробувала усі матеріали… Це дерево, скло, шкіра, тканина, пластик, гума, навіть на металі пробувала… Розпис дуже довговічний та стійкий до зовнішніх впливів.

- А з чим вам найбільше подобається працювати? Зі склом чи, можливо, з деревом?

- Мені всі матеріали подобаються, кожен по-різному. Дерево – дуже приємний, легкий матеріал, теплий якийсь… Лише на склі можна зобразити оригінальний ажурний малюнок. А шкіра якось особливо поглинає у себе фарбу, приносячи нові враження від розпису :)

Набір прикрас: дерево, крапковий розпис

Прикраси з липи оздоблені розписом

- Розкажіть про ваші розписні браслети і медальйони. У їхній основі – дерево?

- Уся моя біжутерія – з липи, це дуже легкий матеріал, приємний на дотик.

- Як виглядає процес створення цих прикрас? Ви берете основу, наносите на неї орнамент і покриваєте лаком?

- Я купую дерев’яні заготовки браслетів, кулонів, сережок. Покриваю їх акриловою фарбою темного кольору (тло), після цього роблю розпис, даю час на висихання, потім покриваю акриловим лаком.

Прикраси ручної роботи: браслети, кулон та гумка для волосся

Популярні кольори прикрас

- Прикраси яких кольорів – найбільш популярні? Мабуть, найчастіше у вас купують вироби з червоним вкрапленням? :)

- Скільки людей – стільки смаків… З досвіду знаю, що на свій смак орієнтуватися не варто. Буває, що мені щось не дуже подобається, а для когось це – унікальна річ! Більш за все жінкам подобаються чорно-білі прикраси, а також у червоних, золотавих, сріблястих тонах.

- Ваші прикраси створені для певного стилю чи можуть доповнити будь-який образ?

- Зараз така мода, що поєднання стилів тільки вітається. Мені дуже подобається, як виглядає моя біжутерія з яскравими легкими літніми нарядами. А там вже покупці самі вирішують, керуючись різними мотивами… Нещодавно дівчина купила браслет просто тому, що її дерево – липа… Пізніше, гадаю, вона знайде йому гідне застосування :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: , ,

  • http://made-in-ukraine.info/lystivky-pro-maystriv/ Листівки про майстрів! | Made in Ukraine

    [...] Осядла, крапковий розпис, [...]

  • http://made-in-ukraine.info/pidsvichnyk-svoyimy-rukamy/ Підсвічник своїми руками | Made in Ukraine

    [...] взяти блакитну фарбу з ефектом скла та почати робити крапковий розпис – орієнтуючись на вишивальний візерунок, крапками [...]

blog comments powered by Disqus