Жіноча піжама з рукавами реглан

Неділя, 10 Квітня, 2016

Жіноча піжама

Реглан – це тип рукавів, який полюбляють як чоловіки, так і жінки. З такими рукавами шиють і верхній одяг, і светрики-світшоти, і тонкі трикотажні кофтини. Останній варіант як раз стосується нашого нинішнього майстер-класу: будемо шити жіночу піжаму з рукавами реглан! Мова піде про верхню частину піжами, хоча за таким самим принципом можна зшити й більш «солідну» кофтинку не для дому. Усе залежить від тканини, яку ви підберете для свого творіння.

Щоб пошити жіночу піжаму, візьміть такі матеріали і інструменти:

Стрейч-кулір пеньє – 70 см

Рібана або мультитріп – 16 см

Нитки в тон тканині

Булавки кравецького типу

Ножиці для тканини та ножиці-перекуси

Швейна машинка з двома змінними лапками (лапка зигзаг та лапка для оверлочних швів)

Стрейч-кулір пеньє та мультитріп

Викрійка жіночої піжами мені підійшла дитяча :) Поясню. У швацьких колах дуже популярний журнал дитячої моди Ottobre, де трапляються моделі рідних розмірів. Найбільший розмір, який там буває, розрахований на зріст 170 см. Він ідеально підходить для жіночого 42 розміру, і саме таку викрійку я використала для пошиття піжами. Її модель взята з журналу Ottobre №1-2006 (модель 32). Там кофтинка представлена на дівчинці й виглядає цілком вуличною. Але я вирішила, що й для комфортного домашнього одягу такий шаблон підійде :)

Як зшити жіночу піжаму з рукавами реглан?

1. Викроїть зі стрейч-куліру чотири необхідні деталі: перед, спинку та два рукави. Зверніть увагу, що у виробах типу «реглан» рукава дещо довші за деталі спинки й переду, на відміну від стандартних виробів, у яких рукава – коротші за основні деталі. Піжамку можна пошити без манжетів (як в оригінальній моделі з журналу), так і з ними. Особливо ці стягуючі деталі стають у нагоді, якщо на цілі рукава у вас все ж не вистачає тканини :) Отож, якщо ви також, як і я, вирішите зробити рукава, викроїть з мультитрипу дві деталі розміром 16 на 20 см. Ну а для горловини викроїть деталь, яка у висоту буде дорівнювати 5 см, а у довжину – як ¾ довжини горловини деталей спинки і переду.

2. Розкладіть перед собою передню деталь кофтинки лицьовою стороною догори та прикладіть до неї у проймах рукавів деталі рукавів (лицем до лиця). Зафіксуйте кравецькими булавками. Увага! Перед прикладанням рукавів обов’язково визначте, де у них передня частина, а де – задня. Верхній край рукава реглан побудований так, що його передня частина – нижча за задню. Отож, її треба буде прикріпити до деталі переду кофтинки, а вищу частину – до деталі спинки.

Приєднання рукавів

3. Встановіть на машинку звичайну лапку (вона називається лапка зигзаг, бо якнайкраще підходить для цього шву) та прострочіть закріплені лінії рукавів трикотажним швом з інтервалом 3.

Трикотажний шов

4. Зніміть лапку зигзаг і встановіть оверлочну лапку. Обробіть припуски щойно зроблених швів оверлочним швом з інтервалом 4.

Оверлочний шов

5. Рукава вже приєднані до передньої деталі кофтинки, тож треба приєднати до цієї «конструкції» й деталь спинки. Приєднайте спинку до задніх частин рукавів кравецькими булавками, а потім так само пройдіться трикотажним швом, а після цього – оверлочним. Можна зробити й швидше: спочатку поєднати перед, рукава і спинку трикотажним швом, а потім «одним махом» пройтися по краях швів оверлочним швом. Це заощадить ваш час.

Основа піжами

6. Заготовка піжами у вас уже є, тож виверніть її навиворіт та скріпіть булавками боки виробу і краї рукавів.

Рукав піжами

7. Зшийте два великі шви (віз краю рукавів через пахви до низу кофтинки) трикотажним швом, а потім обробіть краї оверлочним швом. Особливу увагу зверніть на розташування початку і кінця шва рукава: виріб виглядатиме охайніше, якщо ці лінії співпадатимуть, як на фото.

Боковий шов

8. Рукава готові! Тепер треба пришити до них манжети. Візьміть заготовки манжетів (якщо не знаєте, як їх зробити, піддивіться у майстер-класі з пошиття водолазки), вдягніть їх на краї рукавів згином вгору та зафіксуйте булавками на крайній лінії рукавів.

Манжет з мультитріпу

9. Пристрочіть манжети трикотажним швом, а потім обробіть краї оверлочним швом.

Рукав з манжетом

10. Подібним чином зробіть і з деталлю горловини: прикріпіть її булавками до пройми горловини.

Деталь горловини

11. Пристрочіть трикотажним швом, обробіть припуски оверлочним швом. А потім по лицьовій стороні відстрочіть горловину прямим швом, відступивши від шву не більше 5 мм. Завдяки цьому припуски притиснуться до кофтинки і не будуть створювати дискомфорту під час носіння.

Відстрочена горловина

12. Двічі підверніть на виворотний бік низ піжами. Зафіксуйте спочатку булавками, а потім прямим ручним швом, щоб було зручніше шити. Булавки можете вийняти, щоб не натрапити на них машинною голкою під час шиття.

Низ піжами

13. Прострочіть низ піжами прямим швом та запрасуйте низ, щоб виріб виглядав охайно.

Прямий шов

Жіноча піжама з рукавами реглан готова! А ви вже шили для себе домашній одяг? ;)

Піжама своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо ви плануєте провести відпустку на морі, оберіть почитайте ось тут http://travello.com.ua/primorskij-posad інформацію про відпочинок на Азовському морі та переконайтеся, що вам потірбен саме Приморський Посад!

Метки:

blog comments powered by Disqus