Жодне дерево не постраждає

Середа, 1 Грудня, 2010

Екологи пропонують робити пласкі ялинки

Ялинку роблять на основі трикутника з мотузки

Хвойні гілки, стрічки різних кольорів, звичайна мотузка, чотири цвяшки та трохи вільного часу – ось що потрібно, аби прикрасити свою оселю новаторською ялинкою.

«Для виготовлення ялинки ми використаємо окремі гілочки від ялини або сосни, – розповідає заслужений працівник культури України Зоя Ружин. Експериментальна ялинка – її «дітище». – Їх можна знайти у великих господарствах, які займаються обробкою ялинкових насаджень, а також у лісах та парках».

Спочатку відкладемо гілки набік: нам треба зробити трикутну основу для ялинки. Кріпитиметься святкова красуня на стіні, тож для цієї місії варто знайти в оселі порожній шматочок площі. Після цього можемо забивати цвяхи у місцях «кутів» уявного трикутника. Звісно ж, він має бути симетричний, щоб ялинка вийшла гарною. Четвертий цвях треба забити посередині нижньої сторони трикутника. Настав час мотузки: протягуємо її від цвяха до цвяха, формуючи трикутник. Ще один відрізок мотузки піде на пряму лінію: від верхівки майбутньої ялинки до її низу (на малюнку видно, де саме проходить мотузка).

Тепер можна згадати й про гілки. Починаємо прикріпляти їх до «основи», починаючи з верхівки. Обираємо найрівнішу гілочку, і прив’язуємо її стрічкою до каркасних мотузок. «Найкраще для цього підійде стрічка, якою користуються оформлювачі букетів: вона міцно тримає гілки. А ще, її можна з легкістю розділити на тонші смужки», – ділиться Зоя Ружин. За її «технологією», далі ми прикручуємо до основи ті гілки, які мають розташовуватися одразу під верхівкою. Ладнаємо гілки на правий та лівий боки (прикручуємо до центральної та бокової мотузок), поки уся «настінна» ялинка не стане зеленою. Якщо серед гілок видніються «пробіли», це можна виправити: лишень прикрутіть до ялини ще кілька хвойних гілочок.

Тепер святкове деревце можна прикрашати. Пані Ружин радить виготовити іграшки з природних матеріалів. Наприклад, прикрутити до сушених бубликів різнокольорові стрічки: такі собі «віночки» дуже гарно виглядатимуть на ялинці! Тими-таки стрічками можна зімітувати святковий серпантин та різні канительки. Головне – підійти до цієї справи творчо, каже майстриня. «Замість верхівки можна причепити колосся пшениці, квітку соняха або букет квітів, який ви зробили власноруч», – каже вона.

За допомогою дивакуватої ялинки можна вразити і гостей свята, і «домашніх». «Ви можете зробити не одну, а цілих три таких ялинки! – сміється Зоя Ружин. – В одній кімнаті вона буде у сріблястих тонах, в іншій – у золотавих, у третій – у червоних».  Ось тут майстриня розповідає про свою першу «екологічну» ялинку та про те, звідки з’явился така незвичайна ідея:

Пані Ружин поділилася ідеєю створення ялинки на майстер-класі «Замість ялинки – зимовий букет», який відбувся у приміщенні Оргуського інформаційно-тренінгового центру, що у Києві. На думку організаторів дійства, ялинки з гілок можуть стати гідною альтернативою стандартним новорічним деревцям. Та й користі від них більше: зелених красунь не треба вирубувати заради кількаденної втіхи.

«Було би добре, якби у магазинах продавали окремі гілочки хвої. По-перше, це  коштувало би дешевше, а по-друге, ми могли би зберегти тисячі дерев», – каже Зоя Ружин. До слова, статистика ялинок, які щорічно йдуть «під ніж», просто лякає! Лише у столиці щороку залишаються непроданими шістнадцять-двадцять тисяч ялин! Їх вирубують заради наживи та викидають на смітник.

Інша справа – альтернативна ялинка з гілочок. «Для саморобної ялинки ми використовуємо нижні гілки дерева. Якщо їх зрубати правильно, це не принесе шкоди деревам, – каже координатор Всеукраїнської  дитячої спілки «Екологічна варта» Олена Пащенко. – Ялинка у природі росте сім-вісім років. Це доволі складний процес… І зрештою, ці дерева рубають ні для чого. Для нас неприйнятна позиція, коли люди заради новорічного тижня згодні знищувати ціле дерево. Це аморально і, крім того, шкодить нашому довкіллю».

Тож радимо вам спробувати зробити таку диво-ялинку власноруч. Це, звісно, не 3-D зображення, але й пласкеньке деревце зможе стати чудовою прикрасою вашої оселі :)

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/lektsiya-pro-ukrayinskyy-kostyum/ Лекція про український костюм | Made in Ukraine

    [...] Зробити своїми руками екологічну ялинку та ялинкові прикраси. Для того, аби взяти участь у [...]

blog comments powered by Disqus