171 метр тепла

Неділя, 26 Вересня, 2010

Українські рукодільниці сплели довжелезний шалик

Плетені скарби

Цієї суботи у самому центрі Києва відбулася незвичайна акція. Десятки рукодільниць зі своїми дітками зібралися у Маріїнському парку, щоб зробити добру справу. Півроку вони плели спицями та гачком зимові шалики, щоб подарувати їх малюкам з інтернатів. Тепер настав час поставити крапку в акції «Метри тепла» та передати подаруночки дітям.

Учасники акції початку поєднали різнобарвні в’язані шарфи в один довгий за допомогою булавок, а потім, «озброївшись» цим вовняним стосиком, рушили обирати місце для його демонстрації.

Для перевезення шаликів задіяли спеціальний транспорт

Новостворений довгий шалик вирішили розвернути у повну довжину і поміряти сантиметром. Але з першої спроби цього не вдалося зробити: рукодільниці наплели так багато, що присутні учасники акції не могли втримати увесь гігантський об’єкт. До участі у дійстві долучилися перехожі, і справа пішла швидше.

Людей не вистачало

Шалик-«мутант» скрутили двома колами (вийшов такий собі «равлик») і почали міряти його довжину. Виявилося, що співчутливі хендмейдерки сплели аж сто тридцять три шалики, довжина яких складає сто сімдесят один метр! Але це ще не все: окрім шаликів, на дітей зі слабким слухом чекають шапочки, шкарпетки та інший одяг, який також залучили до подарунків.

Довгий шалик закрутили "равликом"

Шаликові рекорди

«Подібні акції проводять по всьому світі: одного разу десь за кордоном зібрали навіть тридцять три кілометри шаликів, – каже організатор дійства Аліна Порошина. – А ми перейняли цю акцію в одеситів: вони проводили її взимку».

З мамами-рукодільницями прийшли й дітиська, які допомагали тримати шалики

До речі, у столичній акції прийняли участь не лише київські шалики: окрім них, були ще й речі з Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Одеси, Львова та Криму. А ще, своїми теплими виробами з українськими дітками поділилися рукодільниці з Німеччини та Росії.

Шаликова акція – річ «заразна», тому вона притягує до себе все нових і нових рукодільниць. Паралельно із київською акцією, таке саме дійство відбулося у Чернігові. А у Донецьку шалики збиратимуть на Покрову – 14 жовтня. Тамтешні хендмейдерки зробили вже сто вісімдесят шаликів.

У найменших учасників акції теж були справи

Добра справа – непроста

Проводити подібні акції у нас доволі важко. Зібрати разом ініціативних людей – це лише перший крок, після якого треба готуватися до зустрічей з «доброзичливцями». «Метрам тепла» також дісталося від горе-критиків. «Ми стикалися з нерозумінням на усіх сайтах, де лишень розміщували інформацію про акцію. Найчастіше ці люди казали, що краще збирати для дітей гроші (вебмани кипер мобайл), а плетені речі дарувати не варто: вони нікому не потрібні», – розповідає Аліна Порошина.

Інше питання – власне передача подарунків дітям. Шалики, зібрані у рамках цієї акції, потраплять до рук дітей з інтернатів з усієї України – організаторам залишилося лише співставити кількість шаликів та малюків з цих закладів. До столичних інтернатів ці речі не потраплять, адже тамтешні працівники їх просто не приймають. «У київських інтернатах беруть лише комп’ютери та оргтехніку, – каже організатор акції. – Але варто трохи від’їхати від столиці, і вже, наприклад, у Макарові зрадіють нашим подарункам».

Метки:

 • http://bullet-13.at.ua/ Ліза

  Добрі справи – це завжди добре. От якби ще організатори акції самостійно то діткам передали. Бо якщо віддадуть представникам дитбудинків, то діти отримають ті шалики як належне. І не буде у них свята.
  Дівчата молодці :) Однозначно!

 • http://lilac.com.ua Таня

  Як чудово!!! :)

 • admin

  Мабуть, передадуть особисто! Це буде барвисте свято :)

 • admin

  І тепленько ;)

 • http://sharfik.jimdo.com/ АЛИНА

  Дякую за класну статтю. Була дуже рада познайомитись особисто. Шалики передамо дітям самостійно. Дівчата поїдуть машиною.

 • admin

  І Вам дякую за добру ініціативу!

 • http://ovulation.org.ua/ Соловушка

  Молодец,Алин!!!! хорошее дело сделала с девочками-рукодельницами)))и в этих шарфиках тепло не только ниток, но и ваших сердец! в первую очередь ваших сердец)))
  молодцы!

 • SURYA

  Спасибо за статью. Я, как участник акции, читала с большим удовольствием, будто снова оказалась на месте событий ))
  Верю, что наши шарфики согреют многих деток Украины ))

blog comments powered by Disqus