Бабусин квадрат гачком

Понеділок, 21 Травня, 2012

Простий спосіб, як зв’язати гачком квадрат

Квадрат, плетений гачком

Без перебільшення, квадрат – улюблена геометрична фігура любительок в’язання. Адже одного разу навчившись плести її, можна створювати різноманітні вироби: плед з квадратів, шаль, спідницю, пончо, домашні капці чи навіть прості сидушки на стільці. Саме через таку універсальність (а також через те, що виріб можна в’язати із залишків ниток) квадрат назвали бабусиним.

Для плетіння бабусиного квадрату нам знадобляться гачок №2,5 та тонкі бавовняні нитки Анна 16 від виробника Seam (мерсеризована бавовна, колір 1035). Вчитися в’язати квадрат можна й будь-якою іншою пряжею – наприклад, вовною чи пряжею з Туреччини. Вибір ниток залежить від того, який саме виріб ви хочете зробити з квадратів.

Мерсеризована бавовна

Як плести квадрат гачком?

1. Парадоксально, але в основі нашого квадрата буде коло. А будь-яке плетене гачком коло (наприклад, серветка чи коло для слінгонамиста) починається з простого ланцюжка. Тож для початку нам треба набрати гачком 4 повітряні петлі.

Плетемо гачком ланцюжок

2. Після цього замикаємо ланцюжок у коло, проводячи нитку через першу петлю. В’яжемо один стовпчик без накиду.

Коло з петель

3. Набираємо 3 петлі підйому, які у мові любительок в’язання дорівнюють одному стовпчику з накидом.

Петлі підйому

4. І не дарма, адже далі ми будемо плести саме стовпчики з одним накидом. Робимо накид та ведемо гачок через середину кола. Протягуємо нитку та плетемо стовпчик з накидом.

Стовпчик з одним накидом

5. Таким самим чином, рухаючись по колу, в’яжемо наступні стовпчики з одним накидом. Їх має бути 1+15 (перші три петлі підйому прирівнюються до стовпчика, а далі – 15 стовпчиків). Тож коли в нас вийде 16 промінців по всьому колу, можемо замикати його, пров’язуючи сліпу петлю через найвищу петлю з тих перших трьох, якими ми починали ряд.

Коло - основа квадрата гачком

6. Переходимо на наступний ряд плетива. Для цього набираємо 4 петлі підйому. Робимо накид та ведемо гачок через наступну петлю після тієї, де він перебуває (наступна петля буде зліва). В’яжемо стовпчик з одним накидом.

Другий ряд квадрата

7. Далі робимо повітряну петлю, накид та в’яжемо стовпчик з накидом через наступну петлю попереднього ряду. Таким самим чином плетемо увесь ряд: повітряна петля – стовпчик з накидом у наступну петлю попереднього ряду. Замикаємо коло так само, як і попередній ряд – в’яжемо сліпу петлю через найвищу петлю першого промінця цього ряду. Щоб перейти на наступний ряд, набираємо 3 петлі підйому.

Коло замкнулося

8. Після цього робимо накид і плетемо стовпчик з накидом через той самий отвір, з якого «виросли» петлі підйому. Через ту саму дірочку плетемо й другий стовпчик з накидом. Виходить, що з одного отвору у нас утворюються 3 промінці: перший з них утворений петлями підйому, а два інші – це стовпчики з одним накидом. Далі набираємо одну повітряну і плетемо три стовпчики з одним накидом. Але проводимо їх не через наступний отвір попереднього ряду, а через один.

В'яжемо шишки

Як в’язати кут квадрата?

9. Таким чином, плетемо далі, поки перед нами не буде три «шишки» по три промінці. Третя з них стане основою для кута бабусиного квадрату, тому після неї ми набираємо не одну повітряну петлю, а дві. Далі плетемо три стовпчики з накидом через той самий отвір, що й попередні три стовпчики. Отже, виходить, що кут ми формуємо комбінацією «3 стовпчики – 2 петлі – 3 стовпчики» через той самий отвір.

Кут плетеного квадрата

10. Плетемо цей ряд далі, роблячи кути через одну «шишку». Тож у нас виходять чотири кути, а між ними – по одній шишці. Замикаємо ряд вже звичним способом – сліпа петля через найвищу петлю першої комбінації цього ряду. Саме для того, щоб кутів вийшло чотири (не менше й не більше) ми ретельно рахували промінці першого ряду – їх обов’язково має бути 16.

Замикаємо ряд сліпою петлею

11. Щоб піднятися на наступний ряд (четвертий), плетемо 3 петлі підйому. І, як і минулого разу, в’яжемо два стовпчики з накидом, проводячи гачок через той отвір, звідки з’явилися петлі підйому. Після цього набираємо одну повітряну петлю і плетемо три стовпчики з накидом через наступний отвір, утворений «шишками» попереднього ряду. Кутові отвори пров’язуємо за тою самою формулою: 3 стовпчики з накидом – 2 повітряні петлі – 3 стовпчики з накидом. Між кутами плетемо так: 1 повітряна петля – 3 стовпчики з накидом через наступний отвір. Замикаємо цей ряд сліпою петлею.

Петлі підйому і стовпчики з накидом

Плетений квадрат майже готовий

12. Останній, п’ятий ряд бабусиного квадрата гачком ми плетемо так само. Спочатку – три петлі підйому, два стовпчики з накидом, потім – повітряна петля, три стовпчики з накидом у наступний отвір, а на кутах – формула 3 – 2 – 3.

Останній ряд квадрата гачком

13. Замикаємо ряд сліпою петлею та закріплюємо нитку, ховаючи її кінчик під сусідні петлі.

Сліпа петля замикає ряд

Все, ми сплели квадрат гачком! Зробивши багато таких квадратиків, їх можна зшити та утворити велике суцільне полотно – легендарний бабусин плед з квадратів чи клаптикову ковдру.

Бабусин квадрат готовий!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-slingonamysto-z-kvitkoyu/ Майстер-клас: слінгонамисто з квіткою | Made in Ukraine

    [...] пропонуємо вам сплести гачком бабусин квадрат або навіть цілий плед із [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-z-kvilingu-serezhky/ Майстер-клас з квілінгу: сережки | Made in Ukraine

    [...] квадратики покриваємо акриловим лаком з обох боків, щоб надати [...]

  • http://made-in-ukraine.info/petrykivskyy-rozpys-u-kharkovi/ Петриківський розпис – у Харкові | Made in Ukraine

    [...] Виготовлення листівки. Композиція в прямокутному (квадратному, круглому) форматі. Вивчення стилізації рослинного [...]

  • http://made-in-ukraine.info/biloruska-vyshyvka/ Білоруська вишивка | Made in Ukraine

    [...] у нас – квіти й калина, у білорусів – ромби й квадрати (можете подивитися на українські схеми вишивки [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-magnit-na-kholodylnyk/ Майстер-клас: магніт на холодильник | Made in Ukraine

    [...] магніту нам знадобляться: основа для магніту (квадратний шматочок пластику з наліпленим на нього магнітом), [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-origami-zhuravlyk/ Майстер-клас: орігамі «журавлик» | Made in Ukraine

    [...] 1. Спочатку треба зробити форму «базовий квадрат». Якщо ви захопитеся орігамі, цей термін вам буде [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-myaki-igrashky-dlya-yalynky/ Майстер-клас: м’які іграшки для ялинки | Made in Ukraine

    [...] з якої попередньо треба вирізати сім однакових квадратів. Обшивати краї слід міцною тасьмою. Можна зшити [...]

  • Golovata

    ну, як для мене)ясно і доступно

  • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

    дякую :) я сумнівалася, чи буде зрозуміло без схеми :)

  • http://made-in-ukraine.info/pled-dlya-novonarodzhenogo-gachkom/ Плед для новонародженого гачком | Made in Ukraine

    [...] Використовуючи майстер-клас Бабусин квадрат гачком, в’яжемо потрібну для пледа кількість квадратів. У [...]

  • danirra

    Зараз сиджу в’яжу. Тільки з 4-ої спроби зрозуміла. Запнулася на етапі 8. Ти пишеш, робимо накид і плетемо стовпчик з накидом через той самий отвір, з якого «виросли» петлі підйому, а я не в отвір плела, а в петлю. І тому в мене промінців вийшло аж 30 з гаком. А зате яка тепер мені радість, коли стало отримуватися!!!! Ну я й тугодум.

  • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

    інколи словами важко описати, тут би дуже згодився відео майстер-клас… але поки що до відео на цьому сайті далеко :) добре, що стало виходити! хочу побачити кінцевий результат :)

  • katya

    А є до виробу схема???

  • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

    На жаль, немає (я робила за англомовним відеоуроком з Ютюба). А на якому етапі у вас виникли труднощі? Можливо, зможу допомогти?

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-origami-serdechko/ Майстер-клас: орігамі сердечко | Made in Ukraine

    [...] Розвертаємо квадрат з паперу та згинаємо його горизонтально: прихиляємо [...]

  • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-mylo-ruchnoyi-roboty/ Майстер-клас: мило ручної роботи | Made in Ukraine

    [...] нашу заготовку мила ручної роботи та переливаємо її у квадратну форму. Якщо на поверхню спливли бульбашки, рідину [...]

  • http://made-in-ukraine.info/pidstavka-pid-garyachyy-posud/ Підставка під гарячий посуд | Made in Ukraine

    [...] та кольору, ми ж для майстер-класу обрали за основу квадрат помаранчевого кольору. Нитку для виробу ми вибрали [...]

blog comments powered by Disqus