Бабусин квадрат гачком
Простий спосіб, як зв’язати гачком квадрат
Без перебільшення, квадрат – улюблена геометрична фігура любительок в’язання. Адже одного разу навчившись плести її, можна створювати різноманітні вироби: плед з квадратів, шаль, спідницю, пончо, домашні капці чи навіть прості сидушки на стільці. Саме через таку універсальність (а також через те, що виріб можна в’язати із залишків ниток) квадрат назвали бабусиним.
Для плетіння бабусиного квадрату нам знадобляться гачок №2,5 та тонкі бавовняні нитки Анна 16 від виробника Seam (мерсеризована бавовна, колір 1035). Вчитися в’язати квадрат можна й будь-якою іншою пряжею – наприклад, вовною чи пряжею з Туреччини. Вибір ниток залежить від того, який саме виріб ви хочете зробити з квадратів.
Як плести квадрат гачком?
1. Парадоксально, але в основі нашого квадрата буде коло. А будь-яке плетене гачком коло (наприклад, серветка чи коло для слінгонамиста) починається з простого ланцюжка. Тож для початку нам треба набрати гачком 4 повітряні петлі.
2. Після цього замикаємо ланцюжок у коло, проводячи нитку через першу петлю. В’яжемо один стовпчик без накиду.
3. Набираємо 3 петлі підйому, які у мові любительок в’язання дорівнюють одному стовпчику з накидом.
4. І не дарма, адже далі ми будемо плести саме стовпчики з одним накидом. Робимо накид та ведемо гачок через середину кола. Протягуємо нитку та плетемо стовпчик з накидом.
5. Таким самим чином, рухаючись по колу, в’яжемо наступні стовпчики з одним накидом. Їх має бути 1+15 (перші три петлі підйому прирівнюються до стовпчика, а далі – 15 стовпчиків). Тож коли в нас вийде 16 промінців по всьому колу, можемо замикати його, пров’язуючи сліпу петлю через найвищу петлю з тих перших трьох, якими ми починали ряд.
6. Переходимо на наступний ряд плетива. Для цього набираємо 4 петлі підйому. Робимо накид та ведемо гачок через наступну петлю після тієї, де він перебуває (наступна петля буде зліва). В’яжемо стовпчик з одним накидом.
7. Далі робимо повітряну петлю, накид та в’яжемо стовпчик з накидом через наступну петлю попереднього ряду. Таким самим чином плетемо увесь ряд: повітряна петля – стовпчик з накидом у наступну петлю попереднього ряду. Замикаємо коло так само, як і попередній ряд – в’яжемо сліпу петлю через найвищу петлю першого промінця цього ряду. Щоб перейти на наступний ряд, набираємо 3 петлі підйому.
8. Після цього робимо накид і плетемо стовпчик з накидом через той самий отвір, з якого «виросли» петлі підйому. Через ту саму дірочку плетемо й другий стовпчик з накидом. Виходить, що з одного отвору у нас утворюються 3 промінці: перший з них утворений петлями підйому, а два інші – це стовпчики з одним накидом. Далі набираємо одну повітряну і плетемо три стовпчики з одним накидом. Але проводимо їх не через наступний отвір попереднього ряду, а через один.
Як в’язати кут квадрата?
9. Таким чином, плетемо далі, поки перед нами не буде три «шишки» по три промінці. Третя з них стане основою для кута бабусиного квадрату, тому після неї ми набираємо не одну повітряну петлю, а дві. Далі плетемо три стовпчики з накидом через той самий отвір, що й попередні три стовпчики. Отже, виходить, що кут ми формуємо комбінацією «3 стовпчики – 2 петлі – 3 стовпчики» через той самий отвір.
10. Плетемо цей ряд далі, роблячи кути через одну «шишку». Тож у нас виходять чотири кути, а між ними – по одній шишці. Замикаємо ряд вже звичним способом – сліпа петля через найвищу петлю першої комбінації цього ряду. Саме для того, щоб кутів вийшло чотири (не менше й не більше) ми ретельно рахували промінці першого ряду – їх обов’язково має бути 16.
11. Щоб піднятися на наступний ряд (четвертий), плетемо 3 петлі підйому. І, як і минулого разу, в’яжемо два стовпчики з накидом, проводячи гачок через той отвір, звідки з’явилися петлі підйому. Після цього набираємо одну повітряну петлю і плетемо три стовпчики з накидом через наступний отвір, утворений «шишками» попереднього ряду. Кутові отвори пров’язуємо за тою самою формулою: 3 стовпчики з накидом – 2 повітряні петлі – 3 стовпчики з накидом. Між кутами плетемо так: 1 повітряна петля – 3 стовпчики з накидом через наступний отвір. Замикаємо цей ряд сліпою петлею.
12. Останній, п’ятий ряд бабусиного квадрата гачком ми плетемо так само. Спочатку – три петлі підйому, два стовпчики з накидом, потім – повітряна петля, три стовпчики з накидом у наступний отвір, а на кутах – формула 3 – 2 – 3.
13. Замикаємо ряд сліпою петлею та закріплюємо нитку, ховаючи її кінчик під сусідні петлі.
Все, ми сплели квадрат гачком! Зробивши багато таких квадратиків, їх можна зшити та утворити велике суцільне полотно – легендарний бабусин плед з квадратів чи клаптикову ковдру.
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: в'язання