Берегині рукоділля

Пятниця, 25 Березня, 2011

Сьогодні у столиці стартувала виставка робіт сільських майстринь

Тендітне плетиво з Крюківщини

Рукодільниці Києво-Святошинського району привезли до Києва багатсько робіт: вишивки, плетені вироби, ришельє – чого лишень нема на виставці! Різнобарвну експозицію відкрили у Бібліотеці імені Наталі Забіли для дітей, що розташована у Голосіївському районі міста. На відкритті було багато яскравих та усміхнених жіночок – саме їхні роботи нині експонує бібліотека. Загалом, до виставки увійшли творіння шістнадцяти мисткинь.

Вишите вбрання та декоративна сумочка

У селі Крюківщина рукоділля – дуже поширена справа. Там діє цілий жіночий клуб «Берегиня»: панянки час від часу зустрічаються під одним дахом та хваляться одна перед одною своїми рукотворними досягненнями. До слова, є у цій спільноті й один чоловік :) Він полюбляє займатися лозоплетінням і також приходить на зустрічі «Берегині».

Поділ вишитої сорочки

Плетені вироби, поробки з природних матеріалів, вишиванки, рушники – доробок учасниць клубу просто велетенський! Усі ці витвори могли ховатися по домівках майстринь, але сільські рукодільниці такого підходу не визнають. Мовляв, це раніше було так: жінка вишила рушник, повісила в себе в хаті й забула. Зараз мисткині воліють виносити мистецтво на люди та поширювати його серед односельців. «Ми хочемо, щоб людина, побачивши ці роботи, сама захотіла вишивати», – кажуть рукодільниці Крюківщини.

Ришельє Лідії Петрівни Клименко

Жіночки згадують: раніше дістати матеріали для рукоділля було надзвичайно важко. Зайдеш до магазину, а там – лише три чи чотири кольори муліне. Зараз у продажу – багатотисячна палітра ниток, але молодь вишивати не хоче, – скаржаться вони. Тож майстрині мріють запалити своїм прикладом молоде покоління та передати йому величезний досвід рукотворних справ.

Раритетна вишита картина Корнілової Н.А.

Відвідати виставку можна, завітавши до Бібліотеки імені Наталі Забіли для дітей за адресою: Київ, пр. Науки, 4 (станція метро Деміївська). Телефон для довідок: 525-64-96.

***

Порада:

Хотите научиться мастерить руками настоящие шедевры? Советуем попробовать вязание, роспись стекла, бисероплетение и ткачество!

Метки: , ,

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    Чому ж це молодь не хоче вишивати? То жіночки не з тими спілкуються. Он хай на Вишиванку зайдуть. ;) ))) Скільки там талановитих молодих вишивальниць. )))

  • Madeinukraineinfo

    у селах, видно, не хочуть вишивати… або вишивають кітч. правильно казав Олексій Доля (http://made-in-ukraine.info/oleksiy-dolya/), що популяризація мистецтва зараз іде з міст

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    так, то мабуть я не з тими спілкуюсь ;)
    ну що ж, будемо нести цю місію: популяризуватимемо мистецтво )

  • Tana Sribna

    Так приємно було випадково побачити людей з села, звідки родом мої батьки… Стосовно молоді, Надю, часто-густо молодь,яка вишиває, ще і працює в ті часи-дні-години, коли відкриваються виставки, тому молодь була представлена дівчинкою шкільною віку і портфоліо майстринь, які або в дектретній відпусці, або на роботі в той час… Питання в іншому: наскільки традиціною є вишивка тих чи інших сіл, регіонів, областей. На всій виставці було лише кілька сорочок із зубчиками на подолі, більше рушників, шитих гладдю (притаманне для нашого села), але переважали брокар на рушниках і картини сучасних дизайнів. А «Вишиванка» була представлена нами з Вікою, сподіваюсь, скоро в тому приміщенні зустрінемось ширшим колом.

  • Tana Sribna

    згодна, час забирати сорочки з сіл і час нести в село знання про традиційне шиття.

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    Ооо, то ти була учасницею виставки! )))

  • Madeinukraineinfo

    Таніних робіт там не було, але вона виступила з урочистими словами та навіть подарувала квіти найстаршій майстрині :) Власне, якби не вона, то я би й не дізналася про таку виставку :)

    І приєднуюся до її коментаря: дійсно, справа у традиційності вишивання. Бо хочеться бачити у сільських роботах більше автентики, «рідних» візерунків, а не тих, які пропонують розробники схем…

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    Мабуть, просто в селі немає, як то кажуть, достатньо інформації для автентики :-(
    Зв’язок поколінь урвався чи що? Я ж по своїй бабусі бачу: вона дуже рано припинила вишивати, не передавала свої вміння ні мамі, ні мені (не бачила, мабуть, в тому потреби). Це ми тут в місті можемо завдяки інтернету (та власній наполегливості ;) ) багато корисної інформації назбирати. )))

  • Анонимно

    Просто раніше вишивали всілякі скатертини-серветочки ще й тому, що купити щось гарне було важко. А тепер на базарі чи в магазині можна купити багато всякого добра, то й вишивати не треба :) Отак цей зв*язок і втратився, мабуть…

    Я влітку була в одному селі, заходжу до хати, а там – вишита фіраночка висить. Хотіла розпитати про неї господиню, а вона аж засоромилася і почала ховати фіранку. «Не модно», каже…

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    Ой, точно так і моя свекруха поводиться. ((( Вона раніше вишивала, весь дім був в серветках, скатертинах (десь і сорочки в шафах є), але за останні роки вона майже все змінила на закордонні синтетичні машиною вишиті штуки. Навіть моя гачкована серветка прожила на столі лише років з два. ( І свекруха так дивується, коли я прошу дати сфотографувати її роботи. :/

  • http://made-in-ukraine.info/seminar-pro-tradytsiyne-vbrannya/ Семінар про традиційне вбрання | Made in Ukraine

    [...] 5 листопада у мистецькій вітальні бібліотеки ім. Наталі Забіли, що у Голосіївському районі столиці, відбудеться зустріч із відомим етнологом Оксаною Косминою, під час якої можна буде дізнатися цікаву інформацію про традиційний одяг Київщини. [...]

  • http://made-in-ukraine.info/lektsiya-pro-symvoliku-rushnyka/ Лекція про символіку рушника | Made in Ukraine

    [...] сайт Made In Ukraine: семінар про традиційне вбрання та виставка рукоділля майстринь із Києво-Святошинського [...]

blog comments powered by Disqus