Без самовара – ані кроку

Понеділок, 15 Листопада, 2010
У Києві відкрилася щорічна виставка «Український сувенір-2010»

Калинова дівчина з Запоріжжя

В «Українському домі» – справжнє свято. На першому поверсі приміщення розташувалися різнобарвні стенди з творами декоративно-прикладного мистецтва: різьбярство, ткацтво, вишивка, писанки, гобелени – вибирай, що хочеш! На виставці «Український сувенір-2010» представлено роботи двохсот п’ятдесяти майстрів з усієї країни.  

Крим привіз амфори та витинанки

Найбільша інтрига дводенної події – визначення переможця конкурсу на найкращий сувенір. Почесна комісія, до якої входять поціновувачі рукотворного мистецтва, обіцяють оголосити свій вердикт зовсім скоро. Після цього на переможця чекатиме бурхливе творче життя: його виробами дивуватимуть високоповажних гостей України з різних куточків світу.

Ця дерев*яна краса - з Хмельниччини

У членів журі, певно, очі розбігаються: сонячний петриківський розпис аж засліплює очі, майстерні вишиванки чарують своїм рівнем виконання, а вироби з дерева так і просяться у фаворити… Кожен регіон привіз до столиці найкраще, що у нього є.

Цю скрипальку презентував Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва

Щоправда, «відрізнилися» деякі північні та східні області. Представники Чернігівщини чомусь вирішили, що Україна має презентувати іноземним дипломатам матрьошки та самовари, а «креативники» з Луганська презентували гостям свята… медалі та ордени у коробочках. Що ж, у кожного свій хендмейд… Хоча й на такий товар є покупець: один дядько з барсеткою, проходячи повз луганський стенд, вирік: «А що? Замовлю собі медаль…»

Закарпатський гобелен

У тому, що художній смак українців викривився у бік масового споживацтва, немає нічого дивного, вважає голова національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко. «Протягом останніх двадцяти-тридцяти років декоративно-прикладне мистецтво України майже знищили, – каже він. – Проте носії народного мистецтва нікуди не ділися, і нині вони відроджують свою справу».

Сумські вишивальниці вразили велетенським рушником

За словами пана Шевченка, без державної підтримки нашим майстрам не впоратися. «Наш кордон пересікає іноземна продукція вартістю сотні мільйонів гривень – це сувеніри з Китаю, В’єтнаму, Індонезії, Туреччини, з країн Південної Америки… Із засиллям цих товарів дуже важко конкурувати нашим майстрам». Ще б пак – у нашій спілці майстрів лише вісімсот людей! І вони самотужки намагаються протистояти імпортному ширвжитку.

А цей красень - з Одеси

Крім того, майстри нарікають на брак освітніх закладів, де би вчили народному мистецтву. Нині середній вік майстра в Україні – 50-60 років, і передавати унікальні вміння майже нема кому. «Фактично, знищена система професійно-технічної освіти майстрів. Функціонує лише кілька училищ: Вижницьке, Косівське, Закарпатське… Але цього замало, така ситуація нас не влаштовує, – стверджує Євген Шевченко. – Ми хочемо, аби і на Сході, і на Півдні України існували інституції, які навчали би майстрів».

А на Волині ось так розписують скло

Але починати можна з малого. Осягнути ази декоративно-прикладного мистецтва можна 16 листопада в «Українському домі»: до кінця дня тут відбуватимуться майстер-класи від багатьох майстрів. Приходьте!

П.С. А ось і анонс виставки «Український сувенір-2011«! А також репортаж із виставки «Український сувенір» 2011 року.

***
Спонсор запису:
Краска для волос, шампунь, крем, маска и лосьон – эти косметические средства просто необходимы вашим волосам. Нужно купить косметику, чтобы волосы не выпадали.

Метки: , , , , , ,

  • Tana

    Ех, майстрів в нас все ж таки більше, ніж членів Спілки… але вгнатися за коньюкторою справді важко.

  • admin

    так отож… майстрів багато, але чомусь на Андріївському узвозі продають вузькооких «козачків», привезених із Китаю…

  • http://bullet-13.at.ua/ Ліза

    Вікуся, можемо просити тебе розмістити запрошення на наші форумчанські ігри і конкурси? Тим більше, що в одному з них ваш сайт є нашим спонсором ? ;)

  • admin

    ;)

  • http://made-in-ukraine.info/formula-rukodillya-mayster-klasy/ Формула рукоділля: майстер-класи | Made in Ukraine

    [...] На фото – ляльки з виставки Український сувенір 2010 [...]

  • http://made-in-ukraine.info/ukrayinskyy-suvenir-2011/ Український сувенір-2011 | Made in Ukraine

    [...] За словами організаторів, основна мета заходу – збереження культурного надбання України, популяризація унікальних традицій та культури нашої держави серед мешканців та гостей України, розширення ринків збуту продукції. Тож нам залишається сподіватися, що цьогоріч на виставці буде представлене дійсно традиційне українське мистецтво, а не вироби, притаманні культурам держав-сусідів (такий «ляп» стався на «Українському сувенірі» минулого року). [...]

  • http://made-in-ukraine.info/ukrayinskyy-suvenir-reportazh-iz-vystavky/ Український сувенір: репортаж з виставки | Made in Ukraine

    [...] що впадає в око поціновувачів нашого традиційного мистецтва – виставка «Український сувенір» потроху втрачає [...]

blog comments powered by Disqus