Боротьба жіночності

Четвер, 3 Березня, 2011

На Львівщині виготовляють білизну, попри сильну конкуренцію з-за кордону

Сергій Гуня з ніжною продукцією "Калинки"

Ви давно бачили у продажу білизну нашого виробництва? Багато торгових марок спадає на думку при згадці про українську білизну? Отож. Насправді ж, тендітну продукцію в нас виробляють, та ще й доволі масово. Про нюанси виготовлення нижньої білизни в Україні нам розповість підприємець Сергій Гуня, який завідує виробництвом торгової марки «Калинка».

«У нас дуже багато виробників білизни, – розповідає пан Сергій. – Серед них є дрібненькі, про які ніхто не знає, а є й такі, що просто ховаються по підвалах. Ми ж працюємо офіційно і не соромимося того, що презентуємо саме українську білизну».

Коротко про виробника:

* «Калинка» існує вже три роки;

* Працює у місті Червоноград Львівської області;

* Продає свою продукцію лише в Україні (майже всі торгові точки – у Львівській області);

* Ціни на продукцію – середні (приблизно такі самі, як на білизну білоруських виробників).

На «Калинці» працюють декілька дизайнерів – саме від цих людей залежить фасон продукції. Здебільшого, вони «народжують» ідеї, споглядаючи фотографії у журналах мод, але окремі моделі від початку до кінця вигадують самотужки. «Важко вигадати колесо, тож ми можемо взяти за основу певну модель, і на її основі зробити щось геть інше», – пояснює Сергій Гуня.

Матеріали для створення білизни виробник, зазвичай, завозить з-за кордону. «Українську тканину беремо дуже рідко – наприклад, закуповуємо продукцію фабрики «Роза». І кольори гарні, і якість висока, – каже підприємець. – Наш трикотаж дуже якісний, але цінова політика нас не завжди влаштовує. Високу ціну породжує застаріле обладнання, в осучаснення якого ніхто не вкладає кошти».

«Поляки не розуміють української білизни»

Незважаючи на можливості імпортування (від Червонограда до кордону із Польщею – зовсім недалеко), білизна «Калинки» за кордоном не продається. «Поляки не розуміють української білизни: хочуть купувати її задешево. Тому хай носять турецьку продукцію, до якої вони звикли», – сміється підприємець.

Виробництво білизни в Україні – не цукор, адже наш ринок просто-таки завалений іноземною продукцією. Дешеву нішу заполонили турецькі та китайські товари, трохи дорожчу – білоруські… А для наших товарів не завжди знаходиться місце на полицях магазинів. «До українських торговельних точок потрапити нелегко, – констатує Сергій Гуня. – Люди звикли закуповувати лише польську чи китайську білизну, тому переконати, що наш продукт теж гідний, дуже важко».

«Треба зачинити митницю на замок»

Втім, «Калинка» й не поспішає «обскакувати» конкурентів. «Звісно, краще, щоб покупці обирали товари українського виробника, але це їхній вибір – купувати нашу білизну чи білоруську», – каже пан Гуня, наголошуючи, що не має нічого проти білоруської продукції. «Ми не відчуваємо конкуренції. А для чого це робити? Треба просто працювати!» – каже він. Проте підприємець нагадує: засилля товарів іноземних виробників (передусім, китайської та турецької білизни) підриває економіку України.

Наш співрозмовник переконаний: українського виробника треба підтримувати і надавати йому всілякі пільги. «Для того, щоб вдягнути всіх українських жінок в українську білизну потрібно допомогти виробникам, – каже він. – Наприклад, запровадити податкові канікули на п’ять років, і тоді подивитися, що вийде. І обов’язково зачинити на замок митницю, яка впускає до України неякісні товари з Польщі чи Туреччини»…

Метки:

 • Omma

  І знову стаття гола. Ну можна ж проілюструвати статтю хоч двома-трьома моделями і дати посилання на сайт фірми? Стаття має бути розбита двома-трьома фото, тоді оку є за що зачепитися

 • Анонимно

  Сайту в них нема :( Є ще в нас білизна «Калина», але то не «Калинка» :)
  Дякую за те, що переймаєтеся наповненням сайту. До речі, побажання можна залишити й тут: http://made-in-ukraine.info/robyty-tvitter/ Пишіть про все, що би ви хотіли побачити на МейдІнЮкрейні (чого не вистачає технічно і тематично?)

 • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

  А от і даремно сайту немає ((( Треба робити. Розумію, купа часу та ресурсів, але без сайту в наш час вже якось не той во. ;)
  От був би сайт, я б хоч подивилась моделі. Сподобались би, подивилась, в яких магазинах їх шукати на Львівщині. А так, хіба випадково на них натраплю.
  Можливо, виробники прочитають ці коментарі і замисляться таки над створенням сайту. Бажаю їм успіху.

 • Tana Sribna

  Буду знати. Процвітання українському виробництву! Із задоволенням подивлюсь на моделі… тож чекатимемо на сайт

 • maroon

  Можна було б і інтернет-магазин з пересилкою по Укаїні зробити, а то усілякі боншмікси можуть з Німеччини доставляти білизну у будь-який куточок, а наші далі Львівської області не йдуть(.

 • http://twitter.com/Ukrainische Tetiana Sosyniuk

  справді, проблема наших виробників у тому, що у них нема представництва у інтернеті. як працівник хостингової компанії заявляю, що зареєструвати домен і зробити онлайн-магазин, – дуже дешево. це собі може дозволити навіть студент зі стипендією (якщо він не купує собі *-ссл за 700 баксів). так що хай наші підприємства шукають собі якихось студентів, які задля практики вели б за недорого магазин. до того ж скільки людей тогрує через вконтакті, при тому що у них «передзамовлення, треба чекати 2-3 тижні», у наших же все під рукою.

 • http://www.facebook.com/people/Elena-Marchenko/1086191366 Elena Marchenko

  Терміново потрібно зв»язатися з Сергієм стосовно співпраці
  Прошу дати відповідь на мою пошту: elemagia@@gmail:disqus.com
  Наперед вдячна!

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Пані Олено, ви написали до інтернет-видання (все одно, що до газети). В мене (я – адмін) немає контактів пана Сергія, тож краще пошукати їх на виробництві…

 • http://made-in-ukraine.info/viktor-pavlik-stane-dyzaynerom/ Віктор Павлік стане дизайнером | Made in Ukraine

  [...] світ моди. Спершу він випустив колекцію жіночої білизни, а нині час прийшов для більш серйозних дизайнерських [...]

 • http://made-in-ukraine.info/salon-bilyzny-2014/ Салон білизни 2014 | Made in Ukraine

  [...] білизняні компанії з України (такі як Калинка зі Львівщини), країн СНД та Європи, що спеціалізуються [...]

 • http://made-in-ukraine.info/bilyzna-ruchnoyi-roboty/ Білизна ручної роботи | Made in Ukraine

  [...] у шафі! Якщо магазинного асортименту на кшталт білизни українського виробництва вам недостатньо, ви можете створити бажану модель [...]

 • http://made-in-ukraine.info/khutryani-vyroby-made-in-ukraine/ Хутряні вироби Made In Ukraine | Made in Ukraine

  [...] Україні виробляють не лише спідню білизну, повсякденні светрики і верхній одяг, а й справжні [...]

blog comments powered by Disqus