Чотирилапе натхнення
У столиці відбувся рукодільний ярмарок, на якому продавали речі, присвячені тваринам
Сьогодні центр Києва заполонили песики: породисті собаки та дворняжки «спілкувалися» між собою та притягували зацікавлені погляди перехожих. Собачий «мітинг» зібрався з нагоди проведення Благодійного Марафону «Відкрий їм своє серце», присвяченому недопущенню знущань над тваринами. У рамках Марафону чотирилапі улюбленці зі своїми господарями взяли участь в урочистій прогулянці від Арки Дружби народів до Майдану Незалежності, а також у міському автопробігу. Крім того, Марафон супроводжував благодійний ярмарок рукотворних речей.
До столиків з рукоділлям постійно підходили відвідувачі акції: усім кортіло роздивитися речі, зроблені руками любителів тварин. На «вітрині» ярмарку було безліч цікавинок: торбинки, листівки, блокноти, декоративні тарілки, капці, статуетки, прикраси, вишиті картинки та навіть вбрання для мініатюрних собак. Усі ці речі об’єднувала природна тематика: вони містили зображення тваринок або рослин.
Ціни рукодільних речей були невисокими, тож вони швиденько знаходили нових господарів. Усі гроші, виручені на ярмарку, організатори Марафону – Молодіжна Ліга Захисту Тварин – витратять на пілотний проект зі стерилізації бездомних тварин в Оболонському районі столиці.
Людська нелюдськість
Ветеринар Аліна Корчева бере участь у Марафоні втретє, але з жорсткошерстою таксою Дігером приїхала вперше. «У нас проблема бездомних тварин дуже актуальна. Менталітет нашої країни дозволяє вирішити її гуманним шляхом, але так чомусь не виходить, – каже Аліна. – Що й казати, якщо навіть ті собаки, які мають господарів, живуть без реєстрації: реєструють своїх улюбленців лише найбільш відповідальні господарі. А це дуже ускладнює контролювання інфекційних захворювань собак».
Волонтер Київського товариства захисту тварин Олександра Ізотова привела на акцію двох песиків – одного довелося залишити вдома. Усіх трьох собак Олександра взяла з вулиці, навіть породистого той-терєра Хеннесі. Цього песика вона врятувала від людської жорстокості: малесенького беззахисного Хеннесі жорстоко били та навіть зламали йому задні лапки. «Він перебував у жахливому стані. На лікування пішло десь два місяці! – каже захисниця тварин. – Але зараз Хеннесі живе у мене, тому його доля склалася добре». Ще одна улюблениця Олександри – безпородна Ласка, яка розгулює Марафоном у рожевій «весільній» сукні, – теж виглядає задоволеною.
Песики у рожевому
Олександра Ізотова – не лише захисниця собак, а ще й модельєр собачого одягу: вона виготовила вже двадцять п’ять костюмів для песиків. Рожеве вбрання, у якому на Марафон прибули її собаки Хеннесі та Ласка, Олександра зшила сама. «Більшість костюмчиків мого виробництва – рожевого кольору, хоча є чорні та блакитні. Шити це вбрання дуже цікаво, мені подобається це заняття, – зізнається модельєр. – Я хочу зробити презентацію своєї колекції одягу для собак, де моделями будуть звичайні дворняжки. Навіщо купувати дорогого й гламурного собаку за тисячі доларів, якщо можна взяти чотирилапого друга з вулиці і вкласти у нього ті ж гроші?.. Запевняю вас, що він буде не гірший, ніж породистий пес із родословною».
За словами «собачого» модельєра, одяг для тварин виготовляти дещо довше, ніж для людей. «Перш, ніж шити костюм, треба виміряти об’єм талії собаки. Іноді доводиться підшивати вже готові речі, «підганяти» одяг під песиків, – зізнається Олександра. – Найголовніше – щоб собаці було зручно у вбранні. Звісно, для цього треба враховувати особливості тканин: песику з довгою шерстю не варто шити одяг із дуже теплої тканини. Натомість, костюм із цього матеріалу підійде такому той-терєру, як мій Хеннесі».
Тваринна ідилія
Серед десятків собак на Марафоні була також… морська свинка. Дворічного Кузю привела на акцію Аня Магдик, якій чотирнадцять років. «Я дуже люблю тварин: я з ними виросла, для мене вони – це все, – каже Аня. – Я часто буваю у притулках, доглядаю там за собаками». В Ані вдома, окрім морської свинки, живуть кіт та песик, якого вона підібрала на вулиці. Усі чотирилапі улюбленці живуть на диво дружно: кіт навіть може спати у компанії морської свинки.
Дружна чотирилапа компанія була і на Марафоні. Але тваринки вже розбіглися по домівках, а на волонтерів чекає важка і благородна праця. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті: незабаром ми розкажемо про підсумки благодійного ярмарку.
Метки: шиття