Дерев’яний гребінь – це стильний аксесуар

Середа, 8 Лютого, 2012

Чернігівський майстер робить гребені з дерева

Гребінці з котами. Дерево, бджолиний віск.

Дуб, клен, вільха та береза – шматочки цих дерев Сергій Шибанов з Чернігова перетворює на мистецькі витвори. З дерев’яних заготовок майстер вирізає статуетки з людьми й тваринами, а також рідкісні нині аксесуари – гребінці для волосся.

Скульптура з клену "Силач"

- Сергію, ви – дуже творча людина: робите дерев’яні статуетки і гребінці, керамічні скульптури, захоплюєтеся фотографуванням та графікою… Чи є у вас художня освіта? Хто навчив вас створювати всі ці речі?

- Художньої освіти в мене немає. З дитинства люблю малювати, ліпити… Фотографією захопився, коли почав подорожувати. А різьбою по дереву зайнявся 2007-го року, коли почав відвідувати творчий гурток. Окрім нього, займався також і самоосвітою.

- Коли ви вперше взялися за різак і створили зі шматка дерева красу? Що це було?

- Вперше за різак взявся у тому-таки 2007-му році. Першою моєю скульптурною роботою були лисиця та колобок.

Черепашка, що сховалася - скульптура з липи

Інструментів для дерева – аж п’ятнадцять

- Як у вас народжуються ідеї дерев’яних скульптур? Підбираєте матеріал під готовий задум чи навпаки – роздивляєтеся дерево і вигадуєте, що б із нього зробити?

- Ідеї моїх скульптур можуть народжуватися як спонтанно у процесі різьби, так і у попередніх замальовках. Спостерігання за природою та читання різноманітних книг дають дуже потужний поштовх для фантазії.

- Розкажіть, які інструменти допомагають вам перетворювати дерево на цікаву статуетку? Скільки їх у вас?

- У роботі використовує ножі з різним кутом нахилу леза, стамески (від прямих до напівкруглих). У мене – близько п’ятнадцяти інструментів.

- Кого легше створювати з дерева – людей чи тварин? Що більше любите вирізати?

- Не можу сказати, що легше створювати. Якщо образ цікавий, його завжди буде легко створити. Я більш за все люблю анімалістику.

Гепард, що біжить. Вільха.

До справи йде чернігівське дерево

- Ви продаєте всі свої скульптури чи у вас є й особливо дорогі, які ви не віддасте ні за які гроші?

- Продаю, дарую, але є й такі, які зараз мені дуже дорогі, тож я їх не продаю.

- Яке дерево ви використовуєте для різьблення статуеток?

- Липу, березу, вільху, дуб та клен.

- Розкрийте таємницю: де ви берете матеріал? Він увесь – місцевий, чернігівський, чи інколи доводиться купувати й «чуже» дерево?

- Матеріал, який я використовую, весь місцевий.

Дерев'яні гребінці з кониками

Дерево з кристалами Swarovsky

- Яке дерево краще підходить для створення гребінців для волосся?

- Я використовую клен, тому що він міцний, має гарну та благородну текстуру… З ним приємно працювати.

- Як і чому ви вирішили створювати гребінці? Це – данина давній «моді» на гребінці з коров’ячого рогу, які раніше були у кожній хаті? :)

- Дерев’яний гребінь – це і стильний аксесуар, і практична річ. Він екологічний, не електризує волосся, масує шкіру голови. Різний гребінець завжди підкреслить вашу індивідуальність. До того ж, я хотів зробити гребінці в анімалістичному стилі.

- Гребінці з дерева часто купують?

- Гадаю, такі гребінці можна назвати модними. Їх купують достатньо часто. Знаю покупців, які вже зібрали колекцію з моїх гребінців та чекають на нові образи.

- Для того, щоб зробити гребінці ще більш стильними, ви вирішили оздоблювати їх кристалами Swarovsky. Ці прикраси добре поєднуються з деревом?

- Використовує якісні кришталеві кристали. Вони мають яскравий блиск, добре поєднуються з деревом та роблять роботу більш виразною.

Гребені з клену "Жирафи"

Гребінці покриті бджолиним воском

- Підозрюю, що гребінці ви робите за допомогою спеціального станка. Розкажіть про нього: цей станок може і обточити краї гребінця, і вирізати зубчики?

- Так, я використовую станок для вирізання контуру гребня. Вся інша робота (згладжування кутів, контурна різьба, рельєф, інкрустація, шліфування) виконується вручну.

- У вас бувають випадки, коли під час роботи зубчики ламаються чи вирізаються криво? Що тоді робите з заготовкою – викидаєте чи пробуєте створити з неї щось інше?

- Буває, що зубчики ламаються, але я нічого не викидаю.

- Чим зверху покриваєте гребінці, щоб вони довше зберігалися?

- Я стараюся максимально дотримуватися натуральності у своїй роботі, тому використовую для покриття кольорову морилку, бджолиний віск або екологічно чистий лак.

Гребені з дерева

- Як реагують на вашу творчість друзі та знайомі? Вам часто доводиться чути, що у вас – золоті руки? :)

- Друзям та знайомим мої роботи завжди піднімають настрій, особливо жваво реагують діти. Дехто не вірить, що такі вироби можна вирізати зі шматочка дерева :)

(с) made-in-ukraine.info Використання матеріалів дозволене лише з зазначенням джерела.

***

Подяка:

У Чернігівській області є село Нова Басань з дуже цікавою історією. Доїхати до Нової Басані просто – варто лише сісти на маршрутку з Києва в напрямку Прилук.

Метки:

  • http://www.facebook.com/people/Elyzaveta-Gorbachevska/100000821032120 Elyzaveta Gorbachevska

    Як можна придбати гребінці?

  • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

    можна написати майстру: patan песик ua крапка fm

  • Petro Sydorchuk

    Я теж роблю дерев»яні гребінчики і використовую тверді породи дерева, наприклад, яблуню, грушу, сливу також і клен. Моя адреса petro_sydorchuk2@ukr.net

blog comments powered by Disqus