Друге життя для сміття

Четвер, 11 Листопада, 2010

Харків’яни привезли до Києва «Одноразову виставку»

Дама з собачкою та кульком "от кутюр"

У столичній галереї «Мінус 4» по підлозі розкидані поліетиленові пакети. Чорні, сині, великі, маленькі – точно такі, які лежать навколо наших смітників у дворах. У виставковому приміщенні з них навіть зліплена своєрідна «скульптура» – сніговичок. От тільки ніс у нього зроблений не з морквини, а з одноразової склянки. Ця дивна снігова баба прикрашає виставку витворів харківських креативників. Тамтешні художниці Ірина Оленіна та Ольга Селищева створили декілька нестандартних арт-об’єктів зі справжнісінького… сміття. «Матеріал», щоправда, взяли не харківський, а столичний.

У центрі експозиції – величезна «статуя» «Перемога споживача». Це дещо змінений образ давньогрецької скульптури Ніки Самофракійської – жіночка всуціль виліплена з порожніх пляшок та пакетів з-під соку. Скульптура оточена іншими експонатами «Одноразової виставки» – графічними зображеннями звичайних людей «з народу». Ця серія інсталяцій називається «Дама з собачкою», хоча, окрім песиків, пересічні українські жінки та чоловіки мають «незамінні» атрибути сьогодення – пластикові пакети з назвами світових брендів.

Ніка Самофракійська-2010

«На жаль, сучасне суспільство поставлене у такі умови, що, задовольняючи будь-яке бажання, людина змушена використовувати одноразові речі. Шкода, що щодня кожна людина залишає після себе доволі велику купу сміття, з яким ми поки що не вміємо поводитися, – каже куратор виставки Оксана Шевченко. – А з іншого боку, цей матеріал виявляється придатним до мистецтва: з нього можна виготовляти ось такі арт-об’єкти. Раніше творили з мармуру та каміння, а зараз можна робити це з пластикових пляшок!»

Оксана Шевченко закликає подивитися на одноразові речі творчим поглядом: з пластикових трубочок, склянок та пакетів можна зробити багато практичних речей, каже вона. «Принаймні, ці речі проживуть ще якийсь час та набудуть іншої форми. До споживання треба ставитися більш грамотно», – радить куратор виставки.

В кожного свій "бос"

Головна мета виставки – прикути увагу відвідувачів до екологічних проблем. Саме одноразові пластикові речі зараз – найбільший ворог усього живого, кажуть організатори. «Щоденно ми збільшуємо за собою шлейф сміття – з кожним випитим ковтком мінеральної води. Одноразові – ми. А вони – вічні одноразові. Це вони, а не ми, не розкладаються у живій природі. І після нас забрудненою землею будуть з тихим шурхотінням літати лише целофанові пакети». – переконані митці.

Урочисто «утилізувати» мистецькі об’єкти виставки організатори планують 25 листопада. До цього дня усі охочі мають можливість відвідати експозицію в арт-галереї «Мінус 4». Вхід на виставку майже вільний. Єдина умова – мати із собою будь-який одноразовий предмет.

Сніговика можна "зліпити" і без снігу

До речі

Сто років тому створили першу пластикову склянку та винайшли поліетилен, а шістдесят років тому зробили перший пластиковий кульок.

***

Спонсор запису:

Мечтаете увидеть всю столицу Голландии сразу? Тогда обзорная экскурсия по Амстердаму - то, что надо!

Традиционные деревянные паллеты ушли в прошлое: на смену им пришли пластиковые паллеты. Эта продукция – устойчива и безопасна при штабелировании!
Фарбоване волосся – сухе і ламке. Оновити його допоможе персиковое масло для волос. Варто зробити олійну маску двічі на тиждень, і волосся стане надзвичайно гарним!

Метки:

 • Надія

  «Вхід на виставку майже вільний. Єдина умова – мати із собою будь-який одноразовий предмет.»

  То майстри на наступну виставку матеріали збирають? ;)

  А взагалі, гарна ідея. І куди дивляться науковці? Чому досі не придумали матеріал такий же дешевий, як пластик, але щоб розкладався швидко і без відходів?

 • admin

  то вони пропонують усім охочим долучитися до творення виставки. можна принести із собою пакетик і прикрутити його, наприклад, до Ніки Самофракійської :) )))

 • Надія

  Ага, і зіпсувати шедевр. )))

 • admin

  гадаю, автор не образиться :)
  я взагалі спочатку подумала, що це – олень :) ))

 • Надія

  Олень? От не знаю, як та Ніка виглядає, а мені схожа на нашу бабу базарну, що руками розмахує і свою правоту доводить. )))

blog comments powered by Disqus