Дитячі колиски, як мистецтво

Понеділок, 25 Січня, 2016

Люлька ідеальної форми

Ще якихось 100-200 років тому люльки для немовлят відігравали надважливу роль у догляді за новонародженими. Сита дитинка, яка добре спить, дарувала мамі можливість працювати зі спокійною душею і не переживати, що її маля обділене увагою. Зараз інші часи: мами й татусі можуть бути з дитиною у декретній відпустці, та й про користь чи шкоду заколисування точиться багато дискусій. Тим не менше, зараз можна вільно купити будь-яку люльку (от хоча би на сайті http://zakupka.com/k/lyulki-kachalki-dlya-novorozhdennyh/), а раніше такі ліжечка виготовляли на замовлення майстри, і дістати колиску для новонародженого було дуже важко. Давайте подивимося на люльки різних часів, як на витвори мистецтва!

1. Люлька ідеальної форми. Та й виконання, чого вже там :) Ця старенька колиска стала відомою на весь західний світ завдяки своїй довершеності і… вартості. Її виготовив майстер у 1964 році, і на той час вона коштувала 30 дол. Минули роки, люлька збереглася у чудовому стані, ще й «наростила» вінтажний «жирок» у вигляді додаткової вартості. Нині її ціна – 4 тис. дол.!

Колиска північних американців

2. Колиска північних американців. Дерев’яна колиска пофарбована однотонною синьою фарбою і розписана візерунками. Крім того, декор доповнений й ініціалами чи то немовлятка, чи то його батьків. Цікаво, що колиска встановлена на опорі, під якою ми бачимо ще й вертикальне кріплення: тобто, таку люльку прийнято було встановлювати на підвищенні (на столі або іншій «підставці»).

Колиска для мами й дитини

3. Колиска для мами й дитини. Ну, або для тата й дитини :) Це – виріб сучасних майстрів, які люблять виготовляти з дерева зразки вінтажних меблів. Чудова ідея, чи не так? Аніж окремо гойдати малятко, можна погойдати і себе разом з ним :) Дивлячись на це фото, можна уявити лише суцільний релакс, хоча перший період батьківства і материнства насправді зовсім не спокійний…

Старовинна колиска для ляльки

Старовинна колиска для ляльки

4. Старовинна колиска для ляльки. Це іграшкова забавка, хоча й дуже старовинна: її створили в Америці 1900-го року. Очевидно, таку люльку робили за образом справжніх дитячих ліжечок того часу, тож ми можемо побачити, якими були перші меблі американських немовлят більш як 100 років тому.

Сучасна люлька для немовляти

5. Сучасна люлька для немовляти. А це вже – виріб сучасних майстрів. Зараз люльки так само роблять з дерева, адже воно все ще залишається найкращим і найбільш екологічним матеріалом для дитячих меблів. Заокруглені форми, високі бильця, достатня кількість прутиків, щоб вчепити на них м’яку вкладку постелі… Здається, про маленьких принців і принцес у наші часи турбуються так само ніжно і уважно, як і колись :)

Фото з сайтів: rubylane.com, woodcraft.com, art-prints-on-demand.com, daddytypes.com, southbeachgifts.com.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus