Дизайн по-іранськи

Середа, 19 Жовтня, 2011

Один килим роблять п’ять років

Виткані коні

Виготовляти килими в Ірані почали більш як дві з половиною тисячі років тому. Відтоді майстри-килимарі дотримуються традиційної технології, тож вироби виходять справжніми шедеврами! Декілька десятків сучасних іранських килимів, виготовлених вручну, нині можна побачити у столичному Українському Домі в рамках Спеціалізованої виставки Ісламської Республіки Іран в Україні.

Фарш – таким гастрономічним для нас словом іранці називають килим. Тому більшість іранських фірм, які виробляють килими, мають у своїх назвах слово «фарш». Сайєд Мустафа Мортазарі – представник компанії «Фарш Мортазаві», чиї вироби широко представлені на виставці, – розповів нам цікаві факти про іранське килимарство.

Килими на виставці в Українському Домі

У всіх килимах – різна кількість вузликів. Грубші килими з більшою кількістю вузликів ціняться дорожче. Кольори килимів у різних регіонах Ірану – різні: це залежить від впливу сусідських культур. Найчастіше іранці зображують на килимах симетричні орнаменти, але трапляються також і роботи з цитатами з Корану. За словами пана Сайєда Мустафи, ці килими – не сакральні, а дизайнерські: вони також створені для прикрашання помешкання.

Іранські килими

Усі кав’ярні, ресторани, готелі та прості помешкання в Ірані прикрашені традиційними килимами. Домівки іранців, зазвичай, оформлені у традиційному стилі. Килими ручної роботи, звісно, не всім по кишені, тож в Ірані виготовляють також і фабричні килими.

Виворіт килима: дивимося на його щільність та товщину нитки

Стандартний килим розміром 3м на 2м на виставці у Києві коштує від 5 тисяч доларів. Килими однакового розміру (шовк + вовна) можуть коштувати по-різному: це залежить від кількості стібків у кожному виробі. Маленький килимок розміром приблизно 70 см на 1 м продають за 2 тисячі доларів: він повністю виготовлений із шовку. Шовковий килим має малюнок з обох боків, проте вони відрізняються відблиском.

Невеликий килим - наче картина!

Килимарством в Ірані займаються, переважно, жінки. Є любителі цієї справи й серед чоловіків, але таких досить мало. На виготовлення одного килима стандартного розміру (2 м на 3 м) у двох майстрів йде п’ять років, але це стосується лише виробів зі щільним плетінням (дрібні стібки, тонка нитка). Грубшу роботу дві жінки можуть виготовити і за рік.

Іранський килим з водоспадом

Побачити неймовірні іранські килими можна в Українському Домі до 24 жовтня, з 10:00 до 19:00. Адреса: Київ, вул. Хрещатик, 2. На виставці також представлені іранські люстри, продукти (різноманітні горішки та сухофрукти), медичне обладнання, кахлі та автомобілі. Килими розмістилися на першому та другому поверхах приміщення. Вхід на виставку вільний.

***

Спонсор запису:

Если вы всерьез взялись за дизайн дома – посмотрите на примеры интерьеров, размещенные на специальном сайте. Только после этого подбирайте ковер!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/grygoriy-gryn/ «Не думав, що вишивка стане мені у нагоді» | Made in Ukraine

  [...] Гринь. З-поміж трьох спеціальностей училища (ткацтво, килимарство та вишивка) він обрав [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-kylymiv-ruchnoyi-roboty/ Виставка килимів ручної роботи | Made in Ukraine

  [...] і самобутнє художнє слово в сучасному народному килимарстві з глибоко національними традиціями та високим [...]

 • http://made-in-ukraine.info/den-muzeyiv-kudy-pity-u-kyyevi/ День музеїв: куди піти у Києві? | Made in Ukraine

  [...] ткацтво, кераміка, гутне скло, порцеляна, фаянс, килимарство, художня обробка дерева, народна ікона, народний [...]

 • http://made-in-ukraine.info/den-kyyeva-2012-programa-yarmarkiv/ День Києва 2012: програма ярмарків | Made in Ukraine

  [...] українські сорочки тощо), взуття, головні убори, килими, вироби з соломи, бісеру, декор та посуд з дерева, [...]

blog comments powered by Disqus