Фронтова вишиванка

Неділя, 8 Травня, 2011

Ця сорочка стала історією

Сорочка з нестандартним орнаментом

Цікавий експонат ми знайшли в одному з музеїв Київщини. Ніжна вишиванка стала частиною постійно діючої виставки музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», розташованого у селі Лютіж.

У музеї можна побачити особисті речі та зброю солдатів з різних країн, проте саме цей експонат належав українцеві. Музейний підпис свідчить, що власником вишитої сорочки був командир окремого саперного батальйону, що брав участь у битві радянських та німецьких військ за Київ. Більше того – відоме прізвище цього воєнного: Д. П. Богдан, мешканець села Нові Петрівці.

Історичний експонат

Цікаво, що чоловіча вишиванка виконана у дуже ніжних кольорах. Та й прикрашають її не звичні нам «дубові листочки» (найпоширеніший орнамент чоловічих вишитих сорочок), а «жіночі» квіти. Такою самою вишивкою оздоблено й комірець сорочки. Невідомо, якій майстрині належить авторство вишиванки, проте саме її витвір став історією, доповнивши музейну експозицію.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Интересуетесь историей? Тогда вам точно пригодится Повесть временных лет – это произведение обязательно изучают в школах!

Метки:

blog comments powered by Disqus