Казковий гербарій

Субота, 21 Серпня, 2010

Молода художниця з Донецька «малює» картини засушеними квітами

Картина "Справжня леді"

З картин, які нині прикрашають стіни столичної галереї «Мистецька збірка», на відвідувачів дивляться усміхнені казкові персонажі. Цуцик у своїй будці «мріє» про кісточки та сосиски, шофер-бегемот «ганяє» по сафарі з неймовірною швидкістю, вуличні коти грають на своєрідних «музичних інструментах» – на рибній кісточці та консервній бляшанці. Ці роботи хочеться роздивлятися знову і знову, причому, не лише через цікавий сюжет. Їхня особливість – це матеріали, за допомогою яких з’являються на світ картини Надії Маркелової. Юна донецька мисткиня використовує у своїй творчості трояндові пелюстки, листя тополі та кукурудзяних качанів.

Надія Маркелова навчається в Українській академії друкарства, що у Львові, на факультеті книжкової графіки та дизайну друкованої продукції, тож час від часу ілюструє книги. Природні «фарби» стали для неї приємним відкриттям. «Шукаючи нові цікаві техніки для своєї творчості, я побачила роботи донецької художниці, яка працює у японській техніці «ошибана» (пласка флористика), – розповідає Надія. – Мені дуже сподобалася ця техніка, тож я вирішила спробувати зробити щось із природних матеріалів».

Художниця полюбила ошибану три роки тому. Її першою спробою у цій техніці стало створення ілюстрацій для дитячої книги «Маленька Баба-Яга». Потім – пішло-поїхало: Надія Маркелова почала створювати квіткові «малюнки» для українських та російських казок. Саме ці ілюстрації зараз можна побачити у «Мистецькій збірці». 

Надія Маркелова з квітковими котами

На матеріал можна чекати півроку

Перш ніж створити таку картину, треба добряче запастися природним матеріалом: нарвати квітів та листя і засушити їх під пресом. «Я сушу матеріал у книжках, – розповідає художниця. – Стараюся, щоб на нього потрапляло якнайменше повітря, адже від цього рослини міняють колір». Різні листочки можуть сохнути протягом різного терміну: від тижня до місяця. Зараз у домівці Надії Маркелової зберігається цілий гербарій – біля тридцяти п’яти книжок з природним «скарбом».

Для того, щоб можна було швидше знайти необхідний листочок для роботи, Надія наклеює на книги папірці з надписами. Використовує для гербарію лише старенькі книжки: нові ховає подалі від творчості. До речі, ані листя, ані квіткові пелюстки художниця не підфарбовує (хоча на її картинах красується безліч різноманітних відтінків). «Краса цих робіт у тому, що все це дарує нам природа», – каже вона.

«Ошибана – складна техніка. Це не фарби, які можна купити у магазині: для того, щоб запастися матеріалами, треба працювати цілий рік, – розповідає Надія Маркелова. – Бувають випадки, коли, почавши роботу, виявляється, що необхідний матеріал закінчується. Тоді треба усвідомити, що наступного разу отримати цей матеріал можна буде лише через півроку. Тож робота може простояти цілих шість місяців, поки я не знайду і не засушу відповідну квіточку»…

"Зимові розваги"

Головні постачальники – друзі

Захоплення ошибаною перебувало би під постійною загрозою, якби не підтримка друзів молодої художниці. «Я живу в урбаністичному середовищі, де дуже важко знайти квіти. Тож мені дуже допомагають друзі з села – передають цілі сумки квітів! – сміється Надія Маркелова. – Одного разу подруга надіслала мені пять конвертів із засушеними пелюстками троянд. Це був для мене найкращий подарунок, адже пелюстки – мій улюблений матеріал».

А от дехто зі знайомих художниці вважає її пристрасть до засушених матеріалів надмірною. «Вони дарують мені квіти і ображаються, коли на другий день їх вже немає у вазі, – каже мисткиня. – Але ж якщо я використовую квіти для творчості, вони будуть жити набагато довше, ніж просто у вазі»…

До речі

Надія Маркелова витрачає на створення однієї картини приблизно два тижні. Цю роботу вона називає денною, адже ввечері, при штучному освітленні, не видно усіх відтінків матеріалу.

Картини цієї художниці можуть «прожити» дуже довго, адже покриті спеціальним лаком. Проте Надія Маркелова не радить вішати їх на прямому сонячному промінні – матеріал може втратити насичений колір.

***

Спонсор запису:

Иногда очень важно сделать такую вещь, как декларирование продукции. Декларация о соответствии нужна для того, чтобы потребитли были уверены в качестве вашего товара.

Метки:

  • YarStar

    клас!!! мені дуже сподобалося:)) суперові картини:)

  • admin

    раджу подивитися наживо, бо фотографії ну ніяк не можуть передати усіх милих дрібничок цих робіт ;)

  • YarStar

    а де це воно?:) справді, варто піти подивитися:)) ше й майстриня така симпатична ;-)

  • admin

    галерея «Мистецька збірка» розташована у самому центрі Києва – навпроти Червоного корпусу університету. Вул. Терещенківська, 13. Заходиш в арочку, потім – у другу арочку («другий двір») і ліворуч – вхід до галереї.
    сходи обов*язково :)

  • Надія

    Неймовірно! Ото терпіння в людини (не кажучи вже про талант).

  • admin

    так, терпіння має бути неймовірне. матеріал крихкий, та ще й такий мінливий: то він є, то нема…

blog comments powered by Disqus