Гуцульський стрій на Країні Мрій

Понеділок, 27 Червня, 2011

На конкурсі вишиванок перемогло подружжя у гуцульському вбранні

Олена та Ілля Лабуньки

Вчора, у рамках другого фестивального дня Країни Мрій, на Співочому полі відбувся конкурс вишиванок. Усіх охочих, вбраних у традиційний український одяг, увіковічував фестивальний фотограф, а потім журі конкурсу за фотографіями обирало переможців у найбільш колоритному строї. Перше місце у конкурсі цьогоріч посіла подружня пара з Києва – Олена та Ілля Лабуньки (до речі, Олена Лабунька – лялькарка та писанкарка; її майстер-класи ви могли бачити на сайті Made In Ukraine).

Переможці конкурсу були вдягнені у старовинні парні вишиванки: на обох сорочках вишито такий самий орнамент. «Очевидно, ці сорочки дівчина вишивала для себе та свого коханого. На чоловічій вишиванці навіть є ініціали парубка, якому вона подарувала вишиванку – Б. М.», – сказала Олена Лабунька.

«Ми вирішили вбратися саме у гуцульський стрій, бо це – єдиний стрій у нашій колекції, який складається саме з парних сорочок однакового стилю, – розповіла у коментарі сайту Made In Ukraine Олена Лабунька. – До того ж, мій чоловік – наполовину гуцул, адже його мати була родом з гуцульського гірського селища Печеніжин».

Переможці у гуцульському вбранні

1. Вишиванкам переможців приблизно сімдесят років, ці сорочки родом з Верховини. Вони – святкові, адже рясно оздоблені вишивкою. Жіноча вишиванка – класична довга.

2. Жіночий кептар, скоріше за все, з Верховини або зі східної Гуцульщини. Кептар вишитий бісером, йому приблизно п’ятдесят років.

3. Класична двостороння запаска – сучасна, ткана.

4. Пасок – теж тканий, створений у наші часи.

5. Намисто на переможниці – старовинне, справжня родинна реліквія. Воно належало свекрусі Олени, якій, у свою чергу, дісталося від мами. Коралі мають вже більше ста років: спочатку вони «жили» в Україні, потім – в Америці, а згодом повернулися до України. Виготовлені вони зі справжнього коралу та оздоблені срібними пластинами. До того ж, намисто цінне великими шматками коралів.

6. Чоловічий кептар – також давній, йому п’ятдесят-шістдесят років. Він цінний оздоблювальними елементами – крученими шматочками вовни у вигляді квітів.

7. Гуцульський топірець – сучасний, але зроблений за подобою справжнього гуцульського топірця.

Постолів та гуцульських шкарпеток у подружжя не було, але й без цих елементів строю вони виглядали настільки автентично, що журі конкурсу вишиванок присудило їм перемогу. На згадку про конкурс переможці отримали чудовий фотоапарат, яким можна буде зробити ще багато родинних фото у традиційному вбранні :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите попрактиковаться в бисероплетении? Посмотрите на мастер-класс ожерелья из бисера и жемчуга на сайте Brasletka-Shop.ru – глаз не оторвать!

Метки: , , , , ,

 • Lizdvoj

  Яке чудове подружжя! Добре, що ці молоді люди зберігають і шанують кращі традиції нашого народу. Хай їм щастить!!

 • Olena

  Щиро дякуємо за теплі слова! Наша культура вічна, а ми лише трісочки у її стрімкому потоці… Хай і Вас Бог береже! Олена та Ілля.

 • http://made-in-ukraine.info/paperovi-vidkhody-tse-zoloto/ Паперові відходи – це золото | Made in Ukraine

  [...] оберегів, зображених на українському одязі – на кептарях, кожухах – наші діди й прадіди вирізали ножицями, а [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-konyk-z-nytok/ Майстер-клас: коник з ниток | Made in Ukraine

  [...] Олена Лабунька пропонує нашим читачам зробити екологічно чисту [...]

 • http://made-in-ukraine.info/lektsiya-pro-ukrayinskyy-kostyum/ Лекція про український костюм | Made in Ukraine

  [...] Впродовж лекції можна буде довідатися про цікавинки традиційного вбрання різних регіонів України та занотувати найбільш важливі тези (тож не [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-tradytsiynogo-zymovogo-odyagu/ Виставка традиційного зимового одягу | Made in Ukraine

  [...] і популярні кожухи, свити, бурки, киреї, сердаки, кептарі та багато іншого хутряного і сукняного вовняного [...]

 • http://made-in-ukraine.info/poliske-vbrannya-prezentatsiya-knygy/ Поліське вбрання. Презентація книги! | Made in Ukraine

  [...] яскравому, строкатому вбранню бойків, лемків, гуцулів, буковинців, закарпатців та [...]

 • http://made-in-ukraine.info/ukrayinska-pysanka-tse-kolorove-dyvo/ Українська писанка – це кольорове диво | Made in Ukraine

  [...] нашою співрозмовницею – Оленою Лабунькою – можна зв’язатися за електронною адресою [...]

 • http://made-in-ukraine.info/gutsuliv-nadrukuyut-na-martsi/ Гуцулів надрукують на марці! | Made in Ukraine

  [...] Гуцульський одяг побачать у Європі Марка з гуцулами [...]

 • http://made-in-ukraine.info/konkurs-avtentychnykh-rechey/ Конкурс автентичних речей | Made in Ukraine

  [...] треба, аби взяти участь у змаганні, – відшукати в себе стародавній одяг та розповісти про сімейну [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-yuriya-melnychuka/ Виставка Юрія Мельничука | Made in Ukraine

  [...] одяг Полтавщини, Західного Поділля, Покуття, Гуцульщини та Західного Полісся. Показ буде не простий, а з [...]

blog comments powered by Disqus