Гуцульський стрій на Країні Мрій
На конкурсі вишиванок перемогло подружжя у гуцульському вбранні
Вчора, у рамках другого фестивального дня Країни Мрій, на Співочому полі відбувся конкурс вишиванок. Усіх охочих, вбраних у традиційний український одяг, увіковічував фестивальний фотограф, а потім журі конкурсу за фотографіями обирало переможців у найбільш колоритному строї. Перше місце у конкурсі цьогоріч посіла подружня пара з Києва – Олена та Ілля Лабуньки (до речі, Олена Лабунька – лялькарка та писанкарка; її майстер-класи ви могли бачити на сайті Made In Ukraine).
Переможці конкурсу були вдягнені у старовинні парні вишиванки: на обох сорочках вишито такий самий орнамент. «Очевидно, ці сорочки дівчина вишивала для себе та свого коханого. На чоловічій вишиванці навіть є ініціали парубка, якому вона подарувала вишиванку – Б. М.», – сказала Олена Лабунька.
«Ми вирішили вбратися саме у гуцульський стрій, бо це – єдиний стрій у нашій колекції, який складається саме з парних сорочок однакового стилю, – розповіла у коментарі сайту Made In Ukraine Олена Лабунька. – До того ж, мій чоловік – наполовину гуцул, адже його мати була родом з гуцульського гірського селища Печеніжин».
1. Вишиванкам переможців приблизно сімдесят років, ці сорочки родом з Верховини. Вони – святкові, адже рясно оздоблені вишивкою. Жіноча вишиванка – класична довга.
2. Жіночий кептар, скоріше за все, з Верховини або зі східної Гуцульщини. Кептар вишитий бісером, йому приблизно п’ятдесят років.
3. Класична двостороння запаска – сучасна, ткана.
4. Пасок – теж тканий, створений у наші часи.
5. Намисто на переможниці – старовинне, справжня родинна реліквія. Воно належало свекрусі Олени, якій, у свою чергу, дісталося від мами. Коралі мають вже більше ста років: спочатку вони «жили» в Україні, потім – в Америці, а згодом повернулися до України. Виготовлені вони зі справжнього коралу та оздоблені срібними пластинами. До того ж, намисто цінне великими шматками коралів.
6. Чоловічий кептар – також давній, йому п’ятдесят-шістдесят років. Він цінний оздоблювальними елементами – крученими шматочками вовни у вигляді квітів.
7. Гуцульський топірець – сучасний, але зроблений за подобою справжнього гуцульського топірця.
Постолів та гуцульських шкарпеток у подружжя не було, але й без цих елементів строю вони виглядали настільки автентично, що журі конкурсу вишиванок присудило їм перемогу. На згадку про конкурс переможці отримали чудовий фотоапарат, яким можна буде зробити ще багато родинних фото у традиційному вбранні
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Хотите попрактиковаться в бисероплетении? Посмотрите на мастер-класс ожерелья из бисера и жемчуга на сайте Brasletka-Shop.ru – глаз не оторвать!
Метки: бісероплетіння, вироби з металу, вироби зі шкіри, вишивка, ткацтво, шиття