Картини гладдю

Середа, 7 Вересня, 2011

Вишиті шедеври Лариси Шустерман

Кошик з фруктами

У столичному Центрі української культури та мистецтва можна побачити дивовижну виставку: тут представлені картини, буквально намальовані нитками. У те, що ці роботи насправді вишиті, не вірить ніхто: розпізнати дрібнесенькі стібки можна лише впритул підійшовши до картин. Таку красу вже тридцять років створює майстриня Лариса Шустерман-Ковальчук.

Вишита картина "Хата"

Доробок вишивальниці чималий – понад триста робіт! Серед них є натюрморти, пейзажі, портрети, композиції на тему флори та фауни, а також картини релігійного змісту.

Вишиті кульбаби

Усі ці роботи вдома не залежуються: їх майстриня показує поціновувачам вишивки. На сьогодні відбулося вже сорок сім персональних виставок Лариси Шустерман.

Дуже об'ємна вишита картина

Лариса Шустерман володіє різними техніками: хрестиком, мережкою, художньою та опуклою гладдю, вишивкою по білому, ришельє, гобеленовим швом та багатьма іншими.

Оленятко

Тендітні роботи вимагають дуже відповідального ставлення, тож майстриня підбирає для своїх картин найкращі матеріали. Користується лише французькими нитками, які найкраще показали себе у роботі з ручною вишивкою. На деякі надскладні картини пані Лариса витрачає до п’ятисот (!) відтінків ниток.

Комахи - немов живі

Два роки тому Лариса Шустерман виконала дуже цікаву роботу: до річниці незалежності України вона вишила копію прапора Богдана Хмельницького. Нині ця дивовижа зберігається у Палаці культури ім. Тараса Шевченка у Бородянці, що на Київщині. Більш досконалий, розшитий нитками «люрекс» прапор лежить вдома у пані Лариси.

Вишитий гладдю стілець

Вишивка детальніше

Роботи майстрині зберігаються також у багатьох країнах світу у приватних колекціях. Є її картини і у вітчизняних можновладців: наприклад, роботою «Сільське подвір’я» любується попередній президент України Віктор Ющенко, а картиною «Знак Зодіаку – Рак» – нинішній гарант Віктор Янукович.

Дід у вишиванці

«Я не знаю світлішого стану душі за той, який я маю, вишиваючи, – каже Лариса Шустерман. – Я почуваюся найщасливішою людиною, коли бачу, що змогла донести до людей свій настрій, подарувати їм частинку своєї життєвої енергії».

Досьє

Лариса Шустерман народилася у місті Котовськ на Одещині. Закінчила Одеський педагогічний інститут за професією «інженер-викладач виробничого навчання». З 1984 року майстриня живе у селищі Тетерів Бородянського району Київської області. Багато років вона працювала викладачем автомобільної справи, а потім – директором автошколи у Києві.

Відвідати виставку вишитих картин Лариси Шустерман можна до 15 жовтня. Адреса Центру української культури та мистецтва: Київ, вул. Хорива, 19.

P.S. 9 вересня Лариса Шустерман проведе майстер-клас із художньої гладі у рамках виставки Медвін: Рукоділля та хобі.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите не только украсить свой дом, а и сделать его очень удобным и современным? Установите систему linux умный дом – Home Sapiens будет реагировать на ваш голос!

Метки:

  • Vikkik

    як намальовані! Майстриня – надзвичайний талант!

  • http://made-in-ukraine.info/blagodiyne-rukodillya/ Благодійне рукоділля | Made in Ukraine

    [...] майстер-клас із вишивки (Вероніка [...]

  • http://made-in-ukraine.info/formula-rukodillya-mayster-klasy/ Формула рукоділля: майстер-класи | Made in Ukraine

    [...] Художня вишивка гладдю. Зона платних майстер-класів Ж (210 [...]

blog comments powered by Disqus