Країна Мрій підмокла

Неділя, 26 Червня, 2011

Відвідувачів відлякали дощ та ціна вхідного квитка

Кераміка у дії

Вчора у Києві на Співочому полі стартував легендарний етнофестиваль Олега Скрипки «Країна Мрій». І хоча щороку це дійство супроводжують погодні негаразди (відвідувачі вже мали би загартуватися!), вчорашній дощ все-таки відштовхнув любителів етніки від походу на фест.

Цьогорічний погодний супровід Країни Мрій був нібито не дуже суворий: варто лише порівняти його з торішнім ливнем, який валив гілки дерев та зривав з людей дощовики. «Такого дощу я у своєму житті не бачив!» – казав про минулорічне природне «диво» Олег Скрипка. Проте й слабші опади, як виявилося, можуть створити фестивалю великі проблеми.

Вишивальниця Тетяна Серебреннікова бореться з водою

Дивно, але відвідувачів на Країні Мрій було зовсім мало. Поодинокі гості пробігали повз сіреньку Алею Майстрів: усю рукотворну красу ярмаркарі мусили сховати під плівкою. Та й вона не дуже допомогла – цілодобовий дощ просяк водою вироби вишивальниць та ткаль.

Хлопчик та справжній трон з дерева

Керамічні й дерев’яні мисочки та макітри, виставлені на продаж, наповнювалися водою. А от фігурки з воску, привезені бджолярами, добре «почувалися» за такої погоди. Якби цілий день палило сонце, вони могли би просто розтанути.

Фігурки з воску купалися у дощовій воді

Вчора вдень жодна зі сцен фестивалю не працювала. Ні музики, ні танців – всюди затишшя. Родзинкою фестивалю (і найпопулярнішим об’єктом для фотографування) мали би стати велетенська мотанка, проте й вона самотньо стояла собі, загорнута у плівку. Розвагу собі могли знайти хіба відчайдушні чоловіки – вони пробували боротися на шаблях навіть під дощем.

Жінка з дитиною проти жінки з мечем :)

Зате гастрономічну програму фестиваль перевиконав: комерційних яток з їжею та напоями було значно більше, ніж торік. Що й говорити, якщо на ярмарку можна було купити навіть ягоди: одна смілива бабуся пробралася на територію фестивалю і виставила на продаж полуниці й малину у пластикових склянках. Підняти собі настрій та погрітися можна було біля тенту з випіканням жайворонків – гарненьких (і смачненьких! :) ) виробів з тіста.

Гарячих жайворонків розбирали одразу

Але навіть смаколики не тішили відвідувачів фесту. Їх було небагато, та й ті ходили з кислими обличчями. Можливо, людей засмутила картина, побачена за 50 грн (стільки довелося викласти за вхідний квиток), адже за ворітьми Країни Мрій на них чекав лише ярмарок. До слова, майстри теж були невеселі: цьогоріч місце на ярмарку коштувало 200 грн (проти торішніх 100 грн і позаторішніх 0 грн). Натомість, ніхто з них не міг похвалитися успішними продажами: відвідувачів було занадто мало.

Фактично, свято вдалося лише на безкоштовній частині фестивалю, розташованій до входу на Співоче Поле. Літературна Країна Мрій зібрала багатсько прихильників: тут письменники і зі сцени виступали, і пригощали відвідувачів своїми фірмовими юшками, як і було зазначено у програмі фестивалю. І хоча невпинний дощ приговорив книжковий ярмарок, організатори літературної частини не зневірилися і влаштували для поціновувачів книжок справжнє видовищне свято.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: , , , ,

 • http://www.facebook.com/evgenka.k Eugenia Kutal’owa

  Цікаво, чому не розганяли хмари, як це робилося завжди? Грошей забракло? Не організували вчасно? 

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  ого, хіба раніше розганяли хмари? я про таке не чула…

 • Анонимно

  А коли таке було, щоб розганяли?

 • Yulchik

  платний вхід, ще й за таких умов %)

 • http://www.facebook.com/kruk.viktor Viktor Kruk

  Ви уявляєте собі, скільки це коштує?! Спеціяльний літак із реагентами (якесь йодисте срібло чи що), дозволи на політ над центром Києва… Таке робиться, іноді, під час великих державних заходів, на державному рівні.

 • http://www.facebook.com/kruk.viktor Viktor Kruk

  Дякую за докладний репортаж про фестиваль! На жаль, сьогодні я на роботі, аж до ранку, учора справи завадили :( Обіцяю для Вашого сайту репортажі з фестивалю «Підкамінь» 22-24 липня.

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  я пам*ятаю, одного разу Ніна Матвієнко хмари розігнала :) вийшла на сцену, заспівала, і дощ одразу зник :)

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  о, було би дуже добре, дякую!

 • Shovkovakvitka

  тааак,сумно було майстрам((((Таке неприємне розчаруванняАле зпорожніми руками звідти не пішла.Нічого,аби одна та біда….А з приводу танців-так вони були.Народ пороззувався,мокрі брудні,але з таким задоволенням танцювали.А що вже про ГУЛЯЙ ГОРОД казати?Та вони й мертвого піднімуть!!))).

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  то, певно, в інший час, бо з 4 до 6 було затишшя… майстри, що стояли біля сцени танців, дуже дивувалися, що навіть ця сцена не працює. 

 • Mod

  дуже шкода майстрів, сама збираюсь на Трипільське коло, а прогноз погоди так само невтішний :(

 • Kyripka

  а я была там, даже купила офигенную тарелку и заколку. жаль, не хватило денег еще на глиняные бусы, сейчас жалею. погода не испугала – очень оттолкнула цена билетов. я бы, несмотря на погоду, и сегодня вернулась, за бусами, но выкладывать 50 грн, чтоб внутри купить шикарные бусы за 35 – это маразм.

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  о, правда? :( я так само збираюся, але ще не дивилася на прогноз

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  а де таке намисто продавалося? десь нагорі чи ближче до низу алеї?

 • Mod

   а ти їдеш гуляти чи з виробами?

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  гуляти :) але може ще не їду :)

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  а ти будеш зі своїми чарівними торбинками? ;)

 • Mod

  так, торбами, торбинками та мішками, незважаючи на дощ готуюсь )))

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  клас! може, побачимось!

 • Olga

  Як прикро що погода всіх підвела!!!

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  «Трипільське коло» теж під дощем минуло. Щось не щастить нашим фестивалям цьогоріч :)

 • http://made-in-ukraine.info/otrymay-velykodniy-suvenir/ Отримай великодній сувенір! | Made in Ukraine

  [...] орнаментики, 2005) називається «павучки», – розповідає Тетяна Серебреннікова про великодню закладинку. – Він характерний для [...]

blog comments powered by Disqus