Квіти у рідкісних техніках
Вишивка хрестиком, плетіння гачком чи спицями, валяння з вовни, шиття – це найбільш популярні нині техніки рукоділля. А що, як «копнути глибше» і спробувати свої сили у більш дивакуватій творчості?.. У цій публікації ми зібрали варіанти квітів, виконаних українськими майстринями у рідкісних техніках. Тут ви можете побачити як старовинні види рукоділля, так і авторські, винайдені самими мисткинями.
1. Вишивка гладдю в багатьох кольорах. Навчитися вишивати гладдю не так вже й просто: стібки виходять то стягнуті, то занадто вільні… А уявіть, якщо треба поєднати у роботі десятки чи навіть сотні відтінків – щоб передати природну красу та гармонію сюжету! Такі дивовижні картини вишиває киянка Лариса Шустерман, роботи якої час від часу можна побачити на виставках. Пані Лариса – жива легенда київського мистецького світу, адже її вишиті картини захоплюють та ніби переносять до казкового світу квітів. Це фото ми робили у Центрі української культури та мистецтва під час виставки, тому у верхній частині роботи видно відблиски скла з картини.
2. Живопис + ришельє. «Бабусине» мистецтво ришельє більш відоме старшому поколінню українських жінок. Колись було модно саме таким чином прикрашати серветки, скатертини та занавіски: білими нитками по білій тканині вишивали візерунки, а потім вирізали ножицями проміжки між ними. Ось такі «діряві» скарби стали творчим матеріалом для Юлії Лазаревської. Мисткиня поєднала шматочки серветок з живописом і створила дуже гарні і неповторні картини. Фото ми робили на авторській виставці пані Юлії, що відбувалася у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.
3. Фігурне шиття. Столична майстриня Людмила Андреєва так вправно володіє швейною машинкою, що… «малює» нею картини! Рівними строчками вона наносить чудернацькі орнаменти у стилі Київської Русі, і таким чином створює завершені твори мистецтва. Колись Людмила Андреєва презентувала свою виставку у столичному Центрі української культури та мистецтва, а ми цю красу фотографували
4. Витинанка. Найвідоміший майстер української витинанки – це Микола Теліженко. Перед вами – саме його витвір, де центральний елемент (власне, квітка) вирізана з паперу симетрично, а бокові частини зроблені несиметрично. Ця витинанка сфотографована на персональній виставці Миколи Теліженка у Музеї Івана Гончара, де вона висіла в оточенні подібних витончених робіт.
5. Різьба по дереву. На виставці косівського мистецтва, що кілька років тому відбувалася у київському Музеї гетьманства, нам вдалося побачити й цю красу – вирізьблену з дерева основу для «книги гостей». Без сумнівів, квітка, вирізьблена на цьому витворі, виглядає ніжно й тендітно. Тож уявіть собі, яким хистом треба володіти, щоб зобразити її на шматку дерева!
6. Квіти з соломи. Будинок природи, що у Києві поблизу Палацу Спорту, частенько тішить любителів природи виставками робіт з природних матеріалів. Але якщо до композицій з тополиного пуху та засушеного листя ми вже майже звикли, солом’яні квіти незмінно приковують до себе увагу. Спершу треба вирівняти соломинки, потім прикріпити їх до основи картини, зібравши цілісний образ, після цього – ще й пофарбувати. У результаті й народжуються подібні картини. Цікава техніка, правда ж?
7. Ткацтво. Тканий гобелен решетилівських майстрів приверне до себе увагу будь-кого. Ці маки виткані традиційним способом, відтак саме цей витвір представляв Полтавщину на виставці Український сувенір. Якщо ви маєте бажання та доволі велику площу майстерні – можете спробувати виткати подібну красу.
Ну а поки що розкажіть нам, який з цих способів рукоділля вам сподобався найбільше
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Ну а якщо вам треба цветы купить киев, оберіть найкращий букет та зробіть замовлення. Також до вашої уваги – милі зимові композиції!