Київський Великдень 2014

Пятниця, 11 Квітня, 2014

Святкування під відкритим небом

Великодня писанка

20 квітня 2014 року – Великдень! Цього дня ви можете не лише відвідати церкву та відсвяткувати у сімейному колі, а й завітати до трьох цікавих музеїв. У Пирогові, Мамаєвій Слободі та Київської Русі відбудуться великодні гуляння.

1. Великдень 2014 у Пирогові

У національному музеї народної архітектури та побуту Пирогів цього року основна святкова програма Великодня припадає на 21 квітня – Поливаний понеділок . У Пирогові 20 квітня в церквах на території музею будуть святити паски, а сам музей працюватиме в звичайному режимі. Розважальна програма намічена на понеділок.

Цього дня тут будуть співати веснянки – обрядові пісні зустрічі весни, також будуть обряди очищення водою, виставка-ярмарок, представлення на відкритому повітрі для дітей і дорослих, в яких можна буде навіть взяти участь.

Хати в Пирогові будуть прикрашені в старих традиціях. Всі охочі зможуть туди зайти і подивитися, як раніше було прийнято зустрічати Великдень. Ще на відвідувачів чекають конкурси з подальшим нагородженням переможців та виступи фольклорних колективів.

2. Великдень 2014 у Мамаєвій Слободі

У церкві Покрови Пресвятої Богородиці на Мамаєвій Слободі 19 квітня о 23:00 розпочнеться читання діянь Святих Апостолів, яке продовжиться всенощною. А з 4:30 до 12:00 там будуть святити паски. Святкова розважальна програма тут також доводиться на понеділок – 21 квітня о 12:00 почнеться обряд поливаний понеділок.

Виступить фольклорний гурт, а також неодружені козаки і незаміжні козачки з поданням. Усіх дівчат за старою традицією можуть облити холодною водою: раніше та дівчина, яку окропили водою, мала подарувати хлопцеві писанку.

3. Великдень 2014 у Парку Київська Русь

У Київській Русі гуляння на честь Великодня розпочнуться 19 квітня і триватимуть три дні. Всім охочим пропонують перенестися в часи Древнього Києва та доторкнутися до старих традицій святкування Воскресіння Христового.

Спочатку всіх привітає зі святом великий князь, який вийде «в народ» зі своєю свитою. Потім на головній площі відбудеться театралізована вистава про народження пасхального яйця. Всіх відвідувачів частуватимуть паскою, а крім нього на вибір будуть представлені страви середньовічної кухні.

Також відбудеться справжній лицарський турнір з трюками на породистих конях. Лицарські бої пройдуть у суботу та неділю, інша частина святкової програми триватиме всі три дні, з 19 по 21 квітня.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus