Лялька має викликати емоції

Неділя, 29 Травня, 2011

Грузинська майстриня робить ляльок, з якими хочеться розмовляти

Лялька Лалі Топурії

Першу ляльку Лалі Топурія зробила одинадцять років тому – коли народилася її онучка. «Я зшила з тканини дитину у натуральний зріст. Зробила їй руде волосся, тож лялька вийшла точнісінько така сама, як онучка», – сміється майстриня. Дівчинці настільки сподобався подарунок, що ляльку вона не відпускала ні на мить: всюди носила з собою важкенького «пупса». Саме тоді Лалі зрозуміла, що варто зайнятися лялькарством всерйоз.

З цими ляльками діти розмовляють

З того часу вчителька історії з Тбілісі не випускає з рук голку – творить все нових та нових ляльок. «Коником» своїх виробів вона називає емоційність: у кожної ляльки – свій вираз обличчя. «Я роблю саме таких ляльок, адже хочеться, щоб мої роботи викликали в людей емоції. Це таке щастя – бачити, як до ляльки підходить дитина і починає з нею розмовляти!..» – каже Лалі Топурія.

Ляльки у грузинському вбранні

Жодних ескізів перед початком роботи майстриня не малює – одразу робить, як душа підказує. Але для виготовлення ляльок, каже Лалі, потрібна одна обов’язкова умова – вдома має бути тихо. «Пізно вночі, коли всі сплять, до мене приходить думка: треба зробити ось таку ляльку», – ділиться вона.

Лалі Топурія робить ляльок з текстилю: набиває тканину ватою, а вбрання своїх творінь розшиває бісером. «Я хочу, щоб мої ляльки були добрі та теплі, тому роблю їх із тканини, – пояснює майстриня. – Хочу у роботі з тканиною та ватою досягти таких висот, щоб мої ляльки стали витворами мистецтва. Гадаю, у мене ще багато роботи»…

Лялька Нани Бадіашвілі

Свої роботи Лалі привезла до Києва разом із ляльками грузинських колег. Спільна виставка кавказьких лялькарок, яка називається «Із Тбілісі з любов’ю…», презентована у столичному Музеї українського народного декоративного мистецтва. Тут можна побачити і ляльок у національному грузинському одязі, і більш сучасні лялькарські роботи.

Роботи Гулдамі Мгеладзе

За словами Лалі Топурії, рукоділля у Грузії надзвичайно поширене. «Майже усі жінки у Грузії щось роблять власноруч. Це – у нашій традиції: ми не можемо сидіти й нічого не робити», – каже вона.

Витвір Манани Капанадзе

До слова, етнічні грузинські ляльки дуже схожі на українських мотанок. «Вони зроблені також з тканини, але з додаванням гілочок», – розповідає лялькарка. Проте грузинські народні ляльки нині не надто поширені: їхнім виготовленням займається лише одна група майстринь на всю Грузію.

Подивитися на грузинських ляльок можна до 5 червня у Музеї українського народного декоративного мистецтва. Адреса музею: Київ, вул. Мазепи, 21, корпус 29.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы хотите шить куклы и не только, вам необходмы уроки мастерства. Они научат вас декорировать предметы интерьера и одежду, а также изготоваливать украшения своими руками!

Метки:

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    Бабуня зі спицями найкраща! ))))

  • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

    то в тебе упереджена думка, як у любительки плетіння)))

  • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

    ні в якому разі ))) просто вона найбільш реалістична

  • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

    дійсно, найбільш схожа на людину)))

  • http://made-in-ukraine.info/valdorfski-lyalky-myli-y-naturalni/ Вальдорфські ляльки – милі й натуральні | Made in Ukraine

    [...] Чому ви почали займатися лялькарством? Вважаєте, що лялька ручної роботи – більш корисна для [...]

  • http://made-in-ukraine.info/lyalka-beregynka/ Майстер-клас: лялька-берегинька | Made in Ukraine

    [...] приблизно 20 см бинта та огортаємо ним ватяну «голову» ляльки. Біля основи «голови» скручуємо бинт та закріплюємо [...]

blog comments powered by Disqus